Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilety KM i WKD w mPay

Bilety KM i WKD w mPay

WitekT 12 Sierpnia 2009 15:45

0 0

bilety waw mpaymZTM wprowadza możliwości zakupu biletów telefonem komórkowym w systemie mPay, które uprawniają do przejazdów również pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej.



Od 14. sierpnia ZTM rozszerza usługę biletów kupowanych telefonem komórkowym o bilety krótkookresowe: dobowe, 3-dniowe oraz 7-dniowe.W ramach oferty Wspólny bilet ZTM- KM-WKD posiadacze wybranych biletów ZTM są uprawnieni do przejazdów we wszystkich środkach warszawskiej komunikacji miejskiej oraz w pociągach KM , WKD i SKM.

To kolejne, duże ułatwienie dla mieszkańców Warszawy. Dostępność biletów w komórce oznacza możliwość kupienia biletu o każdej porze bez szukania gotówki i kiosku. Usługę Płać komórką za bilet Warszawiacy znają od grudniu 2008 roku. Do dziś można było kupić bilety czasowe - 20,40,60 i 90-minutowe, a liczba pasażerów, którzy skorzystali z tej usługi przekroczyła obecnie 65 tysięcy osób.

Usługa jest dostępna w każdym modelu telefonu i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji ani zmiany karty SIM.




Chcąc kupić bilet telefonem komórkowym należy założyć konto w systemie mPay dzwoniąc pod numer *145# w sieci Plus i Play, a dla pozostałych sieci pod numer 791 145 145.

Mając już aktywne konto i środki na elektronicznej portmonetce zakup biletu jest prosty i trwa kilka sekund. Wybieramy numer:
dla sieci Plus i Play *145*kod biletu #,
dla pozostałych sieci 791 145 145 następnie wprowadź kod biletu i potwierdź *.

Przykład dla biletu dobowego w 1 strefie dla użytkowników Plus i Play: *145*221101#.

W czasie transakcji pasażer otrzyma na wyświetlaczu telefonu lub usłyszy w słuchawce (wybierając wersję głosową) instrukcję, która wskaże krok po kroku kolejne czynności związane z zakupem biletu.

Pasażerowie mogą korzystać z przysługujących im ulg. Podczas kontroli pasażer powinien zadzwonić pod bezpłatny numer widoczny na identyfikatorze kontrolera.

Źródło tekstu: mPay     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~solo  2009-08-12 16:20:20  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    jest specjalny numer dla innych sieci:P

  • 0

    8. ~  2009-08-12 16:23:36  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Korzystam z tej formy zakupu biletów w Play i jestem zadowolony - bardzo wygodne rozwiązanie. W innych sieciach które nie chcą współpracować z mPay można sobie wklepać ciąg cyfr: 791145145p220020* gdzie litera "p" oznacza znak pauzy, wtedy połączenie będzie trwało chwilę.

  • 0

    9. ~x  2009-08-12 16:35:54  host: 94-75-74-219.home.aster.pl

    rowniez korzystam w plusie, doladowalem jednorazowo konto za 30 zl i jest git

  • 0

    10. ~lwiczek  2009-08-12 16:47:50  host: 77-253-181-225.adsl.inetia.pl

    hurra, kolejne "konta" :| dużo bardziej mi sę podoba koncepcja kart bezstykowych...

  • 0

    11. ~dxtr  2009-08-12 17:00:10  host: rea.ipt.com.pl

    Fajne. Przydatne.

  • 0

    12.  2009-08-12 18:31:24

    Witek, po użyciu kodu *145*221101# pojawia się komunikat: ,,mPay Podany odbiorca (221101) nie istnieje lub nie jest przez system obslugiwany. Podaj adres odbiorcy transakcji: Odpowiesz?". @5: To już ,,zasługa" PTC i PTK Centertel, że nie chcieli podpisać umowy z mPay. Gdyby te firmy chciały współpracować z mPay, w ich sieciach też można by korzystać z krótkich kodów systemu mPay. A tak ,,dzięki" nim mPay obeszło konieczność podpisywania umów uruchamiając specjalny numer. Ja wiem komu można to zawdzięczać, ale jak widać nie wszyscy to wiedzą. @8: Ten sposób rzeczywiście działa :-). Jeszcze od siebie dodam, że dotychczas z rezygnacji z ładowania WKM powstrzymywało mnie to, że bez ważnej karty nie mogłem czuć się bezpiecznie w pociągu. Teraz już nie będę musiał mieć ważnej karty, żeby wrócić od mojej siostry z Zadumanej 3/5 w niedzielny wieczór do akademika. W tym czasie po tamtej części Aleji Jerozolimskich jeździ mało autobusów, więc najczęściej wracałem pociągiem. Teraz wystarczy, że sobie pzygotuję w szybkim wybieraniu kod na bilet i już mogę czuć się bezpiecznie w pociągu :-).

  • 0

    13.  2009-08-12 18:37:34

    Inne z nowych kodów też mi nie działają. Te bilety 20-, 40, 60- i 90-minutowe są ważne też w KM i WKD? Bo już nie pamiętam.

  • 0

    14.  2009-08-12 18:45:57

    guregori: zadumana powiadasz... ;-)

  • 0

    15.  2009-08-12 18:54:49

    WitekT, czyżbym mijał codziennie Twoją chawirę przejeżdżając włodarzewską koło WKD Al. Jerozolimskie? ;)

  • 0

    16.  2009-08-12 19:02:05

    Elvir: no, rzut beretem. ;-)

  • 0

    17. ~lopi  2009-08-12 20:10:03  host: nat-10.net-serwis.pl

    No ale z tego co widze to metro odpada... :( szkoda

  • 0

    18.  2009-08-12 20:12:30

    lopi: metro jak najbardziej, jako ZTM. Problem jest tylko z przejściem bramek - na konferencji zarząd ZTM sugerował używanie wind dla niepełnosprawnych... ;-)

  • 0

    19.  2009-08-12 22:56:11

    Jest jeszcze bezplatna wejsciowka (taka sama jak bilet jednorazowy).

  • 0

    20. ~  2009-08-13 06:55:59  host: fw-mpay.atm.com.pl

    guregori - teraz działają tylko te do 90 minut a dniowe i więcej będą działać od 14 sierpnia jest wyraźnie napisane.

  • 0

    21. ~pduncz  2009-08-13 09:33:20  host: 190-bi1-5.acn.waw.pl

    @13 - nie, w KM i WKD ważne są tylko bilety dobowe i dłuższe. Tak samo jak ich "klasyczne", papierowe wersje. Fajna sprawa, bo to znaczy że kontrolerzy KM dostali narzędzia i umiejętności do sprawdzania biletów mPay. Stąd już tylko krok (w każdym razie - technicznie) do biletów z komórki w całej sieci KM. Byłoby to świetne! A w Orange i Era od dobrych paru tygodni pod *145# jest komunikat, żeby spróbować za parę minut. Panowie (Panie), przestańcie się wydurniać i zmieńcie ten komunikat na jakiś realny...

  • 0

    22.  2009-08-13 09:41:45

    @18: Niestety nie na wszystkich stacjach metra są windy :-/. A gdyby tak używać wyjścia ewakuacyjnego? Można mieć przez to kłopoty, jeśli się ma bilet w komórce? @20: Masz rację, nie zwróciłem uwagi na tą datę.

  • 0

    23.  2009-08-13 09:42:37

    @19, maniek: Napisz, kto i gdzie ją może dostać.

  • 0

    24. ~Mirro  2009-08-13 18:06:14  host: 67.159.44.51

    Bezplatna wejsciowke mozna otrzymac we wszystkich punktach informacyjnych ZTM (sa one przewaznie na stacjach metra) oraz w glownej siedzibie - ul.Senatorska 37 . Jest ona dostepna dla kazdego:-)

  • 0

    25. ~pduncz  2009-08-13 19:01:54  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    @22 - windy są oczywiście na wszystkich stacjach warszawskiego metra. Wejściówki są powszechnie dostępne. Wobec tego otwarcie wyjścia ewakuacyjnego jest jego nieuzasadnionym użyciem i może być karane.

  • 0

    26. ~Tomek  2010-04-08 17:28:54  host: ip-89-174-126-161.multimo.pl

    Działa beznadziejnie. Najczęściej nie dostaję sms'a z potwierdzeniem zakupu biletu. Wczoraj doładowałem mTransferem i doładowanie trwało ponad 24 godziny!!! Po dobie przyszedł sms z potwierdzeniem. Nie mozna na nich polegać czyli kicha.

Dodaj swoją opinię