Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezprzewodowa Moskwa - już działa

Bezprzewodowa Moskwa - już działa

WitekT 25 Stycznia 2007 13:11

0 0
1. lutego oficjalnie wystartuje bezprzewodowa sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu w Moskwie. Golden Telekom wybudował 6,7 tys. hotspotów, które zapewnią dostęp do sieci 800 tys. domostw dzięki technologii WiFi. To największa tego typu sieć w Europie.

Mimo, że sieć komercyjnie jeszcze nie wystartowała, to zarejestrowało się w niej już ponad 50 tys. osób. Operator chce mieć do 2010 roku 400-500 tys. klientów.


Źródło tekstu: TeleGeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~dt  2007-01-25 13:19:59  host: wap.plusgsm.pl

    no prosze. A u nas...

  • 0

    2. ~dt  2007-01-25 13:22:55  host: wap.plusgsm.pl

    Witku czytales newsa na stronie p. Waclawa? Plus planuje 3G juz nie tylko w wojewodzkich miastach...

  • 0

    3.  2007-01-25 13:24:13

    dt: tak - Polkomtel w tym roku planuje rollout 1-2 tys. nodeB.

  • 0

    4. ~dt  2007-01-25 13:28:08  host: wap.plusgsm.pl

    To bardzo dobrze ze siegna nie tylko najwieksze miasta. Zobowiazania koncesyjne wypelnia bez problemow a Orange daleko w tyle.

  • 0

    5. ~kulis  2007-01-25 15:22:32  host: ceg157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    witek a nie wiesz może czy orange planuje jakieś większe inwestycje w 3G w tym roku? Czy pokryją częstochowe?

  • 0

    6. ~Bob  2007-01-25 15:38:39  host: apn-99-40.gprspla.plusgsm.pl

    Czy wiadomo kiedy zostanie wdrozona technologia HSDPA w pozostalych, poza Warszawa aglomeracjach?

  • 0

    7. ~  2007-01-25 16:32:47  host: el212.internetdsl.tpnet.pl

    Czestochowa ma byc w całosci pokryta papa

  • 0

    8.  2007-01-25 17:47:12

    CO to za strona tego pana Wacława? :)

  • 0

    9. ~  2007-01-25 17:48:28  host: ceg157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7 - ale kiedy i przez Orange czy plusa?

  • 0

    10.  2007-01-25 18:22:24

    Czy nie jest bezsensem budowanie sieci wifi zamiast wimaxu w 15 milionowej rozłożystej metropolii? Takie wifi to rozumiem w metro, ale na powierzchni?

  • 0

    11.  2007-01-25 19:38:07

    Rosjanie sie nie pie****a jak juz cos robia to na calego:P

  • 0

    12. ~rudmar  2007-01-25 20:09:05  host: xdsl-522.zgora.dialog.net.pl

    Za nasze ku... pieniadze za gaz i rope

  • 0

    13. ~:)  2007-01-27 12:14:01  host: 81-186-232-22.citynet.pl

    10 - wbrew pozorem pewnie ma wiekszy sens niz Wimax.. :) nie bedzie tak smiecic eteru, i pozwoli na szybsze transfery wiekszej ilosci osob :D Wimax ma szanse istnienia wasnie tam, gdzie uzytkownicy sa w wiekszych odleglosciach od siebie..

Dodaj swoją opinię