Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezpieczny Internet z Dialogiem

Bezpieczny Internet z Dialogiem

sirmark 10 Maja 2004 13:41

0 0
Dialog uruchomił stronę internetową poświęconą tematyce bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przez dzieci i młodzież."Bezpieczeństwo naszych klientów jest jednym z najważniejszych priorytetów, którymi kierujemy się kreując nowe usługi i produkty. Internet to kopalnia wiedzy i rozrywki, ale też źródło wielu zagrożeń, szczególnie dla najmłodszych. Dlatego już ponad 2 lata temu stworzyliśmy usługi Dialnet Junior i Dialnet Szkoła przeznaczone dla dzieci i młodzieży, z blokadą niebezpiecznych treści. Strona, która właśnie debiutuje w sieci, jest naturalną konsekwencją naszych działań – chcemy nie tylko dostarczać narzędzi, ale również uczyć jak z nich bezpiecznie korzystać" – tłumaczy ideę stworzenia serwisu Paweł Tomys, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży Telefonii Dialog.

Witryna www.junior.dialog.pl jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla abonentów Dialogu. Treści w niej zawarte podzielono na dwie główne części: dla dorosłych i dla dzieci. W części dla dorosłych można znaleźć pełne informacje na temat zagrożeń związanych z niekontrolowanym użytkowaniem Internetu przez dzieci, porady psychologa oraz symptomy zagrożeń, na które rodzic powinien zwracać uwagę obserwując swoje dzieci. Strona zawiera też podstawowe informacje prawne oraz adresy fundacji i organizacji zajmujących się tą problematyką. Można tu również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat usług Dialnet Junior i Dialnet Szkoła.
Część dla dzieci to przede wszystkim zdobywanie wiedzy przez zabawę. Podstawowym celem jest nauka właściwych zachowań w sieci. Dziecko uczy takich zachowań Dialka – nowego mieszkańca krainy Internetu. Postać Dialka została wybrana z wielu propozycji graficznych podczas badań fokusowych przeprowadzonych wśród dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Zamieszczone w tej części gry i zabawy uczą właściwych zachowań podczas korzystania z podstawowych możliwości Internetu: chatu, poczty elektroncznjej i stron www. Wszystkie treści, jak również scenariusze gier dla dzieci były konsultowane z psychologiem dziecięcym.

DIALNET JUNIOR
Ideą usługi jest ochrona młodych użytkowników Internetu przed jego szkodliwymi treściami (pornografia, przemoc itp.). Usługa stworzona została głównie z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej, która może korzystać z zasobów Internetu w godzinach od 15 do 21. Zryczałtowana opłata za usługę pozwala na surfowanie po Internecie po znacznie niższej cenie, bez zmartwień o rosnący rachunek telefoniczny. Jedynym warunkiem korzystania z tej usługi jest, oprócz uiszczenia opłaty jednorazowej, comiesięczne opłacanie ryczałtu.
Opłata instalacyjna – 10 zł
Opłata miesięczna – 54 zł

DIALNET SZKOŁA
To kompleksowe rozwiązanie dedykowane tylko dla szkół (publicznych i niepublicznych), łączące sprzęt i usługę dostępową oraz filtrację niepożądanych treści pochodzących z Internetu. Pozwala na łatwą integrację szkolnej sieci wewnętrznej z Internetem, bez potrzeby inwestowania w zakup urządzenia pośredniczącego - routera. Opłata instalacyjna obejmuje całodobowy dostęp do Internetu z prędkością 128 kb/s, stałe adresy IP oraz już skonfigurowany router ISDN, który dodatkowo poszerzy możliwości szkolnej sieci. Co najważniejsze - instalacja i uruchomienie usługi będzie kosztować szkołę tylko 1 złotówkę.
Opłata instalacyjna – 1 zł
Opłata miesięczna – 290 zł

Zasoby WWW sieci Internet zmieniają się w sposób niezwykle szybki i nieprzewidywalny, dlatego lista niepożądanych stron WWW jest regularnie aktualizowana. Ponadto Abonenci usługi mają do dyspozycji adres e-mail: blokadaWWW@dialog.net.pl, na który mogą zgłaszać wykryte przypadki niezablokowanych stron WWW, prezentujących treści niepożądane celem ich blokady, jak również stron blokowanych bezpodstawnie, celem odblokowania.

Źródło tekstu: Dialog     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-22-58-166.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet