Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bilans tygodnia - 10. listopada

Bilans tygodnia - 10. listopada

sirmark 10 Listopada 2008 03:15

0 0

Przedstawiamy przegląd wiadomości z ostatniego tygodnia, z racji "długiego weekendu" ciut opóźniony.

Najciekawszą wiadomością minionego tygodnia było rozstrzygnięcie przetargu na rezerwację częstotliwości z pasma GSM, w którym zwyciężyły dwie oferty Play. Równie ciekawa i budząca ogromne emocje była informacja o nowej ofercie TakTaka.

Z informacji taryfowych należy wymienić także nową ofertę abonamentowa dla firm w Orange wraz z ofertami promocyjnymi. Ale to nie jedyne nowości w Orange. Operator przedstawił także nową ofertę telefonii stacjonarnej dla klientów Telekomunikacji Polskiej - dzięki umowie na WLR. Analogiczna oferta została także przygotowana dla firm. Kolejna zapowiedzianą nowością jest zbliżający się start oferty dostępu do internetu w technologii CDMA. Odnotować trzeba, że "Przyszłość jest jasna, przyszłość to Orange" nie będzie już hasłem "pomarańczowego" operatora.

Ciekawą promocję świąteczną zaprezentowała Netia: każdy, kto zakupi jeden z wybranych pakietów internetowych Netii otrzyma prezent z "Katalogu Marzeń".

PTC opublikowała wyniki za kwartału informując, że miała 13,013 mln aktywnych kart SIM. Z innych opublikowanych danych ciekawie prezentują się globalne wyniki sprzedaży telefonów w III kwartale oraz wyniki sprzedaży smartfonów. Wspomnieć trzeba także o zdetronizowaniu Motoroli na jej rodzimym, amerykańskim rynku
Polkomtel przeznaczy w tym roku około 1,5 mld zł na inwestycje, z czego większość pochłonie rozbudowa sieci 3G oraz zwiększenie przepustowości sieci 2G. TP udostępniła już 180 sal kolokacyjnych operatorom alternatywnym, zapewniających dostęp do 2,4 mln linii TP.

Nokia przygotowała dwie nowe usługi sieciowe: preinstalowany w telefonach Series 40 Mail on Ovi oraz serwis Nokia Life Tools, wykorzystujący do komunikacji SMS-y zamiast transmisji internetowej. Producent zaprezentował także wersję beta aplikacji, która łączy korzyści jakie daje GPS, połączenie z Internetem i systemy mikroblogów.

Wspomnieć trzeba także o raporcie Kancelarii Prawnej Grynhoff, Woźny, Maliński na temat podziału TP.

Z informacji sprzętowych odnotować trzeba prezentację 7 tanich modeli Nokii oraz jednego modelu Sony Ericssona wyposażonego w WiFi i GPS.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Kido  2008-11-10 08:10:58  host: 195.205.247.154

    Ktoś tu spać nie może... :-)

  • 0

    2. ~homo_googleticus  2008-11-10 19:48:57  host: user-89-108-237-53.mobile.playmobile.pl

    3:05 i ŻADNEGO błędu! Nawet w nazwiskach 3cy. Brawo!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet