Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bjorgolfsson: nie zamierzam sprzedawać udziałów w P4

Bjorgolfsson: nie zamierzam sprzedawać udziałów w P4

WitekT 22 Listopada 2013 00:10

11 8

Nie zamierzam sprzedawać udziałów w P4. Wiem, że w 2009 roku mówiłem, że zrobię to 2012 roku, ale zmieniłem zdanie i zostaję - powiedział serwisowi rpkom.pl Thor Bjorgolfsson, islandzki miliarder, który posiada 49,7% udziałów w telekomie.

Przekonuje mnie dzisiejsza sytuacja P4 jeśli chodzi o sieć 4G i siłę marki. Zdecydowanie uważam, że ta spółka może jeszcze rosnąć - powiedział biznesmen.




Jak dodał, wejście P4 na giełdę to ciągle jedna z opcji, ale jego zdaniem nie w najbliższym roku, podczas którego powinna wyjaśnić się sprawa z funduszami emerytalnymi. Zapewnił, że dziś telekom nie potrzebuje już zastrzyku gotówki udziałowców.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:

Tagi: p4 | thor bjorgolfsson

w sumie: 58
  • 0

    43. ~Vitay  2013-11-22 11:55:15  host: n06-06-08.opera-mini.net

    @41.: Nie jestem ogrodnikiem, wiec nie przesadzam ;-) Play to sieć o zasięgu wyspowym, natomiast roaming krajowy dobrze działa tylko w teorii, tylko w teorii.

  • -1

    44.  2013-11-22 12:00:14

    No...u mnie i mojej rodziny w praktyce...ale jak już kiedyś pisałem - widocznie mam niesamowite szczęście. :)

  • 1

    45.  2013-11-22 12:27:02

    42: za darmo oddawała te częstotliwości? Bezprawnie? Rozwiniesz temat?

  • 0

    46. ~Praktyk  2013-11-22 13:29:42  host: adaj173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @31/32 I znowu wlo nam zaistniał z taryfką biz co to ma już ją od wieków. Teraz panie wlo to co ty ma zwykły szaraczek prepaidowiec. Tak to się zmieniło. Na szczęście. A do innych narzekaczy. jakby play był taki ... syfny to znane mi 6 osób już dawno nawiałyłyby do konkurencji. Ciekawe dlaczego tego nie robią w dobie jednodniowego MNP? A włąściciel nisch sobie pisze co chce. Liczy się oferta i ta na razie odpowiada tym, którzy korzystają.

  • 0

    47. ~  2013-11-22 13:33:31  host: 93.154.162.211

    @46 ja mam 10 SIM w szufladzie, odlicz je od swoich statystyk.

  • 0

    48. ~Adam  2013-11-22 13:37:11  host: user-31-174-207-155.play-internet.pl

    Od 2008 roku w Play. I napradwdę zero problemów. Najpierw sam z rodziny przeszedłem z dziwnej Ery a potem po kolei wszyscyu członkowie najbliższej i dalszej rodziny. I o dziwo nikt nie narzeka na zasięg, jaklość. Internet mam tez w Play i jest super. Złego słowa nie powiem. Na pewno nie wrócę do do dawnej Ery, czy dawnej Idei która jesty pod inną marką.

  • 1

    49.  2013-11-22 13:59:32

    Niektórzy mają gigantyczne problemy z zasięgiem i jakością Play, owszem problemy są, ale nie aż takie jak tu niektórzy opisują, proponuje zmianę operatora, niektórzy się męczą jakby za karę. Ja też główny niby zabieram z Play do Plusa, ale że Play daje sporo bonusów to się nie wybieram, aż te problemy tak nie przeszkadzają żeby płacić drożej.

  • 1

    50.  2013-11-22 14:08:38

    No chyba tak źle nie jest. Nie uważam żeby 10 mln ludzi było masochistami i płaciło za coś czego nie ma. Roaming, ma swoje plusy i minusy, ale da się z tego spokojnie korzystać. Gdyby nie było Play, byłby zapewne jakiś inny op, może wtedy ostałby się Mobilking i Gadu air. Na pewno byłby jakiś wirtualny lub półwirtualny, bo nie sądzę, żeby ktoś wybudował obecnie 100% własnej sieci. Nawet duzi ściskają poślady żeby budować wspólnie.

  • 3

    51. ~Namakon  2013-11-22 15:40:46  host: 81.219.84.18

    Zastanawia mnie jedno - starteyr każdej sieci kosztują po 5zł, więc nawet niepełnospytny może kupić takie coś by przetestować "jak mi sieć będzie działała w moim mieście/wiosce"... działa - MNP, nie działa - testujesz inną sieć... a tu kiszka, ludzie siedzą u jakiegoś op i narzekają na zasięg, marną jakość itp zamiast chwilę przed przeniesieniem pomyśleć, dramat z tym narodem, dramat :)

  • 1

    52.  2013-11-22 15:47:27

    słoneczny - nie ma? na pewno? zauważ, ze w innych sieciach siedzi po 13-14 milionów masochistów... cenowych ;-) Polak potrafi. Więc i może nie ma sieci a Polak lubi nie mieć sieci i płaci? ;-) Daj ludziom wybierać! Co Cię inni obchodzą? Mnie nie, więc czemu ja obchodzę innych? Płacą za mnie czy co? Ja lubie przepłacać i nikomu nic do tego - nie uważasz?

  • -2

    53. ~  2013-11-22 15:48:08  host: 87-205-25-17.ip.netia.com.pl

    @51 - czasami w danej sieci nie trzyma cię tylko twój telefon... Jak ktoś np. zbudował rodzinną w oparciu o Play, to ciężko mu się wyłamać, mimo, że w roamingu może mieć problemy (co jest częste).

  • 0

    54.  2013-11-22 15:48:21

    znaczy Ciebie noże nie, ale większość tu piszących jest zainteresoana bardzo portfelem innych ;-)

  • 1

    55.  2013-11-22 15:56:22

    52: :) 53: A co za problem hurtem kilka kart przenieść? Gdybym ja nie mógł się dodzwonić, czy by przerywało rozmowy itp. to karta w mgnieniu oka by do kosza pofrunęła albo bym się przeniósł do innej sieci, razem z całą rodzinką, bo co z tego, że jest taniej/więcej, jak nie można z usług korzystać. Także ludzie którzy podejmują decyzje tylko na podstawie reklam, samodzielnie nie sprawdzając jaki jest stan rzeczywisty w ich rejonie, są... nierozważni. :)

  • 1

    56.  2013-11-22 16:00:48

    goral2099 - może Twoja rodzina korzysta z "kart"... Większość rodzinek w tym karju musi z czegoś dzwonić, a najlepiej z gadżetu za złotówkę. A to już tak prosto nie jest - wyrzucić kartę ;-) Tak więc nie przejmuj się innymi - zajmij się, co innym też radzę, sobą.

  • 0

    57.  2013-11-22 16:14:50

    No to jest inna para kaloszy - te gadżety za złotówkę. Kwestia wyboru. A zajmował się będę tym, na co akurat będę miał ochotę - dziękuję za radę. ;)

  • -1

    58. ~pabloki  2013-11-22 16:30:36  host: apn-77-113-42-75.dynamic.gprs.plus.pl

    mi siew ydaje że play go poprosiło o wypowiedz dla ratowania wizerunku na rynku telko. być może próbuje sie naprawde pozbyć play i szuka inwestora ale nikt nie chce. widać brak wsparcia przez inwestorów , widać brak dochodów z MTR. to sie może skończyć w ciągu 12 m-cy.

  • 1

    59.  2013-11-22 17:49:34

    @52 wlo. A gdzie ja niby nie daję ludziom wyboru? Napisałem tylko, że taki roamingowy model widocznie się sprawdza, skoro klientów przybywa, a nie ubywa. Odnośnie masochistów cenowych, to się nie zgadzam. Każdy będzie miał tanio tam, gdzie najwięcej dzwoni. Kwestia taniości jest bardzo indywidualna. Jeden będzie polował na tanie telefony w abonamencie, drugi na tanie minuty w sieci, a trzeci na tanie sms-y do wszystkich. Kolejny będzie chciał tani internet z szybkim lejkiem. I każdy będzie mówił, że ma najtaniej. :-)

  • 1

    60. ~  2013-11-22 18:50:03  host: adaf105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pisze taki wlo i czepia się innych, a sam wymachuje taryfką biz np w poście @31. Nie zajmuj się innymi wlo. My potrafimy sobie dobrać taryfki w prepaid czy indywidualne. Zajmujemy się sobą wlo, a ty po raz kolejny próbujesz porównać coś co jest tak naprawdę nieporównywalne. Taryfki biz nie są dla każdego. Na szczęście teraz już nie są żadnym rarytasem i jakoś dziwnie się złożyło, że Play wprowadził te zmiany z których my bidoki :) możemy korzystać. Ważne, że jest wybór.

  • 1

    61. ~amigo  2013-11-22 19:01:33  host: 80.72.44.64

    Nikt z obecnych ich nie przejmie bo to zaburzy rynek, a wszyscy szczekacze na Plaja niech popatrzą na NC+ tam tylu samo szczekaczy było na N myśleli, że im góry złota cyfra nasypie, a dostali kopa w dupę i tyle. To samo stało by się z przejęciem czy bankructwem Play.

  • 0

    62. ~  2013-11-23 02:50:38  host: z33-03.opera-mini.net

    Takie qypowiedzi tylko potwierdzają, że P4 potrzebuje wsparcia finansowego a to co mówie udział?owiec należy rozumieć dokładnie odwrotnie. Tusk też cały czas zaprzeczał, że Rostowski zostanie zastąpiony a jak się skończył?o wszyscy wiemy

Dodaj swoją opinię