Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilans tygodnia - 23. listopada

Bilans tygodnia - 23. listopada

sirmark 23 Listopada 2008 20:28

0 0

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.
Polkomtel oficjalnie wygrał przetarg na usługi telefonii komórkowej dla 46 urzędów centralnych, w tym dla Kancelarii Premiera. KPRM szacuje, że na umowie z Polkomtelem zaoszczędzi 24 mln zł. Na zgodny wniosek Vodafone i TDC, sąd okręgowy uchylił w całości postanowienie z lutego 2006 roku blokujące zmiany właścicielskie w Polkomtelu.


Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela stwierdziła, że według różnych szacunków wartość najbardziej niezbędnych inwestycji w modernizację polskiej infrastruktury telekomunikacyjnej wyniesie od 14 do 28 mld zł. Natomiast Marcus Weldon z Alcatel-Lucent określił całkowity koszt dotarcia z siecią NGN do jednego abonenta na około tysiąca euro.


UKE planuje obniżać stawkę MTR o około 10% rocznie, aby w 2013 roku dojść do poziomu 11 groszy netto. UKE wydał także decyzję nakładającą na PTC 130 tys. kary w związku z wykorzystywaniem częstotliwości bez wymaganych pozwoleń radiowych. Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję UOKiK w sprawie 12 mln kary dla TP za podwyżkę 0-708 i oddalił odwołanie TP.


Chris Bannister, prezes spółki P4, wyjaśnił w wywiadzie, z czego wynika sukces Play. Ze swoich wyników nie jest zadowolony GTS Energis, który chce pozbyć się klientów indywidualnych obsługiwanych na bazie WLR i BSA w TP pod markami Multimo (dostęp do Internetu po ADSL) i Multilinia (abonamenty głosowe).


W ramach świątecznej promocji Orange oferuje nowym klientom planów biznesowych usługę Rozmowy bez Ograniczeń w Orange umożliwiającą wykonywanie nielimitowanych, bezpłatnych połączeń ze wszystkimi numerami Orange o dowolnej porze dnia. Przygotował także promocję usług dostępu do sieci oraz dwa laptopy Dell-a w lepszych niż dotychczas konfiguracjach. Ofertę z bezprzewodowy dostęp do Internetu blueconnect z netbookiem przygotowała także Era.


W ofercie Sami Swoi pojawił się nowy pakiet - 80 minut do sieci Sami Swoi i stacjonarnych za 9,60 zł. Za to w Orange w ofercie Orange Music na kartę wprowadzono pakiet na połączenia i SMS-y z wybranym numerem Orange lub stacjonarnym - 600 minut lub SMS-ów za 7 zł.


Jak wynika z danych OBOP, trzy czwarte Polaków korzysta z telefonu komórkowego. Wyraźnie mniej popularny jest nadal internet - według sndażu CBOS - korzysta z niego 45% badanych.


Podczas odbywającego się w Rzymie spotkania Nokia Games Summit, Peter Parmenter z Electronic Arts Mobile stwierdził, że łatwiej jest uzyskać audiencję u papieża niż przejść przez procedury certyfikacyjne Nokii, w ramach platformy N-Gage.


Asus oficjalnie potwierdził biznesowy model P565 - pierwszy telefon wyposażony w procesor taktowany zegarem 800 MHz. Brytyjska sieć "3" wprowadza do swojej oferty pierwszy telefon komórkowy skierowany do użytkowników serwisu społecznościowego Facebook - telefon INQ1. LG wraz z Prada stworzył ekskluzywny zegarek Bluetooth LG-LBA-T950, który pozwoli kontrolować telefon bez wyciągania go z kieszeni.


CEphone to telefon zaprojektowany z myślą o armii i ratowaniu ludzkiego życia. Telefon ma nietypową, trójbryłową konstrukcję, która przynajmniej z założenia łączyć ma ergonomię klawiatury QWERTY, dużego panelu skrótów i 3-calowego ekranu dotykowego. Grupa producentów urządzeń mobilnych wdrożyła wspólny system klasyfikacji zużycia energii przez ładowarki, dzięki któremu użytkownicy mogą łatwiej porównać i wybrać najoszczędniejszy model.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~  2008-11-23 21:37:16  host: aaqq179.neoplus.adsl.tpnet.pl

  obczajcie ta reklame. http://www.youtube.com/watch?v=9QHslHpK4-Q

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~golfiarz  2008-11-23 22:16:50  host: public-gprs79235.centertel.pl

  nadal nie kumam co ma trojbrylowa konstrukcja telefonu do ratowania zycia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet