Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilety MPK Olsztyn w komórce

Bilety MPK Olsztyn w komórce

Ringu 17 Marca 2011 17:31

0 0

Już od 18 marca pasażerowie olsztyńskiej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z biletu w telefonie komórkowym za pomocą SkyCash. Intuicyjny system - wdrożony przez MPK Olsztyn - działa już z powodzeniem w tak dużych aglomeracjach jak Wrocław i Warszawa.

SkyCash to ogromne udogodnienie dla pasażerów, zapewniające bezproblemowe korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Bilety można kupować w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, bez konieczności szukania kiosku. System pozwala uniknąć pośpiechu, konieczności szukania drobnych czy też ryzykowania jazdy na gapę. O jego zaletach przekonali się już pasażerowie Wrocławia i Warszawy. Z płatności SkyCash korzysta także olsztyńska Green Taxi.




Żeby móc kupować bilety za pomocą SkyCash wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej telefonu m.skycash.com albo wysłać pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Następne kroki to rejestracja w systemie i zasilenie konta SkyCash środkami pieniężnymi. Sama procedura zakupu biletów przez komórkę jest bardzo intuicyjna i zajmuje średnio od kilku do kilkunastu sekund. Wystarczy uruchomić w aplikację SkyCash, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić zamiar jego skasowania 4-cyfrowym kodem PIN. Dostępne są zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe, maksymalnie 5-dniowe. Co istotne, ich ceny są takie same jak w kiosku.

Źródło tekstu: Skycash     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 2

    1. ~zzz  2011-03-17 18:03:50  host: 088156016031.olsztyn.vectranet.pl

    W tym wypadku chyba powinny byc tansze niz w kiosku. ;)

  • 2

    2. ~  2011-03-17 18:09:31  host: dce204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Też mi się tak wydaje. W sumie to się chyba płaci drożej.

  • 0

    3. ~  2011-03-17 18:15:03  host: 212.2.126.227

    @1 netto są tańsze. Ale dochodzi 23% Vat

  • 2

    4.  2011-03-17 18:18:07

    gdby bylo zintegrowane z kasa na simie o bylby tego jakis sens... ewentualnie tansze bilety o prowizje w kiosku... a tak to wogole nie moge sie doszukac sensu zwlaszcza w wiekszych miastach gdzie automaty w wieksosci autobusach i na przystankach sa;/

  • 0

    5. ~jigga jigga  2011-03-17 18:26:49  host: etth-195-211-10-39.telesim.com.pl

    tak samo jest sajlezji. moBilet -wrzućcie na szukajke. miałem to uruchomić w komórce ale drożej niz miesieczny.

  • 2

    6. ~  2011-03-17 18:45:10  host: 77-255-16-52.adsl.inetia.pl

    toto potrzebuje internetu do działania...

  • 1

    7. ~dinozzo  2011-03-17 18:52:17  host: 212.160.172.70

    ja już to mam od dawna na swoim telefonie w postaci aplikacji mobilet która bez problemu się sprawdza w moim przypadku na śląsku ale jest jeszcze dostępna w innych miastach z tego co się orientuję kapa tylko że by skasować bilet za każdym razem trzeba się lączyć z netem ale tak to w porządku polecam :)

  • 0

    8. ~  2011-03-17 21:34:00  host: user-188-33-185-48.play-internet.pl

    wydaje mi sie ze w Trojmiescie sa tańsze

  • 1

    9. ~sepe  2011-03-17 21:36:23  host: 095160189147.olsztyn.vectranet.pl

    mnie mobilet zawiodl,a moze bardziej gprs w orange...Nie moglem polaczyc sie i aplikacja stwierdzila,ze brak kontaktu gprs.Kanar na drugim przystanku byl prawie nieublagany...A w ogole kanarow w Olsztynie to czasami wiecej,niz pasazerow....

  • 1

    10.  2011-03-17 22:04:40

    Bo u mnie GPRS Orange znacznie się pogorszył tak z tydzień temu. Wcześniej był praktycznie niezawodny, a teraz w Operze Mini to trzeba dosłownie minutami czekać na załadowanie strony.

  • 0

    11. ~ath0  2011-03-18 07:26:58  host: gfs234.internetdsl.tpnet.pl

    A w razie kontroli biletów to jak oni to sprawdzają?

  • 0

    12. ~teleplaypolis  2011-03-18 09:04:59  host: 86-68-N1.aster.pl

    11.Nie masz biletu to ci kanar twojego ukochanego iphona zabierze, to już lepiej na gapę jeździć.

  • 0

    13. ~  2011-03-18 09:30:35  host: user-188-33-67-0.play-internet.pl

    dlatego wszelkie systemy oparte o transmisję danych i aplikacje to debilizm - czemu nie robia takich opartych na krótkich kodach?

  • 0

    14. ~konsultant  2011-03-18 11:51:17  host: ptcnat.era.pl

    @13 jaki znów debilizm?? Na iphone aplikacja jak i transmisja działa w mgnieniu oka, zakupienie biletu już w pojeździe zajmuje do 30 sekund. kontrola jest prosta pokazujesz że masz i już a nawet jak nawali gprs/tel to zawsze masz dowód w postaci historii kupionych biletów. A co ciekawsze pracownicy telekomów mają te bileciki za darmo (sms premium) :) dla mnie bomba ;)

  • 0

    15. ~  2011-03-19 14:18:25  host: ip-89-174-123-12.multimo.pl

    Moja babcia też ma bilety w komórce.

  • 0

    16. ~zxcV5  2011-03-20 14:33:41  host: mail82.anonymouse.org

    Nie będę złodziejom "zasilać konta" żeby mogli obracac moimi pieniędzmi. Zwróćcie uwagę że wszystkie te serwisy typu mpay albo skycash wymagają zasilenia konta u nich, zamiast pobierać kase z konta operatora (np. z mojego konta w prepaidzie lub poza abonament - tak jak smsy premium). Dopóki będzie to działać tak jak teraz, nie będę z tego korzystać - nie będę u nich żadnego konta doładowywać i dawać im kasy.

Dodaj swoją opinię