Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilans tygodnia - 12. lipca

Bilans tygodnia - 12. lipca

sirmark 12 Lipca 2008 14:06

0 0

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia.

Tydzień upłynął pod hasłem Apple iPhone 3G. Zdjęcia telefonu pokazały sie bardzo późno. Wykonane zostały przez pierwszych użytkowników. Ale są też tacy, którzy po zakupie zamiast cieszyć się nabytkiem, rozkładają urządzenie na czynniki pierwsze. Wystartował także App Store dostępny przez nową wersję aplikacji iTunes oznaczoną jako 7.7. W dniu premiery iPhone 3G dostępne były dla niego aż 552 aplikacje. Ale nie obyło się bez falstartu.

"Ifonomania" trwa, a Microsoft nie widzi żadnego zagrożenia dla systemu Windows Mobile ze strony Apple'a i innych konkurentów.

Kontynuując temat telefonu należy wspomnieć o o wersji MOTORAZR2 V8 Rose Gold stworzonej z myślą o paniach.

Udoskonalany jest także HTC Touch Diamond, którego potencjalni nabywcy nieufnie patrzyli na standardowe ogniwo o pojemności 900 mAh.

Opublikowano informacje o pierwszej piątce największych producentów telefonów komórkowych. Jedni spadają inni rosną w siłę.
Nokia opublikowała wyniki ankiety konsumenckiej, na temat co się dzieje ze starymi telefonami.

Pojawiły sę nowe usługi. Jedna z nich jest Kontaktoutrwalacz w Plusie. UPC rozpoczyna testy taryfy UPC Non-stop Europa, umożliwiającą połączenia do sieci stacjonarnych w dziewięciu krajach europejskich w ramach abonamentu.
Pojawiła się nowa wersja systemu nawigacyjnego "on-line" na telefony komórkowe firmy NaviExpert w wersji 4.0.

Klienci biznesowi Telekomunikacji Polskiej z 16 największych miast w Polsce mogą korzystać z miejskiego Ethernetu tp, czyli budować sieci LAN lub WAN, nie tylko w poszczególnych aglomeracjach, ale również pomiędzy nimi.

Spółka Infovide-Matrix zakończyła implementację kompleksowego systemu klasy CRM w Polkomtelu, co zaowocowało uruchomieniem rozbudowanego systemu obsługi lojalnościowej klientów Plusa.

Zyski z tradycyjnych usług spadają, dlatego Orange zapowiada między innymi telewizję 3D i uruchomienie w sieci sklepu z muzyką. Swoją strategie ma też Ericsson.

O tym jak można wykorzystać sieć WiFi w szpitalu można zobaczyć na przykładzie projektu Alcatel-Lucent. Policja za pieniądze z funduszu unijnego w kwocie 165 mln chce wybudować sieć teleinformatyczną obsługującą numer alarmowy 112. Za to polscy naukowcy chcą wystrzelić na orbitę okołoziemską swojego pierwszego sztucznego satelitę.

Osoby związane z rozwiązanym niedawno Instytutem księdza prałata Henryka Jankowskiego wznowiły prace nad uruchomieniem katolickiej sieci komórkowej. Diler Ery - Eurotel - poinformował o podpisaniu umowy, w ramach której powiększy swoją sieć o 44 punkty sprzedaży. A Polkomtel dostał od UOKiK zgodę na nabycie mniejszościowy pakiet akcji Liberty Poland.

Bilans tygodnia kończę informacją o projekcie Ministerstwa Finansów, przez który nastąpi wzrost stawek za połączenia telefoniczne i wysyłane SMS-y w grach.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~jojo  2008-07-12 15:01:52  host: eew105.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A ja się cieszę jak dziecko. Po około 2 latach nieobecności do mojego uroczego miasteczka "powrócił" punkt sprzedaży sieci Era. Nie ma u nas jeszcze tylko salonu sieci Play. ;-)

 • 0

  2. ~jojo  2008-07-12 15:04:48  host: eew105.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Co do Microsoftu, to przypomniało mi się słynne zdanie Billa, które swego czasu niefortunni wypłynęło z jego ust... ;-D

 • 0

  3. ~Ania  2008-07-13 00:17:09  host: acrp30.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A możliwe aby jak pisze media2 iPhone był w Play 1st u nas?

 • 0

  4. ~turin12  2008-07-13 10:15:14  host: host86-130-225-32.range86-130.btcentralplus.com

  ~jojo--->moze i wtedy sie Bill pomylil ale teraz to juz nie jest Bill na czele i iphone to zawsze tylko telefon nie ma nic takiego co nie ma w innych telefonach pozdr.

 • 0

  5.  2008-07-13 11:06:26

  A nikt jakoś nie krzyczał że weszły trzy nowe telefony w Plusie: Nokia 3120, LG KM380 Emerald, Nokia 5310.

 • 0

  6. ~jojo  2008-07-13 14:06:00  host: edu84.neoplus.adsl.tpnet.pl

  turin12 ja nie w sensie, że iPhone jest lepszy czy tez gorszy. Po prostu przyszłość zweryfikuje wszelkie obawy i nadzieje dotyczące "iJabłuszka", tak jak zweryfikowała nietrafna wypowiedz "byłego Microsoftu". ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet