Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezprzewodowy Manchester

Bezprzewodowy Manchester

WitekT 5 Grudnia 2006 11:22

0 0
Władze Manchesteru chcą pokryć WiFi obszar prawie całego miasta i udostępnić sieć za darmo.

Sieć WiFi obejmie ponad 90% tego brytyjskiego miasta. Oznacza to, że darmowy dostęp do sieci uzyska około 2,2 miliona mieszkańców Manchesteru.

Pomysł władz Manchesteru to największe takie przedsięwzięcie w Europie. Podobne projekty działają już w San Francisco i Amsterdamie. Paryż przoduje zaś pod względem liczby bezpłatnych hotspotów należących do operatorów i osób prywatnych.


Źródło tekstu: dziennik.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2006-12-05 11:42:34

    Etam Manchester... Mój nowy Pan Prezydent też obiecał bezprzewodowy internet... ;-) Zobaczymy co będzie z tych deklaracji i obietnic.

  • 0

    2.  2006-12-05 11:44:05

    Pytanie co z funkcjonującymi operatorami (bo pewnie ze 3 komercyjne sieci wi-fi istnieją) - jak oni się usosunkują do pomysłu bezpłatnego internetu w miescie ;-)

  • 0

    3.  2006-12-05 11:46:20

    wlo: tego typu bezpłatne inicjatywy z reguły mają dość mocno ograniczone parametry - głównie chodzi o prędkość i poblokowane niektóre porty. To nadaje się tylko praktycznie do awaryjnego ściągnięcia poczty i pooglądania www. Biorąc pod uwagę fakt, że ogólnie net jest na Wyspach dużo tańszy niż w Polsce za 1 Mb/s, a zarobki kosmicznie wieksze, to raczej ta sieć WiFi będzie służyła jako "awaryjna" - gdziekolwiek nie postawisz laptopa, to zawsze tą pocztę ściągniesz. ;)

  • 0

    4.  2006-12-05 11:50:56

    Witek - no zdaję sobie sprawę... Ale chodzi o możliwość a nie o stałe korzystanie - jak np. w jednym miejscu w Kołobrzegu, gdzie jako klient masz problemy z zalogowaniem bo mieszkańcy okolicznych bloków (na przeciwko) mają poustawiane kierunkowe anteny i zajmują dostęp ;-)

  • 0

    5.  2006-12-05 11:52:22

    Nie przesądzam, że tak jest, ale jeśli w kawiarni jestem jedyny korzystający z komputera i wi-fi a mimo to mam transfery na poziomie kilkudzesięciu czasem kilkuset bitów na sekundę jeśli już się uda, to coś na rzeczy musi być.

  • 0

    6.  2006-12-05 11:55:30

    wlo: co do Kołobrzegu - dobre, dobre. ;) Ale taka już jest nasza, Polaków, mentalność... ;)

  • 0

    7.  2006-12-05 12:12:01

    @WitekT: to tylko Polacy są "ekonomiczni" tzn. korzystają za darmo z usługi zamiast za nią płacić? Ceny są jeszcze u nas dostępu do internetu relatywnie wysokie więc ludzie po prostu kombinują. Zamiast tego informatycy administrujący wi-fi powinni ustalic np. jakies sposoby blokowania dostepu np. dluzszego niz godzinę. Wiem, że tak można ale nie napisze szczegółów bo nie znam sie na tym. :) a wiem to stąd, że chciałem coś takiego wprowadzić u siebie w miejscowości.

  • 0

    8. ~Ktos  2006-12-05 13:52:26  host: 194.204.151.190

    Bez sensu. Dramatyczna jakos i bezpieczenstwop takich sieci.

  • 0

    9. ~dejo  2006-12-05 14:42:33  host: eji244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WLO jesteś z Kołobrzegu? :D

  • 0

    10. ~  2006-12-05 16:31:27  host: apn-99-32.gprspla.plusgsm.pl

    takie inicjatywy należy głośno i stanowczo pochwalać

  • 0

    11. ~wlo  2006-12-05 18:52:53  host: anz11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dejo - nie... ale bywam ;-)

Dodaj swoją opinię