telepolis.pl Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezprzewodowa kamera Linksysa

Bezprzewodowa kamera Linksysa

sirmark 8 Lipca 2008 15:06

0 0
Linksys zaprezentował bezprzewodową kamerę WVC54GCA przeznaczoną do zastosowania domowego. Kamera charakteryzuje się wbudowanym serwerem www oraz specjalnym oprogramowaniem, które czynią z niej dobre urządzenie monitorujące.

Kamery można bezpośrednio podłączyć do sieci domowej, dzięki wbudowanemu oprogramowaniu oraz modułowi WLAN (802.11g) lub poprzez port FastEthernet 10/100.

WVC54GCA posiada specjalny tryb bezpieczeństwa, który wykrywa ruch i automatycznie powiadamia użytkownika. Do stosownego komunikatu dołączany jest również materiał audio-video. Po otrzymaniu wiadomości, użytkownik może zalogować się do kamery i na bieżąco obserwować sytuację. Urządzenie umożliwia ponadto zapisywanie obrazu na dysk lokalny o ustalonej przez użytkownika porze.

Kamera obsługuje do czterech użytkowników jednocześnie; obsługiwane formaty video: MPEG-4 oraz MJPEG w rozdzielczości do 640x480 pikseli. Dostępna jest w sugerowanej cenie 330 zł.

Źródło: Linksys


Dodaj do:
w sumie: 14
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~  2008-07-08 15:20:06  host: 77-253-247-86.adsl.inetia.pl

    Fajne, przyda się do obnażania na czatach ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2.  2008-07-08 15:51:12

    To jest artykul sponsorowany? Bo nijak nie moge sie tu doszukac czegos niezwyklego :/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2008-07-08 16:02:20

    #2. rozumiem, ze mozemy pisac tylko czo czyms niezwyklym?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~adax  2008-07-08 16:20:32  host: chaos.tpnet.pl

    Daruj sobie sarkazm, SirmarK. Faktycznie, syf a nie news, wygląda jak reklama.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5.  2008-07-08 17:08:23

    widze, ze musze wam wyjasnic.. te kilkaset tysiecy uzytkownikow to nie sa sami pasjonaci nowitek technicznych.. wiec newsy musza byc rozne.. nie moga byc same o gadzetach, nie moga byc same informacje z rynku, ani tylko informacje finansowe.. Wiec nie patrzcie tylko ze swojego punktu widzenia. Jak widac ta informacja nie jest przeznaczona dla Was.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6.  2008-07-08 17:40:42

    SirmarK ale co ta kamerka ma wspolnego z rynkiem telekomunikacyjnym? A jesli nie ma, to moge Ci przedstawic cala liste podobnych gadgetow o podobnych parametrach. Dla mnie to jest zdecydowanie artykul sponsorowany, tyle ze w normalnej gazecie to by nie przeszlo bez odpowiedniej wzmianki, a tutaj podaje se to jako jakis "njus"... Gdybym chcial czytac o nowinkach informatycznych, to bym sobie siedzial teraz na stronach IDG, albo CRN. Te kilkaset tysiecy urzytkownikow pasjonuje sie tez zapewne rybkami/chomikami/latawcami etc, a jakos o tym nie piszecie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2008-07-08 17:41:27

    *uzytkownikow

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2008-07-08 19:03:04

    oprocz scisle konkretnych rzeczy zwiazanych z telekomunikacja czasami podajemy tez inne informacje zwiazane chocby z internetem, czy sprzetem. Wedlug _naszego_ uznania. I powtorze: widocznie nie byla to wiadomosc dla Ciebie. Ale kojarze tez, ze Ty sie czepiasz nawet informacji telekomunikacyjnych, wiec pozostaje wziasc poprawke na to.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~tl111  2008-07-08 19:26:35  host: 195.225.71.137

    Mnie zainteresowala i jesli kiedys bede czegos takiego szukal juz wiem gdzie szukac.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~tower00  2008-07-08 20:12:46  host: mandrake.laczpol.net.pl

    Mnie też zainteresowała ale chciałbym znaleźć coś tańszego o podobnych parametrach i możliwościach . jeśli ktoś zna podobny ale tańszy sprzęt to proszę o podpowiedz

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~xxx  2008-07-08 20:34:38  host: emq187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakby nie patrzeć kamerka ma związek z przesyłem danych czyli teletransmisją i telekomunikacją. Mnie akurat info o tej kamerce bardzo się przyda, niewykluczone, że sobie kupię i potestuję, tym bardziej że ma interfejs WLAN, jest mała, ładny design no i Linksys, który się u mnie sprawdza (modem Wlan), trochę drogo te 300 zł ale za całokształt pewnie i tak warto tym bardziej, ze kamerki z interfejsem innym niż usb po prostu - z reguły - są droższe. Oczywista oczywistość. Dzięki za info.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2008-07-10 13:06:31

    #10. na pewno jest tez cos innej firmy. Tylko przy tych tanszych rzeczach to trzeba sie przyjrzec dokladnie temu co oferuje, bardzo czesto w parze z niska cena idzie albo kiepska jakosc, albo niedopracowanie produktu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~adax  2008-07-10 14:55:39  host: gaja.tpnet.pl

    #8 Fajnie, fajnie... tylko jedna rzecz: nie "wziąść" tylko "wziąć". Czy proste zasady polskiej pisowni Cię przerastają czy jest to tylko pojedynczy błąd w sztuce? Tylko nie opowiadaj. Podpowiem, że jest to pytanie retoryczne.