Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bitwa o BTS Ery w Lublinie

Bitwa o BTS Ery w Lublinie

WitekT 11 Września 2007 18:42

0 0

Wrzaski, szarpaniny, przepychanka z policją - wszystko to na jednym z lubelskich osiedli, którego mieszkańcy próbują zablokować budowę masztu PTC. Interweniowało stu funkcjonariuszy w pełnym rynsztunku. Protestujący byli oburzeni brutalnością policji, jednak funkcjonariusze byli nieprzejednani - donosi TVN24, pokazując materiał filmowy z zajścia.

Interwencja była nieunikniona, ponieważ mieszkańcy nie pozwalali wjechać ekipie na plac budowy, a firma miała zgodę na budowę - tłumaczyła komendant Magdalena Jędrejek.




Nas się nie spytano, czy chcemy tego masztu. Prezydent nas okłamał, że budowa zostanie wstrzymana, potem wydał nakaz, aby siłą nas usunąć. Nikt się z nami nie liczy - mówił mieszkaniec osiedla Artur Hanryszczak.

Materiał filmowy z interwencji dostępny jest na stronach portalu tvn24.pl.

Źródło tekstu: TVN24     

Dodaj do:
w sumie: 173
  • 0

    154.  2007-09-13 11:20:14

    148 Weź zastanów się co ty porównujesz i piszesz ... A co do tego Lublina to bardzo ciekawi mnie jaki sygnał tam ludzie mają w domach - nie ten z wyświetlacza tylko w dBm ? I jaka jest odległość z tego osiedla do najbliższej działającej stacji Ery ?

  • 0

    155. ~  2007-09-14 20:07:35  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    No cóż, nazwa dzielnicy "Czuby" coś w sobie ma ;)

  • 0

    156. ~Raf  2007-09-15 09:43:14  host: abda115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zgadzam się, że te protesty to ciemnogórd. Przecież ci mieszkańcy mają prąd - ten prąd przechodzi przez działki innych ludzi a wczesniej przez sieć wysokiego napięcia, która podobno też szkodzi. Zatem wyłączyć im prąd. To samo z wodą i gazem. Przecież te media idąc do nich naruszają prawo własności innych ludzi. Najlepiej odciąć dziadów od wszystkich mediów i niech siedzą jak w średniowieczu. Bardzo mnie wkurza jak ktoś stosuje prawo kalego - jak obok mnie bts to protest, ale jak sieć wysokiego napięcia doprowadzająca do mnie prąd przechodzi nad dziłkami innych to wszystko jest ok! Zaścianek, ciemnota i buractwo to charakteryzuje tych ludzi.

  • 0

    157. ~intuit  2007-09-15 22:34:11  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    Niestety, dyletanctwo wsrod ludzi jest dosc mocno rozpowszechnione. Co ci ludzie moga wiedziec na temat promieniowania?? Wiecej maja go w swoich mieszkanaich

  • 0

    158.  2007-09-16 11:35:30

    Zacofanie na wschodzie Polski widać na załączonym obrazku [ciekawe ilu mieszkańców posiada telefon komórkowy] ;)

  • 0

    159. ~ukenamuniu  2007-09-16 12:47:49  host: nat-go2.aster.pl

    W tej dyskusji nikt nie rozsądzi, czy promieniowanie elektromagnetyczne szkodziu zdrowiu, czy nie. Nalezy przestrzegać norm ochronnych. Jezeli są spełnione, nie powinno się zabraniać budowy masztów. Ciekawy jest przewodnik UKE. Z dyskusją związany jest rozdział 11. http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead01&news_cat_id =302&news_id=2186&layout=3&page=text

  • 0

    160. ~intuit  2007-09-16 14:12:24  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    problem polega na tym, ze ludzie robia zadyme, nie majac kompletnie o tym pojecia.przeciez taki masz musi spelniac normy promienowania.

  • 0

    161. ~  2007-09-16 16:36:07  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Śmiesz mnie też jedna z wypowiedzi że protestują tym bardziej bo mieszka tam inteligencja i dużo dzieci które mają prawo do życia... Nie zdziwiłbym się że pranie mózgów zrobił im niejaki Gelzok http://www.iddd.de/umtsno/Lublin/lublin.htm "Walka z inwazją Ery w Lublinie"

  • 0

    162.  2007-09-16 17:06:34

    158. Piszesz jakby protestów nie było w innych miejscach w kraju. W Kielcach to pewnie sami wybitni ludzie mieszkają? Poręba to jedno z wielu lubelskich osiedli. Na pewno nawet nie wszyscy mieszkańcy tego osiedla popierają prostest, a ty już generalizujesz. Zastanów się trochę zanim zaczniesz klepać takie bzdury.

  • 0

    163.  2007-09-17 23:40:03

    E tam taki maszt to dobra okazja do obserwacji wylądowań podczas burzy ;P

  • 0

    164. ~Tom_Scavo  2007-09-18 10:05:11  host: pirx.9lo.lublin.pl

    Nie no jak zobaczyłem reportaż to myślałem że z krzesła spadne :D:D:D. Najpierw ludzie narzekają, że zasięgu nie ma, że nie można dzwonić bo ciągle "sieć zajęta" a jak im operator chce BTSa postawić to oburzenie :D:D:D. Też miałem iść i strajkować żeby tam nie stawiali...tylko niech postawią u mnie pod domem :].

  • 0

    165. ~Alex  2007-09-19 07:38:14  host: proxy2.netia.pl

    dziwne wogóle że w Lublinie rozwijają sieć komórkową... Ciemnogród!! Ale stało się jasne dlaczego wybory wygrywa PIS ;)

  • 0

    166.  2007-09-19 16:10:21

    165. Nastepny "blyskotliwy" komentarz...

  • 0

    167.  2007-09-19 16:42:37

    Hehe coś jest na rzeczy :-) Bo przewodnicząc KRRiT znana zwolenniczka PiS i radia z Torunia ;) idzie do sejmu z list PiS właśnie w Lublinie :-) To nie może być przypadek ;P bo np w takiej nawet dziurze jak Łódź by nie miała szans a w Lublinie jest elektorat ;)

  • 0

    168.  2007-09-19 18:49:28

    Nie zaprzeczam temu, ze niestety PiS ma tutaj duze poparcie, ale czy to znaczy, ze mozna tak pluc na caly region? Teksty typu: "dziwne wogóle że w Lublinie rozwijają sieć komórkową..." sa po prostu zalosne... BTW. Prezydent Lublina jest akurat z PO, w radzie miasta jest koalicja PiS-PO, wiec nie bylbym taki pewny, czy w tych wyborach na pewno pis tutaj wygra. Niedlugo sie przekonamy.

  • 0

    169. ~rafal  2007-09-19 20:01:43  host: bfy239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jestem z Lublina, nie tak ostro chłopaki. co do masztu to wszedzie są głąby - nawet u Was :) dokładnie nie wiem o co tam chodziło z tym nadajnikiem, ale wiem, że często(najczęściej?) zabierają głos osoby, które nic się nie znają ani na sieciach komórkowych a już kompletnie nie znają fizyki - nie wiedzą co to volt, a dyskutują o mocy nadajnika i jego szkodliwości. === A najbardziej wkurzył mnie widok moich współmieszkańców IDIOTÓW - tych z dziećmi małymi, którzy idą na kordon policji i krzyczą, że policja spycha im wózki z rocznymi dziećmi - to trzeba być PIERD.... człowiekiem, żeby manifestować z dzieckiem ryzukując jego uraz! czy ma się rację czy nie to nie łaź na bijatykę z dzieciakiem!

  • 0

    170.  2007-09-20 15:37:36

    a słyszeliście, że w Żorach ksiądz proboszcz zamontował na wieży kościelnej anteny gsm? Niestety parafianom się to nie spodobało i sprawa jest w sądzie. Musowo trzeba wymyśleć btsy pod postacią swiętych figur i stawiać pod osłoną nocy. Wtedy może przejdzie ;-)

  • 0

    171. ~Pu94  2007-09-22 14:45:24  host: ejm19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Smieszny jest ten kraj wogole ludzie w nim sa smieszni i potem sie dziwic ze wyjezdzaja z kraju wez tu czlowiek mowi o wonosci a zabiera tym samym rozwuj dla innych bo np dzieki btsom masz dostep do internetu czy sieci ratunkowych etc co daje rozwuj dla malych firm dla biznesu i nauke dla dzieci. Najlepiej jest chodizc zbierac ogorki na pole i byc czarnychem za pare zloty niz robic cos konkretnego. Tak to widza starzy ludzie mimo iz mlodych tez tam widzialem nie rozumiem nieraz ludzi sami sobie ciemnote klepia.

  • 0

    172. ~Kat..  2007-09-23 09:07:32  host: aza178.internetdsl.tpnet.pl

    Nie tylko w Żorach.W Czempiniu ksiądz z kościoła zrobił prawdziwą stacje dwóch operatorów na jednym kościele.Byłem na mszy za małą składke do koszyka mogłem skorzystać z promieni kościelnych.

  • 0

    173. ~Jan  2011-03-08 22:40:47  host: adcl199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polska to kraj dziki, w którym wpychają maszty bezmyślnie wszędzie. Mając niby rygorystyczne przepisy, robione są z nich cyrki... A masy wszechwiedzących ignorantów, którzy nie raczyli nawet przeanalizować tematu wygłaszają swą jedynie słuszną prawdę... Szwajcarzy czy Francuzi inaczej postrzegają sprawę. Stacje dużej mocy na wzgórzach, przy ważnych drogach, w lasach, min 2km od terenów zabudowy mieszkaniowej. Pikokomórki (2W-max5W) w zabudowie na kominach, dachach, itp. Ale co tam, tutaj jest pl. Lecz mimo to w uzdrowiskach zakazano szkodliwej ohydy.

Dodaj swoją opinię