Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilans tygodnia - 20. września

Bilans tygodnia - 20. września

LuiN 20 Września 2008 20:00

0 0

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.

Początek zeszłego tygodnia mógł być kłopotliwy dla klientów Orange przebywających w południowo-wschodniej części Warszawy - regiony te dotknęła poważna awaria, w wyniku czego usługi operatora były niedostępne w okresie godzin szczytu. Przyczyną były trudności techniczne jednej z centrali, o problemach Orange pisaliśmy w tej wiadomości.

htc touch hd Telefonem tygodnia zostaje HTC Touch HD - pierwszy telefon HTC z aparatem 5 Mpix i 3,8-calowym ekranem o wciąż rzadkiej rozdzielczości WVGA (480 x 800) - pięciokrotnie większej od powszechnie stosowanej rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli). W tej wiadomości przeczytać można materiał z oficjalnej prezentacji urządzenia. Z kolei w tej wiadomości znajdziecie ciekawą prezentację wideo telefonu.

htc touch 3g HTC Touch HD to jednak nie jedyny telefon jaki zaprezentowało ostatnio HTC - pojawiły się dość ciekawe wariacje na temat bardzo popularnego w zeszłym roku modelu HTC Touch. O HTC Touch 3G i HTC Touch Viva przeczytać można w tej wiadomości .

asus galaxy7 Równolegle do produktów HTC, w sieci pojawiła się nieoficjalna informacja na temat wyjątkowo dobrze wyposażonego telefonu. Asus Galaxy7. Dużo bardziej oficjalnie rysuje się kwestia Sony Ericssona XPERIA X1, który zbliża się do nas wielkimi krokami - polecamy ciekawą prezentację telefonu z finalną wersją oprogramowania.

nokia n96 Równolegle Nokia poinformowała o tym, że wreszcie wprowadzi do sprzedaży wyczekiwany od miesięcy model N96 - premiera już (albo dopiero). 1. października. O wiele gorętszą wiadomością (a przynajmniej dotyczącą świeższych modeli) jest rozszerzenie oferty biznesowego port folio Nokii o kolejne dwa modele - E72 i E75 - oba wyposażone w klawiaturę QWERTY. Wideo prezentujące te dwie nowości znaleźć można w. tej wiadomości .

W Londynie odbyła się pierwsza europejska prezentacja mobilnego systemu operacyjnego Android. Użyty w prezentacji telefon to HTC G1 (dawniej określany jako Dream), który trafi do sprzedaży. już w październiku.

UKE wypowiedział się na temat cen dostępu do mobilnego Internetu w Polsce. Z kolei Gazeta Prawna przeanalizowała sytuację na rynku łączy szerokopasmowych - ich przyrost jest najmniejszy od dwóch lat.
Zeszłotygodniowe menu kar wszelakich zaczyna się od kary dla Litwy za zaniedbania w funkcjonowaniu numeru 112 - więcej w tej wiadomości. Polkomtel na podstawie decyzji UKE zapłaci 50 tys. zł za brak pozwoleń na nadajniki. Centertel, Polkomtel i Tele2 ukarani zostali przez UOKiK za nieuczciwą reklamę - zgodnie z prawem, reklama wprowadza w błąd, gdy na jej podstawie konsument uzyskuje fałszywe wyobrażenie na temat towaru lub usługi. O które z reklam chodziło tym razem, przeczytacie w tej wiadomości.

Nie tylko operatorzy muszą się tłumaczyć ze swoich poczynań: Komisja Europejska pozwała Polskę przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości w związku z decyzją UKE o podjęciu regulacji detalicznych cen dostępu szerokopasmowego, o czym szerzej napisaliśmy w tej wiadomości.

Dobrze wiedzie się Netii - po sfinalizowaniu transakcji przejęcia Tele2 Polska, spółka planuje podwyższenie oficjalnych prognoz tegorocznych wyników.

Czy Ty też jesteś "wirtualny"? Już około 300 tys. kart SIM w systemie MVNO funkcjonuje na polskim rynku - liczba ta stale rośnie, a graczy ciągle przybywa - ostatni z nich to Crowley, który przedstawił 17. Września swoją ofertę dla biznesu, jeszcze w tym roku planują wystartować CenterNet i Netia.

Play poinformował o kolejnych 30 miastach w zasięgu własnej infrastruktury HSDPA - to już 72 miejscowości, w których dostępna jest oferta bezprzewodowego dostępu do sicie Play Online. Jednocześnie operator wprowadził do swojej oferty dwa nowe modemy, a po kilku dniach dodatkowo obniżył ich ceny.

Wyobraźcie sobie, że idziecie ulicą trzymając w ręku telefon z włączonym aparatem cyfrowym, patrzycie na ekran, a tam pojawiają się informacje o świecie, który nas otacza. Od promocyjnego menu w najbliższej restauracji, przez informacje turystyczne po komentarze użytkowników systemu… Ilość możliwości jest praktycznie nieograniczona. Więcej o możliwościach aplikacji Sekai Camera przeczytać (i obejrzeć) można w tej wiadomości.

Google Maps for mobiles to zaskakująco rozbudowana aplikacja do nawigacji satelitarnej, która nie dość, że wykonana jest w technologii JAVA, co znacznie zwiększa jej kompatybilność, to ponadto dystrybuowana jest zupełnie bezpłatnie. Pojawiła się właśnie nowa wersja tej aplikacji, w której udostępniono tryb pieszej wędrówki i trójwymiarowe panoramy ulic.

Polkomtel będzie obsługiwał telefony administracji rządowej. Za prawie 9,5 mln zł dostarczy 4730 komórek i 785 kart dostępu do Internetu i obsługiwał je przez 4 lata. Do tej pory roczne wydatki administracji wynosiły ponad 8 mln zł.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-09-20 20:09:25

    Aplikacja firmy Sekai Camera to dla mnie newsior tygodnia, filmik robi wrazenie. Duzo tez bylo o HTC Touch HD, ale co ciekawe przebila sie wiadomosc o premierze pierwszego smartfona z systemem Android.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet