Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezprzewodowa kamera Linksysa

Bezprzewodowa kamera Linksysa

sirmark 8 Lipca 2008 15:06

0 0

linksys wvc54gcLinksys zaprezentował bezprzewodową kamerę WVC54GCA przeznaczoną do zastosowania domowego. Kamera charakteryzuje się wbudowanym serwerem www oraz specjalnym oprogramowaniem, które czynią z niej dobre urządzenie monitorujące.

Kamery można bezpośrednio podłączyć do sieci domowej, dzięki wbudowanemu oprogramowaniu oraz modułowi WLAN (802.11g) lub poprzez port FastEthernet 10/100.




WVC54GCA posiada specjalny tryb bezpieczeństwa, który wykrywa ruch i automatycznie powiadamia użytkownika. Do stosownego komunikatu dołączany jest również materiał audio-video. Po otrzymaniu wiadomości, użytkownik może zalogować się do kamery i na bieżąco obserwować sytuację. Urządzenie umożliwia ponadto zapisywanie obrazu na dysk lokalny o ustalonej przez użytkownika porze.

Kamera obsługuje do czterech użytkowników jednocześnie; obsługiwane formaty video: MPEG-4 oraz MJPEG w rozdzielczości do 640x480 pikseli. Dostępna jest w sugerowanej cenie 330 zł.

Źródło tekstu: Linksys     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2008-07-08 15:20:06  host: 77-253-247-86.adsl.inetia.pl

    Fajne, przyda się do obnażania na czatach ;)

  • 0

    2.  2008-07-08 15:51:12

    To jest artykul sponsorowany? Bo nijak nie moge sie tu doszukac czegos niezwyklego :/

  • 0

    3.  2008-07-08 16:02:20

    #2. rozumiem, ze mozemy pisac tylko czo czyms niezwyklym?

  • 0

    4. ~adax  2008-07-08 16:20:32  host: chaos.tpnet.pl

    Daruj sobie sarkazm, SirmarK. Faktycznie, syf a nie news, wygląda jak reklama.

  • 0

    5.  2008-07-08 17:08:23

    widze, ze musze wam wyjasnic.. te kilkaset tysiecy uzytkownikow to nie sa sami pasjonaci nowitek technicznych.. wiec newsy musza byc rozne.. nie moga byc same o gadzetach, nie moga byc same informacje z rynku, ani tylko informacje finansowe.. Wiec nie patrzcie tylko ze swojego punktu widzenia. Jak widac ta informacja nie jest przeznaczona dla Was.

  • 0

    6.  2008-07-08 17:40:42

    SirmarK ale co ta kamerka ma wspolnego z rynkiem telekomunikacyjnym? A jesli nie ma, to moge Ci przedstawic cala liste podobnych gadgetow o podobnych parametrach. Dla mnie to jest zdecydowanie artykul sponsorowany, tyle ze w normalnej gazecie to by nie przeszlo bez odpowiedniej wzmianki, a tutaj podaje se to jako jakis "njus"... Gdybym chcial czytac o nowinkach informatycznych, to bym sobie siedzial teraz na stronach IDG, albo CRN. Te kilkaset tysiecy urzytkownikow pasjonuje sie tez zapewne rybkami/chomikami/latawcami etc, a jakos o tym nie piszecie.

  • 0

    7.  2008-07-08 17:41:27

    *uzytkownikow

  • 0

    8.  2008-07-08 19:03:04

    oprocz scisle konkretnych rzeczy zwiazanych z telekomunikacja czasami podajemy tez inne informacje zwiazane chocby z internetem, czy sprzetem. Wedlug _naszego_ uznania. I powtorze: widocznie nie byla to wiadomosc dla Ciebie. Ale kojarze tez, ze Ty sie czepiasz nawet informacji telekomunikacyjnych, wiec pozostaje wziasc poprawke na to.

  • 0

    9. ~tl111  2008-07-08 19:26:35  host: 195.225.71.137

    Mnie zainteresowala i jesli kiedys bede czegos takiego szukal juz wiem gdzie szukac.

  • 0

    10. ~tower00  2008-07-08 20:12:46  host: mandrake.laczpol.net.pl

    Mnie też zainteresowała ale chciałbym znaleźć coś tańszego o podobnych parametrach i możliwościach . jeśli ktoś zna podobny ale tańszy sprzęt to proszę o podpowiedz

  • 0

    11. ~xxx  2008-07-08 20:34:38  host: emq187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakby nie patrzeć kamerka ma związek z przesyłem danych czyli teletransmisją i telekomunikacją. Mnie akurat info o tej kamerce bardzo się przyda, niewykluczone, że sobie kupię i potestuję, tym bardziej że ma interfejs WLAN, jest mała, ładny design no i Linksys, który się u mnie sprawdza (modem Wlan), trochę drogo te 300 zł ale za całokształt pewnie i tak warto tym bardziej, ze kamerki z interfejsem innym niż usb po prostu - z reguły - są droższe. Oczywista oczywistość. Dzięki za info.

  • 0

    12.  2008-07-10 13:06:31

    #10. na pewno jest tez cos innej firmy. Tylko przy tych tanszych rzeczach to trzeba sie przyjrzec dokladnie temu co oferuje, bardzo czesto w parze z niska cena idzie albo kiepska jakosc, albo niedopracowanie produktu.

  • 0

    13. ~adax  2008-07-10 14:55:39  host: gaja.tpnet.pl

    #8 Fajnie, fajnie... tylko jedna rzecz: nie "wziąść" tylko "wziąć". Czy proste zasady polskiej pisowni Cię przerastają czy jest to tylko pojedynczy błąd w sztuce? Tylko nie opowiadaj. Podpowiem, że jest to pytanie retoryczne.

  • 0

    14. ~09.09.2009  2008-07-11 22:34:58  host: ehg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 13. Czepiasz się jak rzep psiego ogona. Nie masz nic innego do roboty tylko literówek szukać !?!?!? Zapewniam, że znajdziesz ich na polskich stronach miliony, więc zajęcie jest na dłuuugo.

Dodaj swoją opinię