Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bing na Androida: ulepszenie wyszukiwania i rewolucja w mapach

Bing na Androida: ulepszenie wyszukiwania i rewolucja w mapach

Isand 28 Stycznia 2018 23:13

0 1

bing

Microsoft konsekwentnie realizuje swoją nową strategię, która opiera się na aplikacjach na systemy operacyjne Android oraz iOS. Amerykanie po raz kolejny postanowili ulepszyć Binga.
Wyszukiwarka będzie teraz lepiej współpracowała z przeglądarką w takich zadaniach jak np. znalezienie tekstu na stronie. Przede wszystkim jednak ulepszeniu uległo wyszukiwanie w językach innych niż angielski. To próba zniwelowania jednej z największych przewag Google'a nad Bingiem.

Ale naprawdę ciekawe rzeczy dzieją się z mapami. Microsoft prawdopodobnie planuje... zakończyć istnienie Bing Maps. Mimo, że na komputerze dalej jest to bazowa wersja, to w wersji dla Androida domyślnie otwiera Google Maps. Usprawnieniu uległa współpraca właśnie z mapami Google'a. Natomiast Bing Maps nie były aktualizowane od... 2016 roku. Serwis MSPU sugeruje, że Microsoft zamierza pozbyć się kosztownego segmentu map i skupić się na samej wyszukiwarce. A wersja na system Android to dopiero początek.

Źródło tekstu: mspoweruser, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | bing

w sumie: 2
  • 0

    1. ~Ja  2018-01-29 09:37:26  host: public-gprs362437.centertel.pl

    Będą tak zwijali kolejne działy, aż w końcu zostanie tylko Office i/lub Xbox. Mam wrażenie, że ta firma działa już tylko siłą rozpędu.

  • 0

    2. ~  2018-01-29 12:59:44  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    Nie, nie chce.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet