Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilans tygodnia - 23. listopada

Bilans tygodnia - 23. listopada

sirmark 23 Listopada 2008 20:28

0 0

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.

Polkomtel oficjalnie wygrał przetarg na usługi telefonii komórkowej dla 46 urzędów centralnych, w tym dla Kancelarii Premiera. KPRM szacuje, że na umowie z Polkomtelem zaoszczędzi 24 mln zł. Na zgodny wniosek Vodafone i TDC, sąd okręgowy uchylił w całości postanowienie z lutego 2006 roku blokujące zmiany właścicielskie w Polkomtelu.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela stwierdziła, że według różnych szacunków wartość najbardziej niezbędnych inwestycji w modernizację polskiej infrastruktury telekomunikacyjnej wyniesie od 14 do 28 mld zł. Natomiast Marcus Weldon z Alcatel-Lucent określił całkowity koszt dotarcia z siecią NGN do jednego abonenta na około tysiąca euro.

UKE planuje obniżać stawkę MTR o około 10% rocznie, aby w 2013 roku dojść do poziomu 11 groszy netto. UKE wydał także decyzję nakładającą na PTC 130 tys. kary w związku z wykorzystywaniem częstotliwości bez wymaganych pozwoleń radiowych. Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję UOKiK w sprawie 12 mln kary dla TP za podwyżkę 0-708 i oddalił odwołanie TP.

Chris Bannister, prezes spółki P4, wyjaśnił w wywiadzie, z czego wynika sukces Play. Ze swoich wyników nie jest zadowolony GTS Energis, który chce pozbyć się klientów indywidualnych obsługiwanych na bazie WLR i BSA w TP pod markami Multimo (dostęp do Internetu po ADSL) i Multilinia (abonamenty głosowe).

W ramach świątecznej promocji Orange oferuje nowym klientom planów biznesowych usługę Rozmowy bez Ograniczeń w Orange umożliwiającą wykonywanie nielimitowanych, bezpłatnych połączeń ze wszystkimi numerami Orange o dowolnej porze dnia. Przygotował także promocję usług dostępu do sieci oraz dwa laptopy Dell-a w lepszych niż dotychczas konfiguracjach. Ofertę z bezprzewodowy dostęp do Internetu blueconnect z netbookiem przygotowała także Era.
W ofercie Sami Swoi pojawił się nowy pakiet - 80 minut do sieci Sami Swoi i stacjonarnych za 9,60 zł. Za to w Orange w ofercie Orange Music na kartę wprowadzono pakiet na połączenia i SMS-y z wybranym numerem Orange lub stacjonarnym - 600 minut lub SMS-ów za 7 zł.

Jak wynika z danych OBOP, trzy czwarte Polaków korzysta z telefonu komórkowego. Wyraźnie mniej popularny jest nadal internet - według sndażu CBOS - korzysta z niego 45% badanych.

Podczas odbywającego się w Rzymie spotkania Nokia Games Summit, Peter Parmenter z Electronic Arts Mobile stwierdził, że łatwiej jest uzyskać audiencję u papieża niż przejść przez procedury certyfikacyjne Nokii, w ramach platformy N-Gage.

Asus oficjalnie potwierdził biznesowy model P565 - pierwszy telefon wyposażony w procesor taktowany zegarem 800 MHz. Brytyjska sieć "3" wprowadza do swojej oferty pierwszy telefon komórkowy skierowany do użytkowników serwisu społecznościowego Facebook - telefon INQ1. LG wraz z Prada stworzył ekskluzywny zegarek Bluetooth LG-LBA-T950, który pozwoli kontrolować telefon bez wyciągania go z kieszeni.

CEphone to telefon zaprojektowany z myślą o armii i ratowaniu ludzkiego życia. Telefon ma nietypową, trójbryłową konstrukcję, która przynajmniej z założenia łączyć ma ergonomię klawiatury QWERTY, dużego panelu skrótów i 3-calowego ekranu dotykowego. Grupa producentów urządzeń mobilnych wdrożyła wspólny system klasyfikacji zużycia energii przez ładowarki, dzięki któremu użytkownicy mogą łatwiej porównać i wybrać najoszczędniejszy model.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2008-11-23 21:37:16  host: aaqq179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    obczajcie ta reklame. http://www.youtube.com/watch?v=9QHslHpK4-Q

  • 0

    2. ~golfiarz  2008-11-23 22:16:50  host: public-gprs79235.centertel.pl

    nadal nie kumam co ma trojbrylowa konstrukcja telefonu do ratowania zycia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet