Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilans tygodnia - 2. sierpnia

Bilans tygodnia - 2. sierpnia

sirmark 2 Sierpnia 2008 14:57

0 0

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.

Tydzień rozpoczął się od informacji ostrzegającej przed nadużywaniu telefonów komórkowych, którą wydał dyrektor czołowego amerykańskiego instytutu onkologicznego. Swoje ostrzeżenie wydali także lekarze z American College of Emergency Physicians informując o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na ludzi, którzy pisania SMS-a nie przerywają nawet podczas przechodzenia przez ulicę. A jak wynika z najnowszych danych Mobile Data Association (MDA), sami Brytyjczycy wysyłali tygodniowo 1,5 mld wiadomości SMS. Dzięki wspomnianym SMS-om można także zaoszczędzić, bo pokazują Włosi.

W tygodniu pojawiły się głosy, że Netia przymierza się do kolejnego zakupu, tym razem na celowniku ma być GTS Energis. A na świecie, 0,5 mld dolarów zapłaci Białorusi turecki koncern telekomunikacyjny Turkcell za 80% akcji operatora BeST. Pod młotek poszedł także Sagem Mobiles. Jego dotychczasowy właściciel Grupa Safran, podpisał umowę z firmą Sofinnova, która z przejmie biznes telefonów komórkowych.

Telekomunikacja Polska opublikowała wyniki za II kwartał. Przychody zarówno Grupy TP, jak i samego Centertela rosną. TP poinformowała także, że pod koniec sierpnia 2008 r. zostanie wydany na DVD bezpłatny Ogólnokrajowy Spis Abonentów, obejmujący dane abonentów z całego kraju. A jakby kogoś interesowało ile węgla, oleju opałowego, gazu itp. zużył operator to może zapoznać się w tej wiadomości.

Firma Juniper Networks opublikowała wyniki badań zachowań użytkowników łączności szerokopasmowej, które wskazują, że posługują się oni w Internecie więcej niż jedną tożsamością. Będąc w temacie sieci należy wspomnieć, że UKE pracuje nad stworzeniem map, wskazujących obszary, gdzie potrzebne będą inwestycje w zakresie rozwoju nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych.
Korzystający z różnych konkursów audiotele zainteresuje pewnie informacja, że BBC zapłaci 400 tysięcy funtów kary za fałszowanie wyników telefonicznych głosowań oraz dezinformowanie odbiorców. A jeśli jesteśmy przy pieniążkach to Kancelaria Premiera ogłosiła przetarg na wspólne usługi telefonii komórkowej dla 44 urzędów administracji rządowej, dzięki czemu urzędnicy mają zaoszczędzić parę mln zł. Będzie też trochę oszczędności dla użytkowników. Do 30. sierpnia operatorzy mają czas na kolejne obniżki połączeń w roamingu - są już ustalone nowe, maksymalne ceny. Play już teraz poinformował o swoich nowych stawkach.

Play rozszerzył ofertę Play Online, oferując pakiet 10 GB danych. Wprowadził także serwis rozrywkowy oraz możliwość połączeń z numerami 801. Za to w GTS Energis ruszył nowy projekt Multimopleks, czyli internetowa wypożyczalnia filmów. Plus wystartował z Muzodajnią - serwisem muzycznym, zawierającym pliki muzycznych bez zabezpieczeń DRM.

Przechodząc do informacji dotyczących telefonów, należy w pierwszej kolejności wspomnieć, że Nokia obniżyła nawet o 10% ceny telefonów, głównie tych zaawansowanych. Za to LG będzie pierwszym producentem komórek, który zaoferuje w swoich urządzeniach system Dolby Mobile.

Jeśli ktoś potrzebuje telefonu do zadań specjalnych to Casio G’zOne Boulder będzie czymś odpowiednim. Niedostępny jeszcze na rynku telefon HTC Touch Pro dorobił się już wideo-recenzji. A na polski rynek wprowadzone zostały telefony Sagem my721X oraz Samsung SGH-i200.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~leo  2008-08-02 17:22:46  host: 088156065007.bsk.vectranet.pl

  Działo się naprawdę sporo, z polskich operatorów najbardziej zaskoczył play wprowadzając drugi abonament w usłudze play online i co ciekawe specjalną ofertę dla dotychczasowych abonentów 10gb transferu w cenie 45 zł. Nie do pobicia wiadomość.

 • 0

  2. ~  2008-08-02 20:48:35  host: p07-04.opera-mini.net

  Brakuje info o telefon na dowod w era konkurencja o tym pisze

 • 0

  3. ~  2008-08-02 23:21:56  host: 80.51.91.252

  konkurencja niech sobie pisze - tutaj nie musza, bo to plejpolis :D

 • 0

  4. ~  2008-08-03 17:13:06  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

  na pdfonline nie ma nic. Może coś więcej opera-mini??

 • 0

  5. ~  2008-08-03 19:39:19  host: p05-12.opera-mini.net

  @4 haha no tak tam to tylko masa pdf daja :D zajzyj na telix.pl generalnie tak tak fon era domowa era intermet stacionarny mozna brac pokazujac tylko dowod osobisty

 • 0

  6. ~Mayur  2008-08-09 19:50:50  host: abbi134.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Play wg mnie nie zaskoczył jakoś super, to naturalna kolej rzeczy. bardziej zaskoczyła (oczywiście pozytywnie) Netia oferując się, że przejmie GTS i wzmocni jeszcze bardziej swoją pozycję na rynku oraz Plus, który wyskoczył z muzodajnią ostatnio - w sumie bardzo dobrą platformą, bo ogólnogatunkową.

 • 0

  7. ~  2008-08-10 13:05:21  host: chn225.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Netia chce przejąć GTS? WoW, to tego jeszcze nie słyszałem, ale brzmi nieźle, wtedy ich pozycja byłaby już niekwestionowana. Ja sie zastanawiam jak TP widzi dalsza konkurencje, bo powoli im sie grunt sypie..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet