Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezpieczny telefon w Orange na Kartę

Bezpieczny telefon w Orange na Kartę

sirmark 12 Lipca 2013 12:40

6 11

Orange prowadził wraz z firmą Wartą TUiR usługę ubezpieczenia telefonu dla użytkowników prepaid oraz oferty Zetafon - "Bezpieczny telefon w Orange na Kartę".

Ubezpieczenie dotyczy takich zdarzeń, których nie obejmuje gwarancja, czyli kradzieży, zniszczenia, zalania bądź uszkodzenia mechanicznego. Do wyboru są trzy warianty do wyboru z różną sumą ubezpieczenia. Ochroną ubezpieczeniową mogą być objęte także aparaty telefoniczne kupione poza siecią sprzedaży Orange.




Standard Komfort Premium
Uszkodzenia mechaniczne + + +
Kradzież zuchwała + + +
Włamanie + + +
Rabunek + + +
Kradzież kieszonkowa - - +
Zalanie - - +
Max. wartość przedmiotu 500 zł 1000 zł 2000 zł
Udział własny ubezpieczonego w każdej szkodzie 49 zł 49 zł 99 zł
Cena pakietu 3,99 zł 4,99 zł 6,99 zł

Aby włączyć usługę należy wysłać darmowego SMS-a pod numer 80222 o treści: START 1 (wariant Standard) lub START 2 (wariant Komfort) lub START 3 (wariant Premium). Potwierdzenie aktywacji usługi zostanie przesłane SMS-em. Usługa ma charakter cykliczny i odnawia się automatycznie po 30 dniach.
Aby wyłączyć usługę należy wysłać SMS-a o treści STOP pod numer 80222. Usługa przestanie być aktywna pod koniec 30-dniowego okresu.

Zobacz: warunki ubezpieczenia "Bezpieczny telefon w Orange na Kartę"

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | ubezpieczenie

w sumie: 38
  • 0

    20. ~agent Play  2013-07-12 15:41:06  host: host-89-230-79-248.rzeszow.mm.pl

    Play ma no limit na kartę a orange nie ma. Co to za firma???

  • 0

    21. ~  2013-07-12 15:49:02  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Nie korzystałem z takich ubezpieczeń w Orange, ale skorzystałem z tzw. przedłużonej gwarancji na sprzęt agd i bez problemu dostałem nowe żelazko. W tych wariantach na pewno będą kruczki.

  • 0

    22. ~karl  2013-07-12 15:49:16  host: afdd145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To ubezpieczenie obowiązuje od 1 lipca. Dlaczego piszecie o tym dopiero dzisiaj (12 lipca) ?

  • 0

    23. ~  2013-07-12 15:50:27  host: v61-11.opera-mini.net

    20 orange nie korzysta z cudzych masztów, a plaj tak, co to za firma ten plaj? :-P

  • 0

    24. ~  2013-07-12 15:50:41  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Niektórzy psioczą na Orange w tym wypadku pewnie Warta chce zarobić.

  • 0

    25. ~HD  2013-07-12 15:51:08  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    Nie kumam po co uruchamiać tą usługę póki wsio jest ok.Można uruchomić jak dopiero coś się stanie,skoro usługę uruchamia się smsem to jak Orange zweryfikuje czy uszkodzenie/ kradzież nie wydarzyła się wcześniej

  • 0

    26. ~abc  2013-07-12 16:54:02  host: 93.154.137.15

    ktos tam pisal ze dziecko zrzucilo.To bedzie umyslne bo mogles nie zostawiac telefonu w polu widzenia. Ukradna? mogles sie pilnowac wiec umyslne. Spadnie ci? mogles sie pilnowac umyslne itd itp itd. Tak ze nie ma bata na nic zeby z tego wyciagnac. To tylko zbiorka kasy i nic wiecej

  • 0

    27. ~  2013-07-12 17:01:11  host: v61-11.opera-mini.net

    26 nie są to wielgachne pieniądzory, kto zechce, ten aktywuje dla przezory :-)

  • 0

    28. ~polsak to kraj złodzie  2013-07-12 19:29:03  host: 87-207-216-162.dynamic.chello.pl

    Polska to kraj złodziei. Zamiast się cieszyć że jest usługa polegająca na ubezpieczeniu, to zaraz kombinują jak na tym zarobic - najlepiej aktywować ją wtedy kiedy telefon się zepsól z innego telefonu. Cóż złodzieje operator może zweryfikować z jakiego telefonu zostało wysłane zgłoszenie na bazie chociażby IMEI. Będą to pewnie weryfikować i dzieki temu nie przejdą wałki z niedziałającym telefonem. Niestety ubezpieczenia mają to do siebie w Polsce że przystępują do nich na początku głównie złodzieje.

  • 0

    29. ~  2013-07-12 20:16:33  host: ip-84-39-169-9.free.aero2.net.pl

    a gdzie ubezpieczenie od wybuchającej baterii?

  • 0

    30.  2013-07-12 20:19:58

    w wyłączeniach odpowiedzialności prawie wszystko jest wykluczone

  • 0

    31. ~  2013-07-12 20:33:31  host: v61-11.opera-mini.net

    Wiem, to sci fi, ale proponuję coś odwrotnego: płacimy składkę 2 lata, np. 5zł mies., a po tych 2 latach pokazujemy ubezpieczony telefonik w Warcie. Jeśli nie jest zniszczony, taka igiełka 2 letnia, to dostajemy zwrot kosztów 24x5 i nagrodę, np. % składanej sumy, im większa składka - większy bonus :-)

  • 0

    32. ~adik  2013-07-12 21:25:10  host: 89-70-223-144.dynamic.chello.pl

    Paragraf 5 mówi wszystko ile tak naprawdę jest warte to ubezpieczenie- jak coś się stanie to będzie to twoja wina.To niestety wyłudzenie kasy za przyzwoleniem orange.

  • 0

    33. ~r  2013-07-13 09:22:56  host: 89-76-28-47.dynamic.chello.pl

    No cóż, zabezpieczają się przed oszustami, gdyż takich nie brak w naszym katolickim kraju. Ńiestety, zabezpieczenie jest solidne i przez to wartość ubezpieczenia znikoma. Ale jak ktoś nie ma co robić z pieniędzmi i chce sobie zapewnić złudę bezpieczeństwa może puścić te parę złotych na wypłatę dla prezesów Warty. Oni też muszą godnie żyć i na wachę do furki służbowej mieć ;-)

  • 0

    34. ~  2013-07-13 09:32:39  host: v61-11.opera-mini.net

    33 najlepiej przed kradzieżą, ewentualnie upadkiem - reszta nie ma sensu... Myślę, że na te dwie opcje chętni się znajdą.

  • 0

    36. ~waldek  2013-07-14 15:05:55  host: 213.158.217.235.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Kolejna zapowiadana przez wszechwiedzącego prezesunia pseudo usługa.Chodzi tylko o wyciąganie pieniędzy bo odszkodowanie to zobaczycie ale po procesie i to w drugiej instancji.Lepiej niech orange przestanie okradać na transferze internetu i usprawni składanie reklamacji bez podawania życiorysu chyba że głównym zadaniem bok jest zbieranie danych i nim kupczenie.Może jakiś kurs dla bok z wymowy swoich nazwisk u logopedy.

  • 0

    37. ~Namakon  2013-07-15 07:43:20  host: 81.219.84.18

    Widzę że ktoś wpadł w BOKu na weryfikacji i powiedziano mu że nie może złorzyć reklamacji bo nie zna hasła do konta, adresu, peselu ani niczego innego ^^ "Chcę złożyć reklamację k..! Znam numer telefonu a reszta niech was nie interesuje!" :P

  • 0

    38. ~  2013-07-15 07:57:37  host: user-94-254-211-226.play-internet.pl

    Ja kiedyś kupowałem w Euro RTV AGD Nokię 6303 Classic i wykupiłem do niej ubezpieczenie zamierzając przed jego upływem zrzucić telefon z wysokości ale i tak tego nie zrobiłem bo się bałem że mi tego nie uznają.

  • 0

    39. ~kolin  2014-01-31 05:48:24  host: 91.232.140.101.rudna-net.pl

    Przychodzi sms z zacheta ....ubezpiecz telofon...wystarczy kliknac na niego i juz jestes ubezpieczony .Kasuja 3,99zl bez opisu umowy,podanja kosztów itp.Czyste naciaganie ze strony orange ,zeby umowa byla czysto prawna musze ja przeczytac i potwierdzic.Sprawa zgloszona do UOKiK

  • 0

    40. ~cortez  2014-09-02 17:04:59  host: staticline-31-182-81-94.toya.net.pl

    Złodzieje, złodzieje i jeszcze raz złodzieje....mimo że nie wysyłałem żadnego smsa i tak przyszło że mam ubezpieczony telefon w wersji standard... i tak zaczęło żreć co miesiąc. W zamian zerwałem z pajacami umowe i przeszedłem do Playa.

Dodaj swoją opinię