Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezprzewodowy Internet od NASK w Trójmieście

Bezprzewodowy Internet od NASK w Trójmieście

WitekT 1 Lutego 2006 10:08

0 0

NASK zainstalował dwie kolejne – po warszawskiej i katowickiej - stacje bazowe systemu radiowego dostępu do sieci pracujące w koncesjonowanym paśmie radiowym 3,6 - 3,8 GHz. Są to stacje bazowe w Gdańsku na Jaśkowej Kopie i w Chwaszczynie koło Gdyni.

Zasięg usług telekomunikacyjnych NASK znacznie wykracza poza Trójmiasto i obejmuje większość lokalizacji w pasie około 30-40 km wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej i Gdańskiej, od Wejherowa, Redy i Pucka (a także wzdłuż Mierzei Helskiej), aż po ujście Wisły, czyli wschodnie granice powiatu gdańskiego.
NASK oferuje klientom biznesowym Wybrzeża Gdańskiego wszystkie usługi transmisyjne, takie jak szerokopasmowy dostęp do Internetu, sieci korporacyjne, usługi telefonii stacjonarnej oraz łącza cyfrowe z zachowaniem najwyższych parametrów gwarantowanych umowami SLA (Service Level Agreement). System radiowy wykorzystywany przez NASK zapewnia wysoką jakość transmisji, wykazuje dużą elastyczność przy konfiguracji usług i jest odporny na zmiany warunków atmosferycznych.

Usługi świadczone są w systemie VectraStar, czyli jednym z członków rodziny niecertyfikowanych rozwiązań WiMAX.

Źródło tekstu: NASK     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-02-01 10:20:30

  jak to sie ma cenowo ?? w Rzeszowe crowley ma budowac WIMAXA w tym roku i licze ze bedzie dobra konkurencja , np dla naszej społdzielni :)

 • 0

  2.  2006-02-01 10:22:03

  Jak to milo patrzec jak powoli wyrasta konkurencja dla naszego narodowego monopolisty...:D

 • 0

  3.  2006-02-01 15:24:43

  na razie cenowo jest tak sobie, oferta nie dla szarego czlowieka, ale to sie szybko zmieni...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet