Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Biznesowy VPN - niezawodna firmowa sieć od Orange

Biznesowy VPN - niezawodna firmowa sieć od Orange

LuiN 17 Maja 2012 10:41

0 0

Orange Polska wprowadza do oferty nową usługę transmisji danych - Biznesowy VPN. Umożliwia ona połączenie wszystkich oddziałów firmy w jedną sieć korporacyjną (intranet), zapewnia wszystkie narzędzia komunikacyjne niezbędne do prowadzenia biznesu, a także pozwala na stworzenie platformy e-biznes i przeniesienie działalności do sieci.



Biznesowy VPN to usługa przeznaczona zwłaszcza dla średnich i dużych firm z wieloma oddziałami na terenie kraju, a nawet za granicą, dla których obok szybkiego transferu danych i bezpiecznego dostępu do Internetu ważne jest także bezpieczeństwo przesyłanych informacji oraz niezawodność systemu.

Biznesowy VPN, oparty o sieć IP MPLS (Multi Protocol Label Switching) umożliwia przesyłanie danych z aplikacji biznesowych, głosu oraz obrazu wideo pomiędzy użytkownikami sieci z gwarantowanymi parametrami jakości i różnymi priorytetami przesyłania informacjami pomiędzy oddziałami firmy. Dzięki mechanizmowi priorytetyzacji ruchu dane krytyczne dla działania firmy są wysyłane w pierwszej kolejności przed informacjami mniej istotnymi.




Usługa pozwala dostosować technologię do budowy sieci i urządzenia sieciowe  do potrzeb klienta. W ramach abonamentu firmy otrzymują również wsparcie techniczne - nie muszą zajmować się organizacją pracy sieci czy usuwaniem ewentualnych awarii.

Do wyboru jest pięć poziomów świadczenie usługi:
Standard - bez priorytetyzacji ruchu.
Biznes - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (stały podział pasma).
Biznes plus - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (elastyczny podział pasma).
Multimedia - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (stały podział pasma).
Multimedia plus - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (elastyczny dobór pasma).

Ponadto, pięć różnych wariantów budowy sieci (Link, Link Pro, Multiservice, Multiservice Fiber oraz Wireless) pozwala dopasować usługę do potrzeb różnych firm, zarówno tych średniej wielkości, z niewielkimi oddziałami, jak i przedsiębiorstw z wieloma dużymi lokalizacjami, które w codziennej pracy korzystają ze skomplikowanych systemów i aplikacji.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~  2012-05-17 11:15:57  host: z57-04.opera-mini.net

    bo hasła z niusa są zbyt trudne i mało zrozumiałe więc mało hejterstwa i plucia na orange :)

  • 3

    8.  2012-05-17 11:19:34

    Ciekawe jak to finansowo wygląda i jaka jest korzyść w stosunku do zbudowania analogicznej sieci przez "zwykły" internet.

  • 0

    10. ~  2012-05-17 12:04:16  host: z03-12.opera-mini.net

    Poziom tego portalu sukcesywnie sie obniza. Kiedys widac bylo ze redakcji ZALEZY bo chociaz opracowywali takie informacje a teraz??? Kopiuj wklej i mamy kolejnego newsa... Ten news to jedna wielka reklama i nic pozatym Szkoda ze postawiono tutaj na ilosc nie na jakosc

  • -1

    11. ~a  2012-05-17 12:16:04  host: user-31-175-244-178.play-internet.pl

    a to wszystko na EDGE :)

  • 0

    12. ~  2012-05-17 12:22:22  host: 81.219.84.18

    jestem w Play - nie narzekam. Oferty bardzo dopasowane do kieszeni klienta, fakt Orange zaszalalo z uslugami dostepnymi dla firm, oraz z calym marketingiem, np.: reklamy swoich klientow na banerach w miastach ( trojmiasto jest cale w banerach Orange ). Jak najbardziej dla nich plus za to. Ale nie porównujmy międzynarodowego giganta, z Polską siecią. Zreszta i tak dzieki Play dzis we wszystkich sieciach mamy niskie ceny gdyby nie Play to dlugo bysmy czekali :)

  • -1

    13. ~  2012-05-17 12:43:07  host: user-31-174-53-29.play-internet.pl

    @12, oj co prawda to prawda

  • -1

    14. ~Bob  2012-05-17 12:52:01  host: apn-46-169-252-2.dynamic.gprs.plus.pl

    @11 Racja! Kapią hektobajty... Kap spadł jeden - 5 sekund - jest kolejny!

