Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Białoruś szuka inwestorów na WiMAX

Białoruś szuka inwestorów na WiMAX

WitekT 18 Maja 2006 12:19

0 0

Białoruski minister komunikacji i informacji - Nikolai Strukov – powiedział, że jego kraj potrzebuje nowych, atrakcyjnych inwestorów, którzy zapewnią bezprzewodowy dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Minister mówił głównie o technologii WiMAX: Częstotliwości do testów tej technologii są już przydzielone, działają trzy stacje bazowe zainstalowane w Mińsku przez Siemensa. Wszystko przebiega zgodnie z planem i bez żadnych problemów. Według niego, potrzeba 50 mln dolarów na inwestycję w infrastrukturę, dzięki której w zasięgu znalazłby się cały Mińsk.
Internet dostarczany tradycyjną, kablową drogą, jest na Białorusi bardzo drogi. Za łącze 64/32 kb/s trzeba zapłacić w przeliczeniu 300 zł miesięcznie. Dodatkowo, monopolista na rynku – Biełteliekom – utrudnia mocno podział łącza między kilka osób. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Strukov potwierdził także, że Beltelecom, Velcom i MTS są w trakcie analizy potencjalnych scenariuszy wprowadzenia na Białorusi telefonii 3G.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~rudmar  2006-05-18 23:36:16  host: xdsl-522.zgora.dialog.net.pl

    Taaa ! 50 mln i pozniej ograniczenie do stron slusznych ideowo :)

  • 0

    2. ~rudmar  2006-05-18 23:39:15  host: xdsl-522.zgora.dialog.net.pl

    jaka strone by białoruski surfer nie wpisał to zawsze Łukaszenko by sie pojawiał :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet