Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezprzewodowe San Francisco z Google

Bezprzewodowe San Francisco z Google

WitekT 24 Lutego 2006 11:23

0 0
Google wraz z dużym providerem internetowym – firmą EarthLink – zbudują sieć hotspotów pokrywającą zasięgiem całe San Francisco.

Korzystanie z sieci będzie w podstawowej wersji darmowe. Finansowanie zapewnią wyświetlane reklamy, a osiągana prędkość ma być pięciokrotnie wyższa niż przy połączeniu modemowym. Za 20 dolarów miesięcznego abonamentu prędkość ma być dwudziestokrotnie wyższa, znikną też wtedy reklamy.

Koszt inwestycji szacowany jest na 15 mln dolarów. Jest dość wysoki ze względu na liczne wzgórza miasta i trudności w budowie sieci pokrywającej zasięgiem całą metropolię.


Źródło tekstu: Associated Press, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-02-24 12:13:02

  A u nas to tylko kilkdziesiąt punktów w całym kraju... Może za sto lat

 • 0

  2.  2006-02-24 17:17:42

  Mam pytanie, a czym sie rozni np. WiMAX od hot-spotow? Przeciez do odbioru zarowno jednego jak i drugiego wykorzystuje sie sieciowki WiFi, to czemu pokrywaja wielkie miasto hot-spotami o malym zasiegu, a nie WiMaxem ktory to ma zasieg do 15 km?

 • 0

  3.  2006-02-24 20:23:24

  GallAbonim: WiFi to coś zupełnie innego niż WiMAX. :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet