Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezpłatny Internet od Aero2 do 21. grudnia 2014 roku

Bezpłatny Internet od Aero2 do 21. grudnia 2014 roku

WitekT 22 Grudnia 2011 15:10

0 0

21. grudnia Aero2 spełniło swoje zobowiązanie dotyczące pokrycia siecią, na której świadczona jest usługa bezpłatnego dostępu do Internetu (BDI). Oznacza to, że od tego momentu liczony jest obowiązek 3-letniego świadczenia tej usługi.

Zgodnie z przetargiem, Aero2 zobowiązane było do pokrycia 50% ludności zasięgiem sieci LTE w paśmie 2500 MHz TDD oraz 75% ludności w paśmie 900 MHz HSPA+.




21.grudnia 2014 roku Aero2 nie będzie już musiało świadczyć usługi BDI. Na razie świadczona jest ona z prędkością 256 kb/s, jednak od 10. maja 2012 roku do końca maksymalna prędkość zostanie ustalona na poziomie 512 kb/s. Należy przypomnieć, że Aero2 jest zobowiązanie do przeznaczenia na usługę BDI do 20% posiadanych zasobów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    21. ~zaraz zaraz  2011-12-22 16:46:05  host: 178235209213.unknown.vectranet.pl

    a gdzie ich pokrycie 50% LTE na 2500 w TDD (!)? Przeciez oni maja 4 stacje chyba wg danych z UKE? 900 ok, wybudowali, ale co z LTE na 2500 i gdzie modemy?

  • 0

    22. ~jon  2011-12-22 16:48:04  host: user-31-175-226-81.play-internet.pl

    Polkomtel to polska komórkowa telefonia, oczywiście nieoficjalnie, ale nietrudno zgadnąć, że od tych słów powstał "polkomtel". W pełni popieram stanowisko redakcji w sprawie odmiany tej nazwy. Nawet jeśli uznamy, że "polkomtel" nie jest skrótowcem, to z pewnością jest rzeczownikiem nieżywotnym, a te odmienia się według deklinacji z końcówką -u w dopełniaczu oraz z biernikiem równym mianownikowi. Mało kto np. wie, że poprawnie po polsku winno się mówić "dostałem sms", a nie "dostałem smsa" albo "nie mogę odczytać tego smsu", a nie "nie mogę odczytać tego smsa" - choć zdecydowana większość użytkowników języka polskiego używa formy niepoprawnej, nie oznacza to, że tak POWINNO się mówić.

  • 1

    23.  2011-12-22 16:49:21

    15: nie jest ważne co brzmi lepiej, tylko co jest poprawne.

  • 1

    24.  2011-12-22 16:50:17

    maki: ciągle nie odpowiedziałeś mi na pytanie. A tak a propos oficjalnych stron - wiesz, że zarówno Polkomtel, jak i Centertel nie mają oficjalnej wykładni na temat swojej odmiany? Pytałem - nie umieli odpowiedzieć.

  • -1

    25. ~  2011-12-22 17:03:43  host: 178.73.49.129

    WitekT: Weź już się przestań ośmieszać z tym skrótowcem, bo to się nudne robi. Polkomtel jest takim samym skrótowcem jak i tele-wizja czy inter-net. Jak lubisz odmieniaj interneta nikt ci nie broni. Tylko nie broń uparcie tego, że to jest dobrze. Potwierdź od czego skrótowcem jest Polkomtel, Centernet i Centertel, albo przestań się podpierać tą naciąganą teorią. Skoro chodzisz na mądre wykłady niech Ci może podpowiedzą tego skrótowca. Jak nie znasz odpowiedzi to podpowiem. To są nazwy własne, a te się odmieniają według określonych reguł.

  • -1

    26.  2011-12-22 17:07:08

    25: sorry, ale nie zniżę się do Twojego poziomu wycieczek osobistych. Jeżeli nie umiesz rozmawiać kulturalnie i merytoryczne, to nie komentuj.

  • 0

    27. ~Rawsky  2011-12-22 17:33:23  host: apn-77-114-119-148.dynamic.gprs.plus.pl

    W tym Aero 2 to jakieś opóźnienia są albo ludzie niekompetentni tam pracują, bo dzwonię do nich i nikt nie odbiera, na maila mi też nie odpisują. Kasę i papiery wysłałem 5 tygodni temu, jedynie co dostałem to potwierdzenie odbioru, ile mam jeszcze czekać na kartę SIM? Święta idą, myślałem że już kartę już dostanę. Dobrze że 2 lata będzie darmowy, mi ta prędkość wystarczy do przeglądania stron, słuchania radia, granie w gry online czy oglądanie telewizji niskiej jakości. Póki co męczę się na lejku 32 kb/s w Plus na Kartę. Firefox 9 + Adblock radzi sobie doskonale nawet na lejku, a co dopiero na 256 > 512 kb/s. By Firefox wczytywał nam kompletnie strony www na wolnym łączu, wystarczy zrobić tak, wpisać w oknie adresu about:config wpisać w wyszukiwaniu Filtra pipeli i zaznaczyć odpowiednio > network.http.pipelining;true - network.http.pipelining.firstrequest;true - network.http.pipelining.maxrequests;1 - network.http.pipelining.ssl;true - network.http.proxy.pipelining;true mi działa na lejku, nie ma ciągłego wczytywania strony pomimo że strona już widnieje.

  • 0

    30.  2011-12-22 17:58:17

    Według mnie w artykule jest niejasność: BDI zostanie faktycznie wyłączone 21 grudnia 2014, ale tylko dla UMTS 900MHz. Usługa będzie świadczona dalej na LTE, dopóki nie miną 3 lata od uzyskania dla LTE pokrycia 50% ludności. A na razie mają 5 pozwoleń i sieć nie jest rozbudowywana: http://tnij.org/aero2koniec

  • 1

    31. ~  2011-12-22 18:02:31  host: 31.41.144.41

    @27. Jeżeli uaktywniasz przesyłanie wielu zapytań w jednym pakiecie (pipelining) to ustawienie maksymalnej ilości zapytań w danym czasie na 1 mija się z celem. Ustaw co najmniej na 8, ale to i tak przy 32kb/s niewiele zrobi różnicy. Lepiej zainstaluj Operę i włącz tryb turbo. Wtedy przypomnisz sobie jak szybko może działać Internet ;).

  • 0

    32. ~  2011-12-22 18:05:36  host: 31.41.144.41

    @30. Dokładnie tak. Poza tym nie jest jeszcze na 100% pewne czy BDI na UMTS900 faktycznie wyłączą 21 grudnia 2014 roku. Na razie znalazłem jedynie taką informacje na ich stronie i nie wiem czy UKE już to potwierdziło. Wcześniej chcieli wyłączyć dostęp 10 maja 2014, ale wyżej wspomniany urząd przemówił im do rozsądku ;).

  • -1

    33. ~  2011-12-22 19:35:23  host: 83-168-70-11.static.espol.com.pl

    nie macie wiekszych zmartwien niz odmiana slowa...

  • 0

    34. ~  2011-12-22 20:29:12  host: t14-11.opera-mini.net

    Ks boniecki by powiedział że obydwie wersje są prawidłowe. Na setki komentarzy takich opinii było raptem kilka.

  • 0

    35. ~b  2011-12-22 20:47:12  host: ip-78-30-121-144.free.aero2.net.pl

    tu nie trzeba byc ekspertem tylko umiec odmieniac rzeczowniki przez przypadki+ stosowac zdrowy rozsadek i intuicje- bo jakbysmy chcieli w kazdym wypadku przywolywac autorytety i stosowac bezwglednie wiedze ze studiow to bysmy chuba zglupieli. Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat ;)

  • 0

    36. ~bardzo dobrze  2011-12-22 23:14:11  host: 178235209213.unknown.vectranet.pl

    bardzo dobrze że w orange i tmobile nie spiesza sie z przetargiem.Dłużej ludzie tam popracuja, bo przeciez jak zrobią sieć to potem połowę zwolnią.

  • 0

    37. ~  2011-12-23 00:22:28  host: 65.255.37.198

    @25 jesteś męczący

  • 0

    38. ~RadkoR  2011-12-27 22:31:56  host: ip-78-30-123-235.free.aero2.net.pl

    Odebrałem dzisiaj kartę SIM oraz zakupiłem używany modem Huawei E180. Działa wszystko jak należy. Prędkość nie jest zawrotna, ale od maja 2012 ma być 0,5Mb/s więc już całkiem przyzwoicie do czytania stron na działce... ;)

  • 0

    39.  2011-12-28 09:33:00

    22, jon - masz rację odnośnie biernika przy SMS, MMS czy GPS, gdy zaś chodzi o samą odmianę, to jedyną prawidłową formą jest ta z użyciem łącznika "-". Czyli GPS-u, SMS-u, MMS-u etc. To tak tylko dla uściślenia:)

  • 0

    40. ~  2012-01-21 14:20:58  host: public-gprs32665.centertel.pl

    @26: Czyli ucieczka - to samo, co lubisz zarzucać innym. Z odmianą Polkomtela nie masz racji.

  • 0

    41.  2012-01-21 14:25:25

    40: nikt od niczego nie ucieka. Podpytaj radę języka polskiego o temat prawidłowej odmiany, to się dowiesz, że prawidłowo jest "Polkomtelu".

  • 0

    42. ~myk 84  2012-08-11 12:10:10  host: 188.146.146.32.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    na jakiej stronie mogę to zaówic ten inyrnet dajcie znać

Dodaj swoją opinię