  • -1

    15. ~gmp  2012-05-17 12:56:50  host: 178.181.189.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Co za innowacja... gdy pracowalem w Energisie, takie rzeczy robilismy i sprzedawalismy z sukcesem dokladnie 10 lat temu...

  • 1

    16. ~  2012-05-17 13:03:31  host: z36-05.opera-mini.net

    Tu chodzi o sieć stacjonarną Orange w połączeniu z mobilną siecią ale co wy o tym wiecie. Orange ma CDMA nawet na wioskach i pewnie o tym jest w ofercie.

  • -1

    17. ~ole  2012-05-17 13:26:40  host: wapgw2.wapgw.era.pl

    ubrali marketingowo ofertę którą każdy z operatorów ma od dawna. Z resztą w netii nazywa się podobnie. Biznes VPN. A na CDMA to życzę powodzenia w zapinaniu tej usługi. Oj będą klienci klnąć

  • 0

    18. ~12 i 13 Odpowiedz  2012-05-17 14:17:52  host: aasm156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play nie jest Polski!!! Ma kapitał grecki :) Jedynie polska siecią jest Plus. Ale uważnie patrząc to Plus nie ma za ciekawych ofert w stosunku do Orange T-mobile , a zwłaszcza pod względem ceny Play. Jeśli chodzi o jakość wole zostać w Orange dużo się zmieniło, bo widze, że klienta traktują poważnie chociaż nie każą płacić firmą za podpisanie aneksu do umowy ;)

  • 0

    19. ~  2012-05-17 17:46:55  host: z31-09.opera-mini.net

    @12 play jest polska firma? od kiedy? hehe

  • 0

    20. ~  2012-05-17 18:01:27  host: 79.162.101.46

    To jest oferta na linii Tp SA .

  • 0

    21. ~n  2012-05-17 20:29:34  host: public-gprs255068.centertel.pl

    17. W Netii nie podłączysz w wielu sytuacjach swoich usług, jednak mały zasięg. CDMA nie jest złe, jak masz bankomat gdzieś w górach to wystarczy, a tak w ogóle nie byłoby bankomatu. VPN jest tutaj przydatny bo dane są bezpieczne, nie leci to przez Internet. Poza tym po CDMA można mieć po prostu backup łącza, zawsze lepsze niż nic. Dlaczego klienci mają klnąć?

  • 0

    22. ~  2012-05-17 21:01:49  host: 89-68-237-143.dynamic.chello.pl

    ostro, że niby mpls taką nowością ??? buhahahahah a vpn to mozna na opensource stawiać w kilka minut np. http://openvpn.net/

  • 0

    23. ~n  2012-05-17 23:23:19  host: public-gprs366408.centertel.pl

    22. a co jak neostrada, netia no-limit czy coś podobnego Ci padnie, 48 godzin roboczych na naprawę? A co jak nawet nie padnie, ale nie masz żadnej gwarancji ruchu? Tak też można, jednak to dwa różne rozwiązania.

  • 0

    24. ~n  2012-05-17 23:33:15  host: public-gprs366408.centertel.pl

    jak padnie to zaraz pojawiają się lamenty, "tracę x milionów!!!", w tym momencie zwolnienie informatyka który zaproponował takie rozwiązanie nic już nie da.

  • 0

    25. ~  2012-05-18 09:50:38  host: 81.219.84.18

    Do 18 i 19 Chodzi o to ze dziala tylko w Polsce, a nie o kapital :)

  • 0

    26. ~  2012-05-18 09:56:24  host: 81.219.84.18

    18. W Play tez sie duzo pozmienialo jesli chodzi o zasieg, obsluge itd. Nie rozsmieszaj mnie z T-mobile, za wszystko oplaty biora - nie mowie tu o oplacie za aneks, ale np za przeterminowana fakture doliczaja kwoty z kosmosu i BOK niemily ( moje zdanie, bo gdy dzwonie czuje ze konsultant chce sie mnie pozbyc i ma w d. wszystko ). Orange cos robi i to jest dobre. Plus - ucieklem od nich 3 lata temu,ale sentyment pozostal :)

  • 0

    27.  2012-05-20 14:38:05

    Jak się robi biznes z Orange; http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11755247,Mega_ra chunki_z_Orange_za_telefony_widmo__100_tysiecy.html . Artykuł ten, dedykuję wszystkim gorącym zwolennikom abonamentu, nie tylko w Orange.

Dodaj swoją opinię