Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bezpieczna rodzina w Plusie

Bezpieczna rodzina w Plusie

LuiN 20 Lutego 2013 12:31

2 7

W sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie liczą się sekundy, dlatego Plus we współpracy z firmą Locon udostępnia aplikację Bezpieczna Rodzina, która w nagłych wypadkach pozwala błyskawicznie, w ciągu trzech sekund, poinformować bliskich o mającym miejsce zdarzeniu.

Bezpieczna Rodzina jest rozwinięciem popularnej usługi Gdzie Jest Dziecko, oferowanej klientom Plusa od 2008 roku. Dostępna jest w formie aplikacji mobilnej instalowanej na telefonie komórkowym dziecka lub osoby bliskiej. Dzięki aplikacji chroniona osoba może szybko skontaktować się z opiekunem wysyłając odpowiednie powiadomienia.

Żeby pobrać aplikację dla opiekuna, należy wysłać bezpłatny SMS o treści GjD na numer 8045. Koszt korzystania to 8,61 zł brutto odnawialne co 7 dni. Pobranie aplikacji dla podopiecznego nastąpi po wysłaniu komendy SMS o treści SOS na nr 8045.




Bezpieczna Rodzina działa na smartfonach z systemem Android, iPhone oraz telefonach wspierających JAVA.

Lista dostępnych funkcji:
  • lokalizacja, korzystająca zarówno z danych sieci GSM, jak i odbiornika GPS w telefonie osoby chronionej. Lokalizację bliskich można oglądać na cyfrowych mapach w aplikacji i na stronie WWW,
  • łatwa obsługa, gdyż wystarczy nacisnąć jeden przycisk znajdujący się na pulpicie telefonu, a aplikacja sama wykona resztę pracy - poinformuje o zagrożeniu i wyśle powiadomienie SOS, do którego dołączony jest materiał wideo,
  • sygnał SOS dotrze do wielu osób i trafi do opiekuna, np. rodzica, i wszystkich osób wskazanych, jako odbiorcy podobnych powiadomień, a także na numer 112,
  • SOS Choroba to informacje, które mogą uratować zdrowie i życie, a wystarczy zapisać je w aplikacji. W sytuacji zagrożenia jedno kliknięcie uruchomi sygnał dźwiękowy oraz wyświetli komunikat o chorobie, grupie krwi czy sposobie udzielenia pomocy,
  • OK Spóźnię się. Pozwala w ciągu kilku sekund wysłać wiadomość o spóźnieniu, informację, że jest się w drodze lub po prostu o tym, że wysyłający dobrze się bawi. Do wiadomości może być dołączony film lub zdjęcie,
  • podwójne zabezpieczenie zgłoszeń. Dla większego bezpieczeństwa wszystkie informacje zapisywane są w systemie, tak by wezwanie pomocy trafiło do adresatów, nawet w przypadku utraty telefonu,
  • ważne miejsca na mapie. Użytkownik uzyskuje dostęp do mapy w aplikacji, na której znajdzie lokalizację ważnych miejsc, z punktu widzenia bezpieczeństwa (Policja, Straż Miejska, Pogotowie Ratunkowe, Szpital).

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: plus

w sumie: 19
  • 2

    2. ~  2013-02-20 12:54:28  host: ip-93-154-151-158.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    A ja nic bym nie dał, bo to kolejny wymysł molocha, by zdzierać z ludzi. Już Orange ostatnio podobną pierdołą zabłysnął...

  • 1

    3. ~  2013-02-20 13:00:21  host: abef62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    37 zł miesięcznie ? nieźle

  • 3

    4. ~joshua  2013-02-20 13:07:30  host: 149.156.230.162

    już lepiej sciągnąć avasta lub whers myt droid na andka i po sprawie

  • 2

    5. ~  2013-02-20 13:30:13  host: v54-02.opera-mini.net

    @2 w orange i w play są podobne usługi. A teraz w plusie.

