Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezpieczne aplikacje na Windows Phone 7

Bezpieczne aplikacje na Windows Phone 7

LuiN 2 Września 2011 16:24

0 0

Rośnie liczba mobilnych systemów operacyjnych dostępnych na rynku, a wraz z nią liczba tworzonych na nie aplikacji. Zdarzają się jednak przypadki, gdy aplikacje wymagają od użytkowników udostępnia wrażliwych danych, co nierzadko ma związek ze złymi intencjami ich twórców. Aby wyeliminować takie przypadki, Microsoft przyjął specjalny proces certyfikowania aplikacji, które trafiają do platformy Windows Phone 7 Marketplace.

Korzystanie z zasobów Windows Phone 7 Marketplace jest bezpieczne, ponieważ znajdują się w nim tylko te aplikacje, które wcześniej zostały autoryzowane przez Microsoft. Zanim aplikacja trafi do Marketplace, musi przejść przez ścieżkę procedur, które weryfikują ją pod względem zawartości oraz wymagań technicznych. Proces który ma zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo rozpoczyna się już jednak o wiele wcześniej, na etapie samego tworzenia aplikacji.

Deweloperzy przed przystąpieniem do pracy otrzymują dostęp do szkoleń, dokumentów oraz szczegółowych wymagań, jakie powinna spełniać aplikacja. Jeśli aplikacja jest już gotowa, deweloper zgłasza poprzez specjalną stronę wniosek, który trafia do ekspertów Microsoft. Od tego momentu w ciągu kilku dni specjaliści przeprowadzają dokładne testy aplikacji pod kątem bezpieczeństwa i ochrony danych.
Spełnienie wymogów określonych w specyfikacji nie oznacza jednak, że trudno jest zaistnieć z aplikacją działającą na Windows Phone 7. Microsoft publikuje wszystkie aplikacje, które spełniają określone wymagania jakościowe i licencyjne - nie odrzuca ich, jeśli nie ma do nich zastrzeżeń. Jeśli aplikacja nie przejdzie certyfikacji, deweloper otrzymuje dokładną informację zwrotną, z odniesieniem do konkretnego paragrafu wymagań. Dzięki temu wie, co należy zmienić lub poprawić, aby aplikacja została zaakceptowana. Wszystkie procesy przez które przechodzi aplikacja przed jej opublikowaniem ma na celu zagwarantowanie użytkownikowi Windows Phone 7 jak największego bezpieczeństwa. Dlatego pobierając aplikację z Windows Phone Marketplace możemy być pewni, że bez naszej wyraźnej zgody aplikacja nie będzie wykorzystywała np. danych o lokalizacji, czy informacji poufnych.

W tej chwili w Windows Phone Marketplace powstaje dziennie około 185 bezpiecznych aplikacji, które przyczyniają się do rozwoju platformy, oferującej już w prawie 30 tys. programów.

Źródło tekstu: Microsoft     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~Anonim  2011-09-02 17:44:12  host: admi59.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tia, a dane o użytkowniku i tym co robi wyciekają do MS już z automatu na ich telefonach bez wyrażania jakiejkolwiek zgody. Niech się bujają.

 • 2

  2. ~Ktuś  2011-09-02 18:34:02  host: 212.160.172.70

  Ale MS zadbał za to o brak konkurencji w tej dziedzinie ;) Nikt poza nimi nas nie będzie śledzić.

 • 0

  3. ~Octopus  2011-09-03 08:53:17  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

  Tak ja google ? Które zapewniało o ochronie danych a potem wyszło ,że agencje wywiadowcze logują się kiedy chcą.. i biorą co chcą .

 • 0

  4. ~korzystajacy z WP7  2011-09-03 15:28:05  host: abdb223.neoplus.adsl.tpnet.pl

  pobierajac aplikacje z marketplace WP7 czuje sie bezpiecznie, slyszalem o tym procesie juz o wiele wczesniej... to gwarantuje ze nie bedize takich wtop jak np. ostatnia Androidowa i Play...

 • 0

  5. ~m  2011-09-03 16:11:49  host: 79.162.73.95

  ale mydlenie ludziom oczu, ciekawe czy sam wp7 tez by certyfikat dostal biorqc pod uwage liczbe dziur ktore wyjda z czasem, ms powtarza blad nokii bo i tak radosna tworczosc na androida pokona cenzure certyfikatow

 • 0

  6. ~nicky  2011-09-17 19:43:35  host: 89-76-202-46.dynamic.chello.pl

  @Anonim Gadasz głupoty koleś. Musisz zezwolić na wysyłanie informacji do MS. I dodatkowo ta opcja jest domyślnie wyłączona patafianie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet