Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezprzewodowa ekspansja

Bezprzewodowa ekspansja

WitekT 27 Października 2005 13:20

0 0

Operatorzy obiecują, że za kilka lat z szybkiego mobilnego dostępu do Internetu będzie można korzystać także poza domem i pracą. Rewolucja będzie efektem upowszechnienia usług bezprzewodowego dostępu do Internetu w sieciach operatorów komórkowych i zastosowanie technologii WiMAX.

Biznes i użytkownicy indywidualni czekają na szybki dostęp do internetu przy użyciu urządzeń mobilnych. Nowe technologie zagwarantują dostęp do informacji, treści multimedialnych w podróży, w drodze do pracy czy choćby podczas spaceru. Upowszechnią się też nowe usługi, jak mobilna telewizja, zakupy czy handel – mówi Ian Campbell, szef Ericssona na Europę Centralną.
Za bezprzewodową technologię jutra uważa się WiMAX, nad którym prace prowadzi organizacja skupiająca producentów sprzętu telekomunikacyjnego i operatorów. Na początku przyszłego roku ma zostać oficjalnie zakończona standaryzacja technologii, a pierwsze komercyjne sieci powstaną kilka miesięcy później. WiMAX ma szansę dotrzeć z usługami szybkiej transmisji danych tam, gdzie operatorom komórkowym nie opłaca się budować sieci UMTS. Nowa technologia ma być bowiem tańsza, przez co sieci dostępowe mają powstawać szybciej i być dostępne na większym obszarze.

WiMAX to technologia przyszłości. Umożliwia uzyskanie szybkiego dostępu do Internetu, nawet gdy użytkownik znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od stacji bazowej. Dla operatora jest niezwykle efektywna kosztowo – mówi Bruno Potdevin, wiceprezes Alcatela odpowiedzialny za rozwój bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet