Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bez telefonu, bez znajomych

Bez telefonu, bez znajomych

WitekT 23 Lutego 2005 16:00

0 0

Telefony komórkowe odgrywają dziś tak istotną rolę dla podtrzymywania więzi społecznych, że jego kradzież może oznaczać utratę kontaktu z niektórymi znajomymi – wykazuje badanie przeprowadzone przez brytyjską firmę Intervoice.




Telefon posiada ok. 80% dorosłych Brytyjczyków, ale w grupie wiekowej od 15 do 24 lat przynajmniej jedną komórkę ma aż 94% mieszkańców Wysp. Taka popularność telefonów niesie jednak ze sobą pewne ryzyko. Ponad połowa ankietowanych w ciągu ostatnich 3 lat straciła telefon, a jak się okazuje, większość tych osób wiele kontaktów posiada tylko w pamięci telefonu – bez jakiejkolwiek kopii. Oferowana przez telefony wygoda zarządzania kontaktami sprawiła też, że większość osób nie pamięta numerów swoich znajomych. Najlepiej świadczy o tym fakt, że aż 62% ankietowanych nie zna numeru telefonu swojego życiowego partnera. Dlatego kradzież lub zagubienie komórki może skończyć się utratą kontaktu z częścią znajomych.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~ksad  2005-02-23 16:08:00  host: dial-2297.zgora.dialog.net.pl

    Jak mawiał Brecht: daleko zaszło, że do tego doszło! -

  • 0

    2. ~super_electricq  2005-02-23 16:42:00  host: rtr.ilabs.pl

    Moooimmmm zdaaaaaniemmmm to źle ze ostatnie komoreczki maja zapisywane kontakty w pamieci telefonu, . Ukradnie mi ktos fon i bedzie przez zwinieta mi komore grozil ze zsabije np.kuzynke to co wtedy??? poaz tym o.k.

  • 0

    3. ~zoska  2005-02-23 17:08:00  host: c120-129.icpnet.pl

    przeciez zawsze mozna ustawic sobie, aby nr byly zapisywane na SIM ;)

  • 0

    4. ~DO ZOSKI  2005-02-23 18:11:00  host: 81.186.239.6

    !!!???!!!

  • 0

    5. ~do Zochy  2005-02-23 19:14:00  host: c27-8.icpnet.pl

    Co to ma za znaczenie? skoro ukradną Ci cały telefon z kartą! No chyba, że poprosisz złodzieja o zwrot karty! hahahaha

  • 0

    6. ~Do Zochy  2005-02-23 20:29:00  host: proxy2.tkdami.net

    blooondynizm przez Duze "B".Bez obrazy dla blondynek(sam jestem blondynka;):D:D:D:D:D)

  • 0

    7. ~Ja tak miałem  2005-02-23 22:22:00  host: abj38.internetdsl.tpnet.pl

    do Zochy jak mi ukradli telefon to wyciągneli karte i mi ją oddali :-) Smutne, ale prawdziwe :-(

  • 0

    8. ~pyp  2005-02-23 22:51:00  host: axv124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zgadzam się z tym Newsem! Ja też wszystkie wazne numery mam pozapisywane w pamięci karty SIM !! Jak by mi ją Buchneli to by było nieciekawie ! :(

  • 0

    9. ~SirM  2005-02-23 23:24:00  host: router.eia.pl

    a ja cala ksiazke adresowa mam skopiowana bezpiecznie do archiwum..

  • 0

    10. ~Adi  2005-02-24 09:00:00  host: axt100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TAK PYP MASZ ŚWIĘTĄ RACJE DOBRZE KURDE GODOSZ ! :)

  • 0

    11. ~Anderson  2005-03-09 17:19:00  host: proxy.interecho.com

    na szczescie w razie "wykorkowania" telefonu jest jeszcze gadu :P

Dodaj swoją opinię