Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezpłatny Internet od Aero2 już pocztą i z mniejszym depozytem

Bezpłatny Internet od Aero2 już pocztą i z mniejszym depozytem

WitekT 1 Września 2011 13:55

0 0

Od dziś obowiązuje nowy regulamin usługi bezpłatnego Internetu od Aero2. Zmiany, wprowadzone po konsultacjach z UKE, są proklienckie. Istotne zmiany są dwie.

Po pierwsze, spada kwota depozytu - z 55 zł do 20 zł. Ci, którzy wpłacili go, ale nie odebrali jeszcze karty, mogą otrzymać zwrot 30 zł. Pozostali klienci nie otrzymają zwrotu różnicy.

Po drugie - kartę można otrzymać pocztą (za opłatą 7 zł), a w niedalekiej przyszłości będzie można ją odebrać w jednym z punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju.




O bezpłatnym Internecie od Aero2 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, a o problemach z dystrybucją i spotkaniu z UKE - w tej wiadomości. Więcej szczegółów na stronie aero2.pl.

Zobacz: nowy regulamin usługi bezpłatnego Internetu od Aero2 (plik .pdf; 487 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 83
  • 0

    65.  2011-09-02 01:19:14

    @62 z tego co pamietam jak startowal play we wspolpracy z onetem, z ktorego rozsylano startery z 30zl na koncie byl w regulaminie taki zapis, ze karty trzeba bylo ODSYLAC do play. myslisz, ze ktos to robil? ;) z drugiej strony jak aero2 rzuca takie klody pod nogi, byle by nie udostepnic tego internetu to kto wie... :>

  • 0

    66. ~niki  2011-09-02 03:01:47  host: dslb-178-003-054-183.pools.arcor-ip.net

    "Niniejszym wyrażam zgodę na: b.przekazanie kserokopii dokumentów, w szczególności dowodu osobistego (oświadczenie jest >>niezależne od czasu obowiązywania Umowy

  • 0

    67. ~niki  2011-09-02 03:02:42  host: dslb-178-003-054-183.pools.arcor-ip.net

    "Niniejszym wyrażam zgodę na: b.przekazanie kserokopii dokumentów, w szczególności dowodu osobistego (oświadczenie jest >>niezależne od czasu obowiązywania Umowy

  • 0

    68. ~niki  2011-09-02 03:06:05  host: dslb-178-003-054-183.pools.arcor-ip.net

    Czy te wymagania pd Aero2 sa legalne?

  • 0

    69. ~  2011-09-02 06:09:59  host: 77-253-154-109.adsl.inetia.pl

    Tak zapytam z ciekawości (o ile ktoś ten wątek jeszcze czyta) - jaki jest realny koszt "produkcji" takie karty SIM? Zawsze myślałem, że to są jakieś totalne drobne, bo operatorzy je tak chętnie rozdają (mniej niż 1 zł). Oczywiście, wiem, że wszystko zależy od skali zamówienia, a znając Aero2 zamówiło sobie kilkaset sztuk i co chwila będzie się pokazywać na stanie magazynowym - 0. No too ile mogłaby ich kosztować 2-5zł? Nie, nie chodzi mi o wysokość kaucji, bo moim zdaniem te 27 zł, pomijając wygibasy z samym zamówieniem (utrudnionym na siłę) to dobra cena, ale o sam fakt, że ciągle im tych kart "brakuje"... Znów wina UKE, nie wymusiło jakiejś minimalne - startowej puli kart, dajmy na to, zaczniemy wam liczyć te 3 lata (Telepolis mogłobyu sprawdzić, czy liczą...), jak zrobicie porządną dystrybucję (lub prawie porządną jak teraz) i będziecie mieli na start z 10 tysięcy kart, uzupełniane do 10 tysięcy kart za każdym razem jak stan magazynowy zjedzie do 1 tysiąca... Tyle. Tylko, że wtedy Aero2 miałoby "problemy" z realizacją zamówień, bo oddelegowaliby z dwie osoby do wysyłania tych tysięcy kart SIM :-).

  • 0

    70. ~.  2011-09-02 09:42:32  host: 79.162.110.156

    Tak swoją drogą to CP mógłby udostępnić jakąś ofertę prepaid.

  • 0

    71. ~Henry  2011-09-02 11:22:52  host: 195.116.63.57

    Ja depozyt wpłaciłem 19 lipca, a wniosek złożyłem 21 lipca (przed publikacją komunikatu o przygotowywanej zmianie regulaminu). Nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy jeśli nic nie złożę (oprócz wniosku o zwrot nadpłaconego depozytu) to po 12 września dostanę zaproszenie po odbiór w siedzibie firmy na Lwowskiej?

  • 0

    72.  2011-09-02 11:39:08

    Zgodność telefonów można sprawdzić sobie na gsmarena.com - jednak z powodu dziwnej konfiguracji tzw. nowych SIMów mogą one nie działać, a na pewno nie będą pokazywały siły sygnału. Listę zgodności modemów z Aero2 łatwo znaleźć i jest całkiem sporo nawet tanich urządzeń (E169), które są już sprawdzone, ale najtańszy w pełni zgodny z regulaminem to Sierra Wireless 307, który kosztuje około 200 PLN. Także nie jest tak źle z tymi modemami i telefonami.

  • 0

    73. ~iks  2011-09-04 17:19:50  host: host-194126238172.net-serwis.pl

    moi drodzy narzekacze od darmowego internetu, tak was widze http://i.imgur.com/MLDvj.jpg :) jest darmowe to mi sie nalezy wiec jeszcze zaplaccie za przesylke i skonfigurujcie modem... żal

  • 0

    74. ~  2011-09-04 17:28:50  host: ip-78-30-122-70.free.aero2.net.pl

    @73. Tyle tylko, że odebrać zasiłek można w każdym mieście powiatowym. Wyobraź sobie jaki byłby rwetes gdyby możliwe to było tylko w Warszawie. Na szczęście teraz można zamówić pocztą. Jedyny problem jaki pozostał to czas oczekiwania.

  • 0

    75. ~iks  2011-09-04 22:11:21  host: host-194126238172.net-serwis.pl

    @74 bardziej chodzi o roszczeniowe podejscie naszego spoleczenstwa niz o sposob dystrybucji...

  • 1

    76. ~...  2011-09-04 23:37:42  host: 188.146.3.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @75 Bardziej chodzi o to, że Aero2 leciało sobie w kulki. Teraz jest ok, choć nie wiem jak wygląda opłata za starter od strony formalnej uzgodnionej z UKE, ale też raczej jest już właściwa- uzgodniona z UKE czy opisana w warunkach otrzymania koncesji. . A to czy ktoś ma roszczeniowe podejście do tego czy owego nie ma tu nic do rzeczy. To tylko Twoja opinia z którą się generalnie zgadzam. Powtórzę jednak, to nie ma nic do rzeczy.

  • 0

    77. ~miramkas  2011-09-07 08:46:45  host: 89-68-156-30.dynamic.chello.pl

    a kart SIM i tak nie mają...

  • 0

    78. ~Aero2  2011-09-07 21:53:26  host: 87-205-165-167.adsl.inetia.pl

    to jest w ogóle śmiech na sali :P od 2 wcześnia widnieje taki napis.. "W związku z wprowadzeniem dnia 01 września 2011r. nowego Regulaminu Bezpłatnego Dostępu do Internetu informujemy, że aktualnie w magazynie mamy 0 kart SIM." SMIECH NA SALI

  • 0

    79. ~  2011-09-08 09:28:56  host: ip-78-30-122-129.free.aero2.net.pl

    @78. Niestety na ten problem UKE jeszcze nic nie poradziło. A przecież Aero2 od co najmniej dwóch miesięcy z 30 dniowym wyprzedzeniem (ze względu na czas oczekiwania na kartę) wie ilu osobom należy wydać karty SIM. Na tej podstawie może przewidywać ile jeszcze się pojawi w danym okresie kiedy karty będą wytwarzane i dostarczane. Jaki problem zamówić 2x więcej kart niż wynika z takich szacunków? Przecież przez przynajmniej 3 lata na pewno je wykorzystają. Taki przestój z wydawaniem kart jaki się teraz kolejny raz zdarza nie ma prawa występować, szczególnie przy tak słabych "mocach przerobowych" (wydawano najpierw 30 kart dziennie, aby później przyśpieszyć do około 60). Tutaj widać znamiona celowego działania. Ale pewność dopiero będziemy mieli jak w Piątek lub w poniedziałek podadzą stan magazynowy. Oczekujących pewnie jest około 1,5-2 tys. osób (wydawano 60 kart dziennie, 5 dni w tygodniu i kolejka nie skracała się znacząco). A teraz dodatkowo obniżyli depozyt i dopuszczają wysyłkę pocztą. To gwarantuje przyrost "zamówień".

  • 0

    80. ~  2011-09-09 20:04:59  host: user-46-113-235-102.play-internet.pl

    a po co Wy się w ogóle rozwodzicie nad darmowym internetem o prędkości do 256 kb/s, który w dodatku nie ma zasięgu..? spodziewam się krytyki wobec mojego postu ale mogę się nie znać, albo co gorsza - być z konkurencji... ;)

  • 0

    81. ~  2011-09-10 09:27:05  host: 31.41.144.41

    @80. Za blisko pół roku dostęp ten przyśpieszy do 512kb/s. Ale nawet teraz taka karta jest wyśmienita do tabletu 3G. Już nie trzeba się martwić, że zabraknie limitu :). A prędkość nawet bez Opery mini jest wystarczająca do przeglądania większości stron internetowych i poczty elektronicznej. Poza tym w pewnym stopniu wszyscy za ten internet zapłaciliśmy poprzez niższą cenę koncesji. Teraz trzeba po prostu wykorzystać sytuacje ;).

  • 0

    82. ~xmz  2011-10-07 12:27:02  host: 193-108-194-218.bgz.pl

    To ściema, firma jest zwykłym naciągaczem. Czekam od miesiąca na kartę, 4 reklamacje, żadnej odpowiedzi. Nie dajcie się nabrać jak ja.

  • 0

    83. ~Monika  2011-10-31 18:07:11  host: ip-78-30-122-221.free.aero2.net.pl

    mi przyslali

  • 0

    84.  2011-11-14 11:49:01

    ja swoja tez mam. Harmonogram jest na stronie.

Dodaj swoją opinię