Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilety InterCity kupowane SMS-em

Bilety InterCity kupowane SMS-em

LuiN 17 Marca 2008 12:19

0 0

InterCity planuje inwestycje nie tylko w nowy tabor, ale i w nowe usługi. Już w przyszłym roku bilet na przejazd pociągiem będzie można kupić, wysyłając SMS-a - pisze dzisiejsza Rzeczpospolita.

Klient otrzyma zwrotną wiadomość MMS, która będzie potwierdzeniem dokonania opłaty za przejazd. Obecnie trwają prace nad systemem informatycznym i wyposażeniem konduktorów w przenośne terminale.




InterCity obsłużyła w zeszłym roku 11,6 mln podróżnych, a według planów, przejęcie kolejnych tras spowoduje podwojenie tej liczby. Inwestycje PKP w wysokości 2,7 mld zł pozwolą również na utworzenie na większości dworców nowoczesnych centrów obsługi klienta czy poczekalni VIP. Na stacjach pojawią się infomaty, które zastąpią oblężone dworcowe punkty informacyjne.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~nimm  2008-03-17 12:35:26  host: 87-205-3-179.ip.netia.com.pl

    pkp - przyjechal konduktor pociągiem - niedlugo sam... bez pasazerow ;)

  • 0

    2. ~hose  2008-03-17 12:48:54  host: 194.39.141.10

    Chyba sobie marzą, jak na obecną chwilę to nawet na ich internetowy rozkład jazdy nie można liczyć, nie ma wyszczególnionych w spisie pociągów, za to są inne, których w spisie nie ma...

  • 0

    3. ~  2008-03-17 13:11:39  host: aeae224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2: chyba sobie zartujesz. brednie piszesz i tyle.

  • 0

    4. ~berdys  2008-03-17 13:27:12  host: ip-89-174-121-157.multimo.gtsenergis.pl

    hose* niezla figura logiczna ;) ;) szkoda ze tylko dla PKP IC beda dzialac te bilety... Zeby tylko dzialalo to tak sprawnie jak w DB... i mialo serwis mobilny... poza tym czekam az przejma pospieszne ponadregionalne .... bo obsluga ich przez PR wola o pomste do nieba... mogliby stworzyc cos na modle niemieckich RE.. - chodzi mi szczegolnie o modernizacje taboru, bo ta ktora przeprowadzilo PR to kropla z morzu...potrzeby sa wieksze a kolejowy beton nie jest w stanie tego zrobic....

  • 0

    5. ~  2008-03-17 13:30:43  host: aeae224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jesli ktos z was potrzebuje darmowego rozkladu jazdy PKP w wersji mobilnej to adres jest nastepujacy: wap.bahn.de

  • 0

    6.  2008-03-17 13:48:20

    dobra wiadomość wystarczy telefon i mozna omijac zatloczone kasy biletowe w duzych miastach.

  • 0

    7. ~znawca  2008-03-17 14:40:13  host: atropos.tpi.pl

    #6, jls: na razie w te wakacje jeszcze musimy postać w zatłoczonych kasach, no chyba że można bedzie też kupic bilet przez internet

  • 0

    8.  2008-03-17 15:22:09

    To chyba nie będzie płatność SMSami premium rate ;-)? Najdroższe są AFAIR po 10,98 a tymczasem sama miejscówka na ekspres kosztuje 10, na EuroCity 18 a na InterCity 25 (na niektóre 18).

  • 0

    9. ~zycho  2008-03-17 15:49:27  host: alfa.ceti.pl

    znawca, bilet.intercity.pl

  • 0

    10. ~hose  2008-03-17 16:50:41  host: 194.39.141.10

    3: A mam sytuacje prosto z życia w sierpniu wybierałem się z Poznania do Bytomia, to co znalazłem w internetowym rozkładzie jazdy to były pociągi widma, okazało się na dworcu że właściwie połowa z nich nie istnieje, istnieją za to inne w spisie nie ujęte. Więc najpierw sprawdź a później dopiero pisz brednie...

  • 0

    11.  2008-03-17 16:54:49

    LOL! Już od dawna można kupować bilety InterCity przez internet. Sam z tego korzystam, można płacić przelewem lub kartą...

  • 0

    12. ~  2008-03-17 18:52:18  host: host-89-167-45-50.pronet.lublin.pl

    #8 Przemolog. mylisz się - nie wiem jak w innych sieciach, ale sądze, że jest podobnie - w Orange najdroższy sms można wysłać za 30,5 z VAT ;-)

  • 0

    13.  2008-03-17 19:20:43

    ale to ma działać na zasadzie płatności mobilnych, zostanie dopisane do rachunku za telefon/ściągnięte z e-portmonetki.

Dodaj swoją opinię