Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilans tygodnia - 7. grudnia

Bilans tygodnia - 7. grudnia

sirmark 7 Grudnia 2008 16:35

0 0

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.

Najciekawszą informacją mijającego tygodnia była obniżka stawki za połączenia do wszystkich sieci do 39 groszy w Mobilkingu. Drugą ciekawą i jak się okazało kontrowersyjną informacją był powrót podwójnego doładowania w Erze.

UKE publikował dokonaną przez firmę Audytel całościową analizę wpływu obniżek stawek MTR - klienci mają zyskać 1,25 mld zł. Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie budowy infrastruktury internetowej tzw. "ostatniej mili". Środki pochodzą z programu "Innowacyjna Gospodarka 2007-2013", a jest to 200 mln euro, MSZ już rozstrzygnął przetarg na dostawę BlackBerry. Wygrała Era, która zaproponowała najniższą cenę - 1,6 mln zł.

Telekomunikacja Polska złożyła w sądzie pozew przeciwko Tele2 o zapłatę blisko 60 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami. Prezes TP wygrał z UKE. Maciej Witucki nie musi płacić kary, jaką po raz pierwszy w historii nałożył na niego Urząd.

Bank Citi Handlowy, mPay, Plus oraz ZTM przygotowały usługę "Płać komórką prosto z konta za bilety". Usługa pozwoli na bezprowizyjne opłacanie biletów czasowych komunikacji miejskiej przy pomocy telefonu komórkowego. Ruszyła nowa kampania wizerunkowa Samsung Mobile pod hasłem WOW, której symbolem jest wykrzyknik, nowy znak reprezentujący odświeżony wizerunek marki.

Wystartowała oferta promocyjna "One Play bez telefonu" dedykowana wszystkim, którzy nie chcą rozstawać się ze swoim telefonem, a chcieliby stać się abonentami Play. Od 1. grudnia z systemu Tak Tak Era wycofała karty doładowujące o nominale 20 zł. Także 1. grudnia, Orange wystartował z ofertą dostępu do Internetu w technologii CDMA2000 1xEV-DO Rev A na częstotliwości 450 MHz.

Jak wynika z raportu Greenpeace, Nokia to najbardziej przyjazny środowisku producent telefonów. Na drugim końcu znajduje się Apple. Nokia wprowadziła nową usługę - Nokia Messaging, która daje dostęp do kont pocztowych i komunikatorów oraz rozwiązań pocztowych tysięcy usługodawców z całego świata, w tym Polski, za pośrednictwem większości urządzeń Nokia. Nokia udostępniła także najnowszą wersję swojego rozwiązania Nokia Maps.
Organizacja Bluetooth Special Interest Group ogłosiła, że na drugą połowę 2009 roku planowana jest premiera technologii Bluetooth 2.2. Nowy standard zaoferuje przejście z obecnych 3 Mb/s na 30 Mb/s w standardzie x10, lub nawet nawet 300 Mb/s w wariancie 100x.

LG Electronics wprowadza na polski rynek nowe telefony: LG Cookie (KP500) oraz LG Prada II (model KF900). Względem pierwszej wersji urządzenia udoskonalono interfejsy bezprzewodowe i aparat fotograficzny, pojawia się też wysuwana klawiatura QWERTY.

TelForceOne wprowadził na rynek dwa telefony: budżetowy myPhone 1150 oraz model dla wymagających użytkowników - myPhone 8830 TV.

Nokia zaprezentowała nowy telefon należący do multimedialnej serii N - N97. Po raz pierwszy dla tej linii urządzenie ma wysuwaną klawiaturę QWERTY, 3,5-calowy dotykowy ekran i nowy interfejs użytkownika Symbian S60 piątej edycji.

Motorola wprowadzi na rynek nowy model - em35. Jego cechą charakterystyczną ma być ponadprzeciętna jakość dźwięku zarówno podczas rozmów, jak i słuchania muzyki.

Zeprezentowaliśmy także test telefonu SonyEricsson W890i.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Templariusz  2008-12-07 18:13:16  host: staticline23090.toya.net.pl

  Dzieje się, dzieje :D

 • 0

  2.  2008-12-08 05:50:16

  w przpadku LG - to chyba poprawili interfejsy dotykowe a nie bezprzewodowe :)

 • 0

  3. ~homo_googleticus  2008-12-08 10:07:09  host: user-89-108-244-195.mobile.playmobile.pl

  #2: chodzi o porównanie Prady z Pradą II.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet