Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezpieczny Dom i Bezpieczna Firma w Plusie

Bezpieczny Dom i Bezpieczna Firma w Plusie

orson_dzi 7 Listopada 2016 16:19

2 2

kamera plus Plus wprowadza kolejne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo domu lub firmy. Nowe usługi pozwalają w każdej chwili i z każdego miejsca sprawdzić co się dzieje w domu podczas nieobecności. Umożliwiają także monitorowanie powierzchni sklepu, salonu, czy biura. System powiadomień SMS o wykrytym ruchu pozwoli podjąć szybką reakcję. Zapisane nagrania z kamery są przechowywane i dostępne w chmurze na bezpiecznych serwerach.

Plus we współpracy z firmą Locon udostępnił nowe usługi monitoringu pomieszczeń bez konieczności montażu okablowania. Są one dostępne poprzez aplikację mobilną instalowaną na smartfonach i tabletach z systemem Android i iOS oraz na komputerach poprzez serwis www. To bardzo proste rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu kamery IP oraz sieci internetowej pozwala na:
 • monitoring domu lub firmy,
 • podgląd pomieszczeń w dowolnym momencie,
 • wykrycie ruchu przez kamerę, automatyczne nagranie zdarzenia oraz zapisanie na bezpiecznym serwerze,
 • powiadomienie o wykryciu ruchu przez SMS, e-mail oraz w aplikacji.

Usługi są dostępne wraz niezbędnymi do jej działania profesjonalnymi kamerami IP Locon BD.03, które należy podłączyć do Internetu (WiFi). Każda kamera przekazuje obraz w jakości HD, a dzięki samoczynnemu przełączaniu na tryb nocny, pozwala na oglądanie obrazu również w ciemności. Można nią sterować za pomocą aplikacji mobilnej lub przez www - zakres obrotu wynosi 120 stopni w pionie i 355 w poziomie. Kamera posiada wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiający komunikację z osobami przebywającymi w monitorowanym pomieszczeniu. Aby zapewnić bezpieczeństwo transmisji, obraz z kamery przesyłany jest szyfrowanym łączem.

Zapisane nagrania z kamery są przechowywane w chmurze (na serwerach) co skutecznie eliminuje ryzyko ich utraty w momencie zniszczenia kamery np. przez złodzieja. Oferowana przez Plusa usługa pozwala na zapis do 24 h nagrań, które są przechowywane na serwerach przez 3 dni (dla każdej kamery). Detekcję ruchu można włączać przyciskiem w aplikacji lub na koncie klienta na stronie www. Dodatkowo, za pomocą wbudowanego kalendarza, można wybrać dni tygodnia i godziny, kiedy detekcja ruchu ma być aktywna. Gdy kamera wykryje ruch, automatycznie wysyłane jest powiadomienie SMSem, e-mailem oraz w aplikacji.
Usługa jest dostępna w ofercie na 24 miesiące zarówno dla klientów indywidulanych - Bezpieczny Dom (jedna kamera), jak i osób prowadzących działalność gospodarczą - Bezpieczna Firma (zestaw dwóch kamer). Cena oferty Bezpieczny Dom wynosi 29 zł miesięcznie, a Bezpieczna Firma to 46 zł netto (56,58 zł z VAT), przy czym Bezpieczna Firma to dwie kamerki w ramach jednej usługi. Klient ma również możliwość rozszerzenia zakresu usługi o Pakiet Extra, dzięki któremu wydłuża czas nagrań do 72 godzin (3 dni), a czas przechowania nagrań na serwerze do 7 dni. Dodatkowo, klient uzyskuje dostęp do opcji nadpisywania nagrań po wykorzystaniu przestrzeni na serwerze. Koszt Pakietu Extra to 10 zł brutto miesięcznie dla usługi Bezpieczny Dom i 15 zł netto miesięcznie (18,45 z VAT) dla usługi Bezpieczna Firma.

Usługa Bezpieczny Dom zalicza się do promocji smartDOM.

Zobacz: Bezpieczny Dom i Bezpieczna Firma - regulamin usługi
Zobacz: JA+ Bezpieczna firma - regulamin promocji
Zobacz: JA+ Bezpieczny dom - regulamin promocji
Zobacz: Prezentacja usług

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: bezpieczny dom | bezpieczna firma | plus

w sumie: 7
 • 2

  1. ~nie mam nicka  2016-11-07 17:15:03  host: 78-11-8-249.static.ip.netia.com.pl

  czyli wystarczy zagluszyc sygnal wifi czy gsm i kamera nic nie rejestruje tzn nie wysyla w chmure :) nawet sms nie dostaniemy.....boskieeeeeeeeeeee :)

 • -2

  2.  2016-11-07 17:19:02

  Jasne, a każdy złodziej chodzi z zagłuszaczem.

 • 2

  4.  2016-11-07 19:27:06

  ....heh... taki wielki brat.. 24h na dobę w swoim własnym domu... ? nie, dziękuję, postoję... bezpieczne szyfrowane połączenia, przechowywanie w chmurze, aha... lol... :P

 • -2

  5.  2016-11-07 19:37:08

  4). Siemasz
  :-D
  byle kasę dawali, to by Ci ten brat nie był taki straszny. Zresztą nie Ty w tym domu rządzisz, hihihi
  ;-)

 • -1

  6. ~August  2016-11-07 20:11:50  host: abhu180.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Chyba sobie takie sprawie do firmy. Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony :) A oferta wypada bardzo dobrze. Fajnie że, Plus oferuje też coś więcej niż telefony i internet.

 • 0

  7. ~  2016-11-07 20:43:19  host: apn-77-113-6-209.dynamic.gprs.plus.pl

  Kto by się pakował w kolejny abonament skoro za kilka stówek można sobie kupić rejestrator i parę kamer IP, zrobić na routerze wyzwalanie portów i mamy monitoring bez ŻADNEGO abonamentu.

 • 0

  8. ~Mojżesz  2016-11-08 14:08:01  host: 193.105.35.160

  Technologia inteligentnych domów rozwija się od lat, nie dziwne, że Plus podchwycił temat i wprowadził ofertę dla klientów indywidualnych i firm. Sam korzystam z pewnych rozwiązań w domu, chwalę sobie więc jestem ciekawy rozwiązań Plusa.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet