Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Białoruś szuka inwestorów na WiMAX

Białoruś szuka inwestorów na WiMAX

WitekT 18 Maja 2006 12:19

0 0

Białoruski minister komunikacji i informacji - Nikolai Strukov – powiedział, że jego kraj potrzebuje nowych, atrakcyjnych inwestorów, którzy zapewnią bezprzewodowy dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Minister mówił głównie o technologii WiMAX: Częstotliwości do testów tej technologii są już przydzielone, działają trzy stacje bazowe zainstalowane w Mińsku przez Siemensa. Wszystko przebiega zgodnie z planem i bez żadnych problemów. Według niego, potrzeba 50 mln dolarów na inwestycję w infrastrukturę, dzięki której w zasięgu znalazłby się cały Mińsk.
Internet dostarczany tradycyjną, kablową drogą, jest na Białorusi bardzo drogi. Za łącze 64/32 kb/s trzeba zapłacić w przeliczeniu 300 zł miesięcznie. Dodatkowo, monopolista na rynku – Biełteliekom – utrudnia mocno podział łącza między kilka osób. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Strukov potwierdził także, że Beltelecom, Velcom i MTS są w trakcie analizy potencjalnych scenariuszy wprowadzenia na Białorusi telefonii 3G.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~rudmar  2006-05-18 23:36:16  host: xdsl-522.zgora.dialog.net.pl

    Taaa ! 50 mln i pozniej ograniczenie do stron slusznych ideowo :)

  • 0

    2. ~rudmar  2006-05-18 23:39:15  host: xdsl-522.zgora.dialog.net.pl

    jaka strone by białoruski surfer nie wpisał to zawsze Łukaszenko by sie pojawiał :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet