Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Billing powinien być bezpłatny

Billing powinien być bezpłatny

WitekT 10 Czerwca 2005 11:51

0 0

Szczegółowy wykaz rozmów telefonicznych powinien być doręczany abonentom wraz z fakturą, dając możliwość weryfikacji i kontroli naliczanych opłat - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll.

Wypełnienie tego obowiązku nie może powodować podwyższenia cen abonamentu lub innych opłat - dodał.

Rzecznik zwrócił uwagę na to, że bezpłatne doręczanie billingów nakazał w swoim orzeczeniu Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Dodatkowo odpowiednie przepisy w tej sprawie są zawarte w unijnej dyrektywie w sprawie usługi powszechnej.
Zoll powiedział, że przesłanie billingów dopiero na wniosek abonenta ogranicza odpowiedzialność operatora za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań wynikających z umowy.

Rzecznik mówił także o ochronie konsumentów przed kosztami połączeń z numerami o podwyższonej płatności (0-700). Według niego, świadczenie takich usług przez operatorów telekomunikacyjnych powinno się odbywać po podpisaniu dodatkowej umowy z abonentem.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1. ~ehmm  2005-06-10 13:20:00  host: 212.244.115.33

  racja - trzeba zrobić w końcu z tym porządek. Proponował bym także zrobić porządek z tym tzw "naliczaniem sekundowym" w telefonii stacjonarnej - gdzie firmy biorą sobie dodatkowo kasę za inicjacje połączenia. Proponował bym sie także zająć tym - dlaczego &TP w budkach telefonicznych wprowadziła impulsy co 1 min a nie tak jak to było do tej pory - co 3 minuty (niby piszą, że rozmowy lokalne już za 18gr brutto za impuls..) Ale impuls dawniej a impuls taki jak wprowadzili obecnie to znaczna różnica (innymi słowy 3 minutoa rozmowa lokalna = 54gr), ale uwaga tylko dla tych, którzy zakupili nowe karty 60 impulsowe - które podobno niedawno weszły na rynek), a Ci klienci co mają stare karty telefoniczne TP (15 impulsów za 9 / 10 zł - wychodzi minimum 60gr za minutę (1,80zł za 3 min rozmowy lokalnej!!!) czy to nie ździerstwo - i bandytyzm w biały dzień, i to zgodnie z prawem...??!!!) - także prosiłbym także zająć się takimi sprawami.
  Oraz sprawy wysokich abonamentów w &TP.
  (Albo drogi Witku - podaj mi adres do tego rzecznika - to sam napisze do Niego e-maila)
  Z góry dziękuje za pomoc

 • 0

  2. ~ls5  2005-06-10 14:21:00  host: mtower2.mlyniec.gda.pl

  ***ehmm - uczmy sie szukac - www.google.pl :) (www.brpo.gov.pl)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet