Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezpłatne przenoszenie numeru w sieci TP

Bezpłatne przenoszenie numeru w sieci TP

LuiN 4 Stycznia 2011 15:53

0 0
Osoby, którzy chcą przenieść swój numer stacjonarny w sieci Telekomunikacji Polskiej mogą to już zrobić bezpłatnie. TP zniosła opłatę za tę operację dla wszystkich klientów, tak prywatnych jak i biznesowych.

Do tej pory za usługę pobierana była opłata. W zależności od tego czy klient korzystał z technologii PSTN czy ISDN było to odpowiednio: 61 zł lub 73,20 zł brutto.

TP umożliwia przeniesienie numeru w obrębie tej samej strefy numeracyjnej. Odbywa się ono na pisemny wniosek klienta, złożony w salonie TP lub Orange.


Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2011-01-04 16:47:46

    @GaduAirowiec: kombinuj dalej... czytanie ze zrozumieniem podobno nie boli :]

  • 0

    7. ~bikerboy  2011-01-04 16:56:04  host: dna163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5: z tego co zrozumiałem to nie o takie przeniesienie chodzi. Jeżeli masz numer, który wszyscy znajomi znają i powiedzmy się przeprowadzasz, to zamiast zakładania nowego numeru w nowym miejscu i uporczywego informowania o tym wszystkich zainteresowanych, możesz przenieść tam swój stary numer. Znajomi wykręcają cały czas ten sam stary numer, ale Ty odbierasz w nowym lokalu (oczywiście w starym miejscu numer już nie będzie działał). Takie przeniesienie będzie teraz bezpłatne w obrębie danej strefy numeracyjnej, czyli jeśli masz numer xx-abcdefg, to tylko w obrębie xx. W przypadku jaki opisałeś to najpierw trzeba sprawdzić czy dany numer w innej strefie numeracyjnej jest w ogóle wolny, bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w dwóch miejscowościach o różnych "numerach kierunkowych" był taki sam numer z innym prefiksem, ale nie wiem czy taka usługa w ogóle jest oferowana.

  • 0

    8. ~bre  2011-01-04 17:07:46  host: acfv168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WTF? jezeli ktos sie przeprowadza to przenosi normlanie instalacje linii: numer +neo i co tam jeszcze ma wiec to nie jest "przenoszenie numeru w sieci" o czym mowa w tym arcie? nie wiem :-) ale ktos tam moze zaplaci mniej ;]

  • 0

    9.  2011-01-04 17:21:23

    @8 no normalnie ale do tej pory za to placil a teraz za free... czyli glupota tp dalej trwa:P szkoda ze nie uwolnia za free numerow do innych sieci:P ale wtedy to by nawet pol klienta nie mieli;p

  • 0

    10. ~berdys  2011-01-04 17:31:20  host: ip-94-42-42-212.multimo.pl

    a, czyli ekstra haraczu co miesiac do abo tez juz moze nie ma ? O ile pamietam- kiedys tepsa miala taka oplate

  • -1

    11. ~ala  2011-01-04 17:39:00  host: 178.56.53.208

    Panowie :) Jak Pan Kowalski na klonowej 22 miał numer 22xxxxxxxxx i przeprowadza się w ramach strefy numeracyjnej 22, na ulice Brzozową. to jego numer będzie ten sam. WitekT - podawaj przykłady, albo pismo obrazkowe może?

  • 0

    12.  2011-01-04 18:14:53

    ciekawe kiedy calkowicie "scala" numery z kierunkowymi (taki byl kiedys plan) i bedzie mozna przeprowadzic sie z numerem z miasta do miasta :) skoro lokalne i miedzystrefowe to juz jedna stawka to moznaby bylo cos takiego ostatecznie przeprowadzic. no chyba, ze stary kierunkowy jest jeszcze komus do czegos potrzebny...

  • 0

    13. ~  2011-01-04 20:05:05  host: ip-195-189-40-042.system-net.pl

    aserty: a czemu niby mieli by pobierać opłatę za przeniesienie numeru do innego operatora? Na VoIP-a od dawna jest za free i w dodatku z dużo lepszą ofertą bez łaski.

  • 0

    14. ~agulka  2011-01-04 20:51:12  host: beta.cebit.com.pl

    Wszystko fajnie ale jestem w trakcie przenoszenia stacjonarki z dzielnicy do dzielnicy w Wawie to koszt takiej operacji 60 pln, więc przenoszenie jest bezpłatne dodam że prace trwają od listopada

  • 0

    15. ~  2011-01-04 22:38:20  host: z08-15.opera-mini.net

    A ja tak się zastanawiam, kto tak naprawdę potrzebuje w domu mieć telefon stacjonarny i płacić abonament skoro prawie każdy ma swój prywatny osobisty telefon komórkowo *** Rozumiem że w firmie to jest jednak potrzebny ale aż tyle abomentów nie jest z firmą związanych.

  • 0

    16. ~mirekb  2011-01-04 22:46:20  host: user-46-113-233-228.play-internet.pl

    rzecznik ft.pl jeszcze nie porusza tematu jak to jest dokładnie ale moze sie doczekamy

  • 0

    17.  2011-01-05 05:59:53

    @15 u mnie stacjonarny jest tylko po to, zeby rodzina z zagranicy mogla sie szybko i w miare tanio dodzwonic. niemniej jednak od ponad 6 lat telefonu z TP u nas w domu brak.

  • 0

    18. ~galtom  2011-01-05 08:01:13  host: 83-238-228-129.adsl.inetia.pl

    @3 angelo: "zbytków jak telefon stacjonarny, który tak naprawdę jest dla ludzi nieszanujących swoich pieniędzy." Troszke za daleko idacy wniosek! Ja telefon stacjonarny mam i nie uwazam tego ani za wyrzucanie pieniedzy anie za cos co moge w porsty sposob zastapic. Wyrzucanie pieniedzy to komorka za "1 zl" w abonamencie!

  • 0

    19. ~sympatyczny  2011-01-05 08:08:10  host: 87-206-224-112.dynamic.chello.pl

    piszecie, ze mozna przeniesc numer stacjonarny do voip. mnie sie jakis czas temu nie udalo. mozna bylo przenosic tylko do 'prawdziwych' sieci...

  • 0

    20. ~MACIEK  2011-01-05 08:12:05  host: 90-156-33-206.internetia.net.pl

    A kto ma obecnie najniższy abonament, tylko po to, żeby nie stracić numeru i utrzymać łącze.. (poza VoiP) ??

  • 0

    21. ~dardar  2011-01-05 08:31:21  host: public-gprs132097.centertel.pl

    Samo przeniesienie numeru już dawno jest bezpłatne. Jakieś 5 lat temu przenosiłem telefon z innej miejscowości - koszt 0zł, potem ok. 2 lat temu przenosiłem numer w tej samej sieci miejscowej i na fakturze było: za przeniesienie numeru: 0 PLN, oraz za zachowanie numeru przy przeniesieniu: ok. 60 PLN

  • 0

    22. ~J  2011-01-05 08:33:17  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    W artykule powinno być: "Osoby, które".

  • 0

    23.  2011-01-05 09:05:10

    Ad.19 sympatyczny, polecam strone etelefonia.pl z wykazem operatorów VOIP. Masz linki do cenników, opinii itp. Nie kieruj się do końca ilościami odwiedzin poszczególnych operatorów:) Najstabilniejsze łącza i dobre usługi są w ipfon.pl i freeconet.pl

  • 0

    24. ~siudamac  2011-01-05 11:51:39  host: 212.160.172.70

    to dotyczy tylko ISDN!!! analogowe już od wielu lat przenosi się za darmo! w artykule nie ma pełnych informacji

  • 0

    25. ~mieeetek  2011-01-05 13:30:33  host: 212.160.172.70

    PSTN to publiczna komutowana sieć telefoniczna, nie usługa. PSTN obejmuje usługi zarówno analogowego POTSa jak i cyfrowego ISDNa.

Dodaj swoją opinię