Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Białoruski rząd planuje rozwój rynku telekomunikacyjnego

Białoruski rząd planuje rozwój rynku telekomunikacyjnego

WitekT 21 Grudnia 2006 13:25

0 0

Białoruski rząd opublikował plan rozwoju rynku telekomunikacyjnego do 2010 roku. Zakłada on, że do tego czasu 80% abonentów telefonii stacjonarnej będzie obsługiwana przez centrale cyfrowe.

Raport przewiduje, że w 2010 roku liczba linii stacjonarnych osiągnie poziom 3,6 mln, a nasycenie - 38%. W tej chwili jest to 37% w największych miastach, ale tylko 28% na prowincji.




W ciągu najbliższych 5 lat Białoruś planuje wybudować 7,2 tys. km linii światłowodowych, które mają posłużyć do świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do Internetu, głównie w technologii DSL. W 2010 roku Beltelecom - białoruski monopolista - ma mieć 240 tys. portów DSL oraz - ogółem - 8 milion klientów korzystających z szerokopasmowego Internetu.

Białoruś planuje także ogłosić przetarg na sieci 3G, choć nie podano daty jego rozpoczęcia. W tej chwili z usług telefonii komórkowej w tym kraju korzysta 5,5 mln klientów. Sieci pokryły zasięgiem 73% kraju i 92% populacji.

Źródło tekstu: TeleGeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2006-12-21 13:31:44

    no ambitne palny jak na dzisiejsze czasy!! ;-) Czy aby tylko to nie jest porywanie się z motyką na sońce?? ;-D

  • 0

    2. ~Longman  2006-12-21 15:10:38  host: ewx98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Białorurski? To znaczy z Białej Rury? ;-)

  • 0

    3.  2006-12-21 15:11:39

    hehhe biało rurski

  • 0

    4. ~  2006-12-21 15:32:26  host: w3cache.tsi.tychy.pl

    3. akapit: "...Białoruś planuje wybudować 7,2 tys. linii światłowodowych...". Coś dużo tych linii... Może chodzi tu o kilometry? :-)

  • 0

    5. ~  2006-12-21 15:37:11  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Właśnie znalazłem w domu kawałek białej rury z PCV. Chyba muszę sprawdzić czy nadaję się do rządzenia. Chce ktoś koncesję na GSM ? :)

  • 0

    6.  2006-12-21 15:44:34

    5: he he .

  • 0

    7.  2006-12-21 16:06:34

    Wszystkie błedy poprawione. Już nie będziecie mieli z czego się śmiać. ;))))

  • 0

    8.  2006-12-21 16:50:40

    Gdzieś (może na Telepolis?)kiedyś (może pół roku temu) czytałem że srednia ilość wydzwonionych minut z komórek na Białorusi to coś ponad 400 minut na jednego użytkownika. U nas pomarzyć o takim wyniku.

  • 0

    9. ~motaboy  2006-12-21 17:30:21  host: aajw164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Duża średnia wydzwonionych minut to efekt niedorozwoju tego rynku. Jest jasne, że najwięcej dzwoni i rozmawia biznes, a średnią zaniżają abonenci prywatni. Po prostu w Polsce na telefon komórkowy stać każdego - nie każdy za to ma do kogo dzwonić i rozmawiaćpo kilka godzin dziennie.

  • 0

    10.  2006-12-21 18:18:28

    8: a pamietasz jak na Telepolis byl news o cenach za internet na Białorusi?? a dodatkowo siła nabywcza pieniadza .... brak słów

  • 0

    11.  2006-12-21 18:53:23

    Tak pamietam. Ceny za dostep do internetu u białoruskiego monopolisty okropnie wysokie. Brrr ...

  • 0

    12. ~  2006-12-21 22:03:34  host: 195.189.142.169

    A mrówkolew myslal, ze chociaz jeden kraj sie uchowal gdzie beda jeszcze przez dlugi czas dzialac centrale z wybierakami podnoszaco-obrotowymi firmy Strowger lub rewelacyjne krzyzakowe Pentaconta, a tu swiatlowody jakies... :(

  • 0

    13. ~ksad  2006-12-22 00:00:37  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Szto wy, Tawariszczi, wy s uma saszli? Kakim prjedmietam eta nam udastsa? Tolka tagda, kagda my papajem w Jewropskou Uniju. No a w dannom słuczi eto nie wazmożna!!

Dodaj swoją opinię