Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilans tygodnia - 28. czerwca

Bilans tygodnia - 28. czerwca

sirmark 28 Czerwca 2008 13:27

0 0

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.

Tydzień upłynął pod znakiem MVNO. Start ogłosił Telepin mobi oraz Cyfrowy Polsat. Za to wirtualny Crowleya wystartować ma na przełomie trzeciego i czwartego kwartału.

W tygodniu sporo było też informacji handlowych. Tell oraz Eurotel chcą kupować punkty dilerskie. TP sprzedała Ditela, wydającego książki telefoniczne, a w zamian chciałaby coś kupić. Były też inne transakcje: PTK Centertel sprzedał wierzytelności. Tele2 kolejne dwa oddziały, a Netia kupiła spółkę internetową z Białegostoku.

Nastąpił ciekawy ruch ze strony Nokii. Finowie zadeklarowali chęć przejęcia akcji Symbian Ltd., które dotychczas nie są w jej posiadaniu. Można to powiązać z masowymi zwolnieniami pracowników departamentu UIQ Sony Ericssona.

Jeśli chodzi o nowości w telefonach, to Nokia zaprezentowała oficjalnie modele z linii Supernova. W sieci ukazała się także oficjalna prezentacja filmowa najwyższego modelu wśród urządzeń BlackBerry oznaczonego jako Bold. Na polskim rynku pojawiły się nowe modele LG (KF510 i KF750 Secret) oraz Nokia N82 wprowadzona do Ery.




Nie zabrakło wiadomości o iPhone-ach. Serwis iSuppli wycenił komponenty jakie zostaną użyte do złożenia nowych wersji. Pojawiła sie też informacja o cenie modelu we Francji.

Zbliża się premiera Androida, a to nie pozwala spokojnie spać szefom Nokii i Microsoftu.

Coś nowego pojawiło sie w usługach Ery: Era Numer Stacjonarny oraz Era Linia Domowa (oraz biznesowa). Informowaliśmy także nieoficjalnie, że zbliża sie Blueconnect prepaid.

Warto wspomnieć również o innych wiadomościach. Komisja Europejska ogłosiła plan obniżenia o 70% stawek hurtowych w rozliczeniach między operatorami telefonicznymi. Do UKE wpłynęło 10 ofert w przetargu na budowę systemu identyfikującego miejsca, z których wykonano połączenie na numery alarmowe. Telekomunikacja Polska złożyła w UKE wniosek o dopłatę do tzw. usługi powszechnej, na kwotę 220 mln zł.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 69
  • 0

    50. ~DejwiD  2008-06-29 19:24:02  host: public-gprs112592.centertel.pl

    fajny patent z reklamami jest na duzym forum HDTV. miedzy postami uzytkownikow sa reklamy. placisz skromna dotacje i reklam nie ma. a ze zagladaja tam ludzie chcacy wydac pare tysi to i z zebranej puli co miesiac ida losowania. wiem, ze raczej tutaj to nie wyjdzie bo i segment nie ten i za 3 zl jest 300 smsow... :)

  • 0

    51. ~g  2008-06-29 20:13:56  host: 67.159.54.24

    #48: rozpietośc cen niezla, nic mi to nie mowi. Akurat podales przyklad chyba najdrozszej firmy na rynku. Z ich uslug korzystaja tylko ci co nie potrafia znalezc nic innego a przyciagnela ich wszechobecna reklama tej firmy.

  • 0

    52. ~g  2008-06-29 20:14:59  host: 67.159.54.24

    #45: widze ze masz kompleks malego ptaszka bo bez obrazania innych nie potrafisz sie wypowiedziec.

  • 0

    53. ~  2008-06-29 20:19:38  host: 67.159.54.24

    cd. 52: a ceny z perfektu net dosyc sie roznia od home.pl

  • 0

    54.  2008-06-29 21:17:21

    Dejwid: daj adres tego forum, to chodz sobie zobacze. #51. moze nie jest tania, ale ogolnie w tej cenie funkcjonuja sensowne hostingi. Bo chodzi o faktyczne mozliwosci tego co daje firma, a nie to co napisza na swojej stronie np. ze masz do serwera 2 Mbit, a faktycznie to wychodzi cwiartka tego. Poza tym na jakie ceny patrzysz w Perfekcie, bo chyba nie na te z hostingu.

  • 0

    55. ~  2008-06-29 22:35:01  host: dny20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SirmarK: http://hdtv.com.pl/ - ale dwa wpisy "z gwiazdkami" załatwiły sprawę. :)

  • 0

    56.  2008-06-29 23:04:21

    a dokladniej: http://hdtv.com.pl/forum/

  • 0

    57. ~Hose  2008-06-29 23:06:46  host: 194.39.141.10

    A zobaczcie takie google, potęga światowa, dlaczego? Może, dlatego że reklama jest, ale nie bije po oczach. Zniesmaczony klient przeszedł do nich nie, dlatego że byli lepsi, lecz dlatego że umieli wpleść tak reklamę w zawartość strony, że ją widać, lecz nie drażni oczu.

