Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezprzewodowy Internet Centertela w cenie "neostrady tp"

Bezprzewodowy Internet Centertela w cenie "neostrady tp"

WitekT 2 Października 2007 11:41

0 0

Ponad 500 mln zł chce do końca 2009 roku zainwestować Centertel w budowę bezprzewodowej sieci dostępu do Internetu z wykorzystaniem technologii CDMA2000. Biznesplan nie wyklucza wejścia do przedsięwzięcia partnera - pisze Gazeta Prawna.




Sieć będzie korzystała z pasma 450 MHz, dotychczas zajmowanego przez sieć NMT (która zamknięta zostanie do końca 2009 roku). Projekt grupy TP zakłada, że pierwsi klienci skorzystają z Internetu w technologii CDMA2000 przed końcem 2008 roku. Firma ocenia potencjalny rynek na 2,3 mln klientów. Chce im zaoferował łącza o maksymalnej prędkości 1 Mb/s w cenie nie odbiegającej od analogicznej opcji w neostradzie tp.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~  2007-10-02 12:10:36  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Ciekawe jakie będą limity ... :)

  • 0

    6.  2007-10-02 12:13:20

    Jesli ten net będzie w cenie Neostrady ale nie będzie konieczności płacenia dodatkowego abonamentu za linię to widzę przyszłość przed tą ofertą.

  • 0

    7. ~dt  2007-10-02 12:29:02  host: wap.plusgsm.pl

    I to jest bardzo dobra wiadomosc. Mam znajomego. Mieszka jakies 10km od 100tys. miasta i nie ma szans na net po kablu. Ba! Telefon ma na NMT. Kabel i studzienka jest 100m od niego po drugiej stronie ulicy. Chcial nawet sam przekopac sie do niej. Monterzy z tepsy za kazdym razem odpowiada brak mozliwosci technicznych dla uruchomienia lini! Dopiero CDMA da mu mozliwosc normalnego dostepu do netu. Paranoja!

  • 0

    8.  2007-10-02 13:06:44

    Mam UPC, ceny są super i jakość usług też. Warto zastanowić się w przyszłości nad bezprzewodowym internetem, ale 1 megabit to za mało. Może gdyby oferowali 4 to bym się skusił... dopóki nie będą oferować 4 w cenie takiej jaką ma UPC to zostanę u UPC :)

  • 0

    9. ~~~~~~~~~ DA  2007-10-02 13:35:39  host: 106.208.200.89.otvk.pl

    ja mieszkam na zadupiu gdzie internet jest dostępny po kablu z ( TP SA i kablówki ) oraz drogą radiową. W kablówce najszybsze łącze 2 Mb/s jest w cenie 92 zł i dlatego szkoda że u mnie nie ma UPC bo bym chętnie do UPC przeszedł.

  • 0

    10. ~1  2007-10-02 14:02:50  host: 87-205-163-87.adsl.inetia.pl

    Maxymalna szybkość to 1Mb/s? To faktycznie świetna oferta...

  • 0

    11.  2007-10-02 14:14:06

    ja 25 km od warszawy na kablach TP nie moge miec nic wiecej jak 512 a o jakich kolwiek kablowkach to moge tylko pomazyc oferta ta kierowana jest na tereny slabo zurbanizowane gdzie nie oplaca sie klasc tradycyjnej infrastruktory szkoda tylko ze max to 1 MB w dzisiajszych czasach powinno byc to minimum 2 a najlepiej 6 moze technicznie pujdize wiecej a to tylko na poczatek

  • 0

    12.  2007-10-02 14:25:49

    mobilna neostradka za taką kase? świetnie tylko bez limitów prosze (albo z takimi jak kiedyś była)

  • 0

    13. ~vari  2007-10-02 15:23:54  host: chello087207184157.chello.pl

    @10 Ja mieszkam na zadupiu (wieś bez nawet drogi asfaltowej). Tu w miastach (a goszczę u rodzinki w Warszawie) faktycznie macie różne możliwosci. Ja sie cieszę z Neostrady 128 kb/s a Wy wybrzydzacie na 1MB/s. A mam 128 bo promocyjna 256 (podnieśli promocyjnie) nie chciała działać. Więc poprosiłem o ponowne obniżenie i już nie zrywa synchro. Faktycznie ale młodzi (młodsi ode mnie) w miastach to malo wiedzą o swiecie skoro uważają że wszedzie jest tak jak u nich. Gdzie UPC, gdzie Netia czy sretia. U mnie jest tylko TPSA a i tak się cieszę bo sąsiedzi mają NMT i netu brak. A ja potentat mam AŻ 128 kb/s i bez limitów.

  • 0

    14. ~wujo  2007-10-02 15:31:35  host: 213-238-123-56.adsl.inetia.pl

    Ja mam net z upc, place 119 zl za 5mbit/1mbit jest wystarczajace w zupelnosci a cena w miare ok... mogloby byc 100.

  • 0

    15. ~PLANET  2007-10-02 15:45:31  host: public-gprs33995.centertel.pl

    Nie wszyscy tutaj zauwazaja pare prostych faktow: 1) Bedzie to Internet BEZprzewodowy, laczyc sie z nim bedzie mozna takze uzywajac odpowiednich komorek (szkopul w tym, ze beda musialy miec modul CMDA w odpowiedniej wersji... czyzby Japonskie (zreszta nie tylko te - bodajze w Czechach tez sie uzywa/ma uzywac CMDA, wiec wchodzi w gre sprowadzenie sprzetu od naszych sasiadow) wynalazki od DoCoMo byly kompatybilne ? - jesli tak, to nawet starsze modele bylyby odpowiednie oraz przy okazji bardzo atrakcyjne cenowo poprzez to) oraz modemow do laptopow etc. 2) Predkosc 1 megabita nie jest taka zla, nawet jesli bedzie dzialac jak 512 kbps, to i tak jest to 2x wiecej niz EDGE :> 3) Nie wszedzie w kraju dostepny jest megabit na laczu TP czy tez innej opcji (np. u mnie w centrum Wawy, bo centrala jest pare km (dokladnie 5,5 - oczywiscie nie w linii prostej, chocby dlatego ze to spore miasto, a poza tym kable planowala TP ;>) od mojego domu i 3/4 Mbps mam tylko dzielonemu netowi z nadajnika odleglego okolo... 1 km ode mnie :D 4) Nie wszedzie jest dostepny net jaki W OGOLE - czasami jest _tylko_ GPRS, a czasami nawet tego nie ma. 5) Limit y beda decydowac o popularnosci tej uslugi ZARAZ po dostepnosci i cenie (oraz oczywiscie wzglednej jakosci dzialania)

  • 0

    16.  2007-10-02 15:53:55

    Moim zdaniem to bardzo dobra inwestycja Centertela. Co z tego, że jest mnóstwo providerów, gdy działają oni głównie w miastach. Ja mam do wyboru może nawet parunastu, ale na wsi takiej możliwości nie ma, jeśli nie przez łącza TP to w ogóle. Jeśli już coś jest to monopolista, który każe sobie słono płacić. Alternatywą może być net od operatorów komórkowych, ale za tani to on nie jest oraz są spore limity, z prędkością też może być różnie. Po prostu Centertel korzysta z częstotliwości i sięga tam gdzie inni operatorzy mają utrudniony dostęp. Na pewno będą mieli powodzenie gdy ta usługa będzie dostępna w każdym zakątku Polski. Swoją powszechnością będzie bardzo konkurencyjna. Fakt, że prędkość nie będzie porażać, ale trzeba pamiętać, że to dopiero start. Z czasem na pewno oferta wzbogaci się o wyższe prędkości. Cieszy też, że ceny będą podobne do Neostrady, która choć może nie jest najtańsza, ale nie jest też przesadnie droga w porównaniu do niektórych lokalnych providerów radiowych. Skoro technika na to pozwala to dobrze, że chęć mieszkania na wsi nie będzie wiązała się z odsunięciem od zdobyczy cywilizacji.

  • 0

    17.  2007-10-02 16:50:51

    PS. A gdzie oferta Orange w ramach BSA? Wcześniej było pisane, że Onet i Orange starują od 1 października z Internetem na łączach TP. Wczoraj okazało się, że Onet zrezygnował (tak z dnia nadzień właściwie) i będzie jedynie pozyskiwał dla TP klientów oferując im dodatkowe usługi w swoim portalu. Teraz Orange zapowiada ten Internet na CDMA2000 to gdzie ten net od Orange na BSA?

  • 0

    18. ~MZ  2007-10-02 19:31:16  host: aacl44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja myślę, że jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, na których wypieli się cwani operatorzy korzystający z BSA, a w zasadzie wszyscy ze względu na duże koszty inwestycji związane z dociągnięciem kabla. Usługa ma być taką neostradą po "radiu" więc pewnie limitów nie będzie. Oczywiście jak tepsa chce zrobić coś fajnego, to pojawiają się "wieczni wrogowie". No i oczywiście tepsa chyba broni swoich interesów - jeżeli położyli by kabel, to zaraz do spicia śmietanki pojawili by się inni aby sprzedać usługę wykorzystując BSA, a tak nic z tego. Jeżeli UKE kazało by udostępnić technologie innych, bo licencje posiada, chyba, tylko Centertel, to powinna nakazać również PTC udostępnienie innym swojej infrastruktury Wimax (chociaż podobno prawie wcale jej nie ma).

  • 0

    19.  2007-10-02 19:44:34

    no i bardzo dobrze, że coś takiego powstanie. Jest to alternatywa dla ludzi, którzy nie chcą być kablem przywiązani.

  • 0

    20. ~nowy  2007-10-03 14:29:18  host: bdz97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17 w jednym z wątków już o to pytałem i nie było odpowiedzi ze strony Witka lub kogoś innego :)

  • 0

    21. ~  2007-10-03 21:00:28  host: chd31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moze gdyby to bylo w cenie net24 to warto by bylo sie zainteresowac. Co by nie mowic miedzy neo a net24 roznica jest znaczna. Co Netia to Netia :]

  • 0

    22. ~MZ  2007-10-04 10:09:45  host: 212.160.172.70

    @21 - to niech Netia zapewni dostęp do netu na terenach wiejskich, przeecież ma Wimaxa.

  • 0

    23. ~mister  2007-10-05 18:06:55  host: chello089076196166.chello.pl

    a co nie ma dostepu na terenach wiejcich? netia dociera teraz wszedzie, to ze nie zawsze moze dojsc wszedzie wynika z przestarzalych kabli tepsowych.

  • 0

    24. ~MZ  2007-10-05 19:52:02  host: azz75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @23 - ale mi chodzi o to aby zapewniła dostęp tam gdzie nie ma kabli tepsy.

Dodaj swoją opinię