  • 3

    6.  2013-02-20 13:37:33

    W Play po bezpłatnym miesiącu kosztuje 19,99zł czyli prawie 50% taniej.

  • 2

    7. ~czytelnik  2013-02-20 13:43:43  host: 77-254-136-34.adsl.inetia.pl

    Puk, puk, puk. W 3 sekundy. Już w to wierzę. W 3 sek to nawet nie nawiążesz połączenia. Opy wyczuli biznes w tym więc teraz będą straszyć ludzi i oferować im pseudo bezpieczeństwo. Co mi to da, jak dziecko będzie potrzebować pomocy to co ja zrobię. Teleportuje się?

  • 1

    8. ~  2013-02-20 13:49:18  host: ip-93-154-151-158.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @7, to nic nie może dać - w końcu jest próbą żerowania na ludzkich uczuciach.

  • 1

    9. ~  2013-02-20 13:49:39  host: ip-93-154-151-158.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Żałosną próbą.

  • 1

    10. ~w play taniej  2013-02-20 14:00:00  host: 79.141.160.64

    http://www.telepolis.pl/wiadomosci/bezpieczna-rodzina-w-play-3-s ekundy-aby-wezwac-pomoc,2,3,27262.html

  • 2

    11. ~Lame  2013-02-20 15:19:23  host: aaov168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A to wszystko za darmo w aplikacji Sygic Family i jeszcze więcej za FREE. Gratulacje dla Plusa za pobieranie pieniędzy za coś takiego :)

  • 2

    12. ~des  2013-02-20 15:20:36  host: afng237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No istna darmocha, powinno to kosztować 9,99 za 1 dzień usługi w abo na 40 lat nawet po śmierci i likwidacji numeru wtedy byłaby to prawdziwe bezpieczna usługa. Ze tez w Naszym kraju wciąż uważa sie Polaków za idiotów.

  • 2

    13. ~weew  2013-02-20 16:42:05  host: mx.bcs.com.pl

    można to jeszcze bardziej skomplikować ? extra apka do wysyłania powiadomienia zamiast zadzwonić ?? żałosne , dokłądnie tak jak mówicie....

  • 2

    14. ~  2013-02-20 17:48:00  host: gw4.sbmec.pl

    Zdecydowanie za drogo !!! Są darmowe lub tańsze alternatywy. Powodzenia w szukaniu naiwniaków.

  • 1

    15.  2013-02-20 21:16:34

    Tylko 35zl/mc ???? Przeciez bezpieczenstwo naszych pociech jest najwazniejsze i jest bezcenne! Panie Solorz daj Pan cene 500zł/mc!!! Niech rodzice poczuje jak wazne jest dla nich bezpieczenstwo dziecka:)))

  • 1

    16.  2013-02-20 21:50:01

    hah ale porażka, ale pewnie uda sie to powciskać klientom

  • 0

    17. ~Słoneczny  2013-02-20 22:51:24  host: 89-78-97-216.dynamic.chello.pl

    Czytam to i strasznie to zagmatwane. To jeszcze dzieciak musi mieć telefon z androidem, żeby zaraz mu go skroili w szkole? Z resztą dzieciak jak dzieciak, rozwali zgubi, albo zamieni się z kolegą. Zwykły telefon bym mu kupił, a jak chce androida to niech sobie zbiera do skarbonki. :) Piwo po zbóju, usługa po chooju. To już prostsze szybkie wybieranie.

  • 0

    19. ~pabloki  2013-05-18 17:21:15  host: apn-77-115-132-151.dynamic.gprs.plus.pl

    218 kontakt z bok

  • 0

    20. ~POMOCY  2013-05-19 20:20:02  host: ip-31-0-228-29.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    nic tam nie ma ja mam plusa

  • 0

    21. ~Calm7  2013-05-19 20:31:50  host: v44-07.opera-mini.net

    a pod 2601 ?

Dodaj swoją opinię