  • 0

    58. ~  2008-06-29 23:44:19  host: dny20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://gpo.blox.pl/ :)

  • 0

    59. ~Curious  2008-06-29 23:44:54  host: aavv247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #36. A czy Ty pracujesz za darmo? #37. Stoisz na rozstajach i grozisz że możesz nas opuścić. Mamy podjąć decyzję za Ciebie? Widać inni biorą od każdego bez wyboru i publikują wszystko co ktoś podsunie (jak wp) stąd i reklam może być mniej. Tutaj chłopaki jadą być może na granicy opłacalności, a ty jeszcze stękasz że ktoś ambitny pracuje dla Ciebie za pół-darmo. #52. Przepraszam jeśli "dzieciak" Cię dotknęło, nie wiedziałem że masz już dowód osobisty. Widać powinieneś formułować myśli na tyle konstruktywnie żeby nikt nie miał wątpliwości co do Twojego stanu wiedzy.

  • 0

    60. ~DejwiD  2008-06-30 00:52:09  host: public-gprs77046.centertel.pl

    jestem za tym, zeby reklamy byly wplecione miedzy komentarze niz, zebym musial je klikac. zarobicie wiecej - bo wiecej osob je przeczyta :) lub zmniejszycie czestotliwosc, zeby przychody byly na stalym poziomie i platna wersja bez reklam. w przypadku nadmiaru srodkow mozna je przeznaczyc na fanty dla abonentow.

  • 0

    61. ~  2008-06-30 01:25:08  host: dny20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja też to uważam za dużo lepszy pomysł. Tylko czy załoga Telepolis zajęta poszukiwaniem inwestora znajdzie czas na takie fanaberie?

  • 0

    62. ~g  2008-07-02 17:15:14  host: 67.159.54.24

    #60: reklamy pomiędzy komentarzami pochodzą z innego źródła niż te, które nam wyskakują przed nosem. Redakcja korzysta z kilku 'dostawców' reklam.

  • 0

    63. ~  2008-07-02 17:15:53  host: 67.159.54.24

    #61: poszukują inwestora? i w co on miałby inwestować?

  • 0

    64. ~  2008-07-02 17:17:27  host: 67.159.54.24

    Jakoś inne wortale tak nie narzekają a tutaj nie dość, że strona zawalona różnymi wstawkami reklamowymi graficznymi, tekstowymi, doładowania prepaidów, dzwonki to i tak zawsze na pytanie 'czy nie za dużo tego?' Jest odpowiedź 'taaa ale koszty utrzymania serwisu...'

  • 0

    65. ~  2008-07-02 17:18:49  host: 67.159.54.24

    Dobrze że Sirmark nam wyjaśnił, że to bardziej dotyczy kosztów osobowych (rozumiem że jądro serwisu to 2 panów) niż koszty serwera itd.

  • 0

    66.  2008-07-02 18:32:47

    #64. My w przeciwienstwie to innych serwisow, rozmawiamy z naszymi uzytkownikami. Widac niektorzy nie przywykli do tego... Tego jakie sa koszty przy prowadzeniu firmy to wyjasniac nie bede. Proponuje sie samemu doksztalcic. Poza tym jak Ci tak zle to czemu tu jestes?

  • 0

    67. ~  2008-07-03 17:12:30  host: 67.159.54.24

    #66: sam zaczynasz dyskusje kosztów. Na konkretne pytania boisz/nie chcesz odpowiadać i obrażasz się na wszystkich pisząc "Widac niektorzy nie przywykli do tego". To albo prowadzisz konkretną dyskusję albo zamykamy temat. Akurat wiem coś o tym - prowadzenie serwisów + zarabianie w cudzysłowie na nich.

  • 0

    68.  2008-07-04 23:54:49

    #67. ja sie obrazam na wszystkich? to stwierdzenie bylo skierowane konkretnie do Ciebie i nie mialo formy obrazania sie. To Ty robisz jakies dziwne uwagi, w stosunku do tego, ze wspominam o kosztach.. A potem sprowadzasz sprawe do kosztow "2 panow", tak jakbysmy zarabiali jakies miliony i uciskali uzytkownikow serwisu. Mam prowadzic z Toba dyskusje na temat tego jak wyglada prowadzenie firmy? Mam zrobic raport z dzialalnosci tu w komentarzach? Powiedzialem tyle ile uwazalem za stosowne. Tu nie ma co dyskutowac, albo ktos rozwarzyl moje slowa albo nie. Wiec koncze ten temat.

  • 0

    69. ~glos ludu  2008-07-07 07:43:00  host: 67.159.54.24

    Co do wprowadzania platnego serwisu itp. i tych 'wielkich kosztow' to jeszcze moznaby napisać cytując mistrza: "Poza tym jak Ci tak zle to czemu tu jestes?" :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-150-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Edward Chetny | 2017-10-17 05:57:32

Kolejna jednorazówka?


~ | 2017-10-17 05:26:00

Chiński złom i tyle


~~ | 2017-10-17 02:40:24

@11 Według mnie, raczej nie ma


~Gliwice | 2017-10-17 00:52:57

@msnet Czepiasz się zwyczajowo jak to w telepolis wypada:-/Kątówka to pewnie nie szlifierka, fleksa czy nawet ściernica bo to jest zespół...


Lucas37 | 2017-10-17 00:44:21

Czyli już bez Porsche Design? :(

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet