Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezpieczny VoIP od autora PGP

Bezpieczny VoIP od autora PGP

sirmark 17 Marca 2006 11:36

0 0

Dostępna jest już wersja beta programu Z-Fone służącego do zabezpieczania rozmów prowadzonych przy pomocy VoIP.

Autorem oprogramowania jest legendarny autor PGP - Phil Zimmermann. Z-Fone obsługuje protokół SIP, najbardziej rozpowszechniony z protokołów VoIP. Ale Z-Fone nie jest klientem SIP. Dzięki Z-Fone można nadal korzystać z ulubionego klienta SIP i rozmawiać bezpiecznie. Jest to możliwe dlatego, że Z-Fone instaluje się w systemie operacyjnym jako filtr, który przechwytuje połączenia nawiązywane przez dowolnego klienta SIP i szyfruje je w sposób niewidoczny dla klienta. Program zapewnia również bezpieczną wymianę kluczy sesyjnych oraz uwierzytelnienie i uruchamia dodatkowe okienko, potwierdza po pierwsze tożsamość rozmówcy, a po drugie status rozmowy - szyfrowana lub nieszyfrowana.

Z-Fone nie będzie współpracował ze Skype, który korzysta z prywatnego, zastrzeżonego protokołu, a nie z SIP. Skype twierdzi, że również szyfruje rozmowy ale ponieważ nigdy nie ujawniono protokołów komunikacji więc nie wiadomo czy jest to zrealizowane w sposób bezpieczny.
Z-Fone jest obecnie dostępny w wersji beta pod Linuksa i MacOS X. Wersja pod Windows ma być dostępna w połowie kwietnia.

Więcej na stronie www.philzimmermann.com

Źródło tekstu: Computerworld     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1. ~dream3r  2006-03-17 14:45:08  host: mazowiecka.top2.pl

  "Autorem oprogramowania jest legendarny autor PGP - Phila Zimmermanna."
  Coś nie tak odmienione imię i nazwisko ;)

 • 0

  2.  2006-03-17 16:37:59

  dream3r: dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet