Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezprzewodowa Krynica

Bezprzewodowa Krynica

WitekT 23 Sierpnia 2006 20:05

0 0

Sieć teleinformatyczna w Krynicy, podczas XVI Forum Ekonomicznego odbywającego się w dniach 6-9. września, powstanie dzięki współpracy firm Lumena (integrator) oraz D-Link (dostawna infrastruktury), partnerów informatycznych XVI Forum Ekonomicznego. Podobna współpraca w tym samym gronie zakończyła się w zeszłym roku sukcesem.

Forum Ekonomiczne w Krynicy, odbywające się na początku września już po raz szesnasty, zgromadzi tysiące uczestników z wielu europejskich państw. Politycy, biznesmeni, dziennikarze rozmawiać będą o wyzwaniach dla Europy i jej nowej tożsamości. Rokrocznie jest to wielkie wydarzenie dla miasta, organizatora i firm partnerskich. Rokrocznie staje się też coraz ważniejsze w ocenie uczestników. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również sieciowej komunikacji bezprzewodowej. Krynicę pokryje radiowa sieć WiFi, a z bezprzewodowego, bezpłatnego dostępu do Internetu uczestnicy Forum będą mogli korzystać na terenie całego centrum kongresowego.

Decyzja o uruchomieniu radiowej sieci WiFi, a nie tradycyjnej sieci kablowej, wynika z kilku względów. Przede wszystkim odległości między skrajnymi punktami sieci sięgają blisko kilometra i do połączenia ich należałoby użyć ponad 10 km kabli. Istotne jest też, aby sieć jak najmniej ingerowała w architekturę miasta, by była nieskomplikowana w instalacji i deinstalacji oraz by w trakcie Kongresu można było sprawnie i szybko przyłączać do niej poszczególne budynki. Wreszcie chodzi o wygodę samych uczestników, którzy będą mogli w każdym miejscu Krynicy i w każdym budynku Forum korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.
W sieci znajdą się również tzw. multikioski (komputery informacyjne z ekranami dotykowymi), w których uczestnicy odszukają najważniejsze, bieżące informacje dotyczące Forum. Dziennikarze relacjonujący przebieg Forum, będą łączyć się z Internetem zarówno ze stanowisk komputerowych w Centrum Prasowym, jak i z dowolnego miejsca na terenie Forum, za pomocą własnych urządzeń przenośnych.

Sieć bezprzewodowa WiFi będzie pracować na urządzeniach D-Linka, w standardzie 802.11n. Umożliwi to uzyskanie kilkusetmetrowego zasięgu i przepustowości na poziomie 54 Mb/s. Do szkieletu przyłączonych będzie ok. 80 stacji roboczych, 18 bramek identyfikacyjnych oraz 17 multikiosków udostępniających informacje z serwera WWW Forum. Ich bezpośrednie połączenie z siecią będzie realizowane radiowo, a w niektórych przypadkach użyte będzie okablowanie miedziane w technologii Ethernet 10/100/1000Mb.

Źródło tekstu: D-Link     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet