Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilans tygodnia - 30. listopada

Bilans tygodnia - 30. listopada

sirmark 30 Listopada 2008 23:47

0 0

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.

UKE opublikował na swoich stronach raport dotyczący możliwości wdrożenia separacji funkcjonalnej w Polsce i rekomendacje w zakresie najbardziej optymalnego wariantu podziału Telekomunikacji Polskiej. O kosztach i korzyściach podziału TP, w skrócie napisaliśmy w tej wiadomości. TP na razie analizuje raport.

Telekomunikacja Polska chce rozwijać usługi VoIP, aby częściowo rekompensować utratę klientów telefonii stacjonarnej. TP niebawem wybierze także partnera bankowego, by zaoferować usługi finansowe, w tym karty kredytowe z płatnościami mobilnymi. Z końcem listopada operator kończy sprzedaż planu tp socjalny, atrakcyjnego dla osób praktycznie nie dzwoniących z telefonu stacjonarnego.

Trwająca właśnie kampania porównawcza sieci Play wzbudza niemałe emocje. Skończyć się może nawet w sądzie. Kroki prawne zamierzają podjąć Polkomtel i PTC Inny właściciel licencji nie ma tyle szczęścia. Mobyland nie podpisał umowy z arabskimi funduszami inwestycyjnymi‚ które miałyby sfinansować budowę nowej sieci w Polsce.

Jak wynika ze sprawozdania opublikowanego przez Komisję Europejską, odnotowano dalszy wzrost penetracji łączy szerokopasmowych w Europie. Z Komisji płyną także inne dobre informacje, w najbliższe wakacje za SMS-y wysyłane z innych krajów Unii Europejskiej zapłacimy maksymalnie 11 eurocentów.

Play rozpoczął promocyjną wysyłkę świątecznych starterów do losowo wybranych abonentów - darmowych, z ciekawymi numerami. Także w Play w ramach prezentów, każdy klient, który zdecyduje się na ofertę One Play 45 oraz One Play 65, otrzyma rabat na abonament.

Orange wprowadził promocyjna ofertę na usługi mobilnego dostępu do Internetu dla firm - przez cztery pierwsze miesiące, klienci zapłacą tylko 10% lub 50% standardowej ceny abonamentu. Specjalna oferta mobilnego Internetu dostępna jest także w iPlusie - ultramobilny netbook Samsung NC10 z wbudowanym modemem HSPA.
Największy na świecie producent telefonów, Nokia, wycofuje się z jednego z największych na świecie rynku telefonów komórkowych, Japonii. Nokia złożyła wniosek o przyznanie patentu na nowy rodzaj interfejsu służącego do obsługi telefonów. Producent przedstawił również film o procedurach testowych, którymi objęte są telefony przed wypuszczeniem danego modelu na rynek. Nokia udostępniła ponadto aktualizacje map cyfrowych dla Nokia Maps 2.0. W przypadku Polski pokrywaja one 100% terenu.

Koncern Lenovo opracował nowy system ochrony danych w przypadku kradzieży laptopa. Za pomocą jednego SMS-a będzie można zdalnie wyłączyć komputer. Samsung zaprezentował rozkładany telefon, którego całe wnętrze wypełnia wielki ekran AMOLED. Nowy patent pozwala na znaczne zmniejszenie gabarytów telefonu, przy jednoczesnym zachowaniu wygody jaką przynoszą duże ekrany montowane w telefonach.

Brytyjska izba kontroli reklam - Advertising Standards Authority (ASA) - zablokowała emisję reklamy telefonu Apple iPhone 3G. Telefon przedstawiony w 30-sekundowym spocie reklamowym był... za szybki.

Nokia zaprezentowała nowy model - 6260 slide - pierwszy telefon z nowym interfejsem S40 szóstej edycji, ekranem o rozdzielczości HVGA oraz HSDPA o prędkości do 10,2 Mb/s. Amerykańska sieć Alltel wprowadza do oferty nowy model Motoroli - QA30, której cechą charakterystyczną jest pełna klawiatura QWERTY, która wysuwa się ku dołowi.

Odporny na słońce, mróz, upadek, wibracje, wszelkiego rodzaju zabrudzenia, z gwarancją na pół miliona wciśnięć każdego z przycisków klawiatury i do tego wodoodporny - taki właśnie jest najnowszy telefon Sonim XP3. Telefon do zadań specjalnych wprowadza na rynek także Samsung - jest to model Solid B2700.

Kolejna modna marka wprowadza na rynek luksusową komórkę - logo Hugo Boss przyozdobi telefon Samsunga. Niedługo na rynku amerykańskim pojawić się ma także nowy telefon sygnowany marką znanych samochodów sportowych - Porsche Design P'9522. Jego producentem będzie francuska firma Sagem.

Grupa TelForceOne wprowadziła na rynek kolejny model z Dual SIM - myPhone 7230. Telefon wyposażony jest w dwa gniazda SIM, które zapewniają możliwość aktywnego korzystania z dwóch kart SIM w tym samym czasie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-248-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet