Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bez sygnału po "zerze"

Bez sygnału po "zerze"

WitekT 26 Stycznia 2007 20:18

0 0

Od 28. stycznia Telekomunikacja Polska zlikwiduje drugi tonowy sygnał zgłoszenia pojawiający się po wybraniu prefiksu krajowego "0".

Aktualnie centrale telefoniczne TP nie wymagają po "pierwszym zerze" krótkiej przerwy we wprowadzaniu cyfr abonenta. Likwidacja drugiego sygnału będzie wdrożona we wszystkich systemach komutacyjnych wykorzystywanych w sieci TP z wyjątkiem systemu SRDA NMT (DGT-DPS).




W przypadku centralek, z których korzystają abonenci TP, zmiana nie będzie wymagała konieczności ich skonfigurowania/modyfikacji.

Zmiana wynika z konieczności wypełnienia zobowiązań wynikających z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 14. lipca 2005 roku w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych oraz późniejszych ustaleń między TP a UKE dotyczących przesunięcia terminu likwidacji drugiego tonowego sygnału z dnia 31. marca 2006 roku na 31. marca 2007 roku.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~ksad  2007-01-26 20:51:22  host: w3cache.dialog.net.pl

    A gdyby wydać odwrotną dyrektywę? Buuu po każdej cyferce?

  • 0

    5. ~ksad  2007-01-26 20:52:20  host: w3cache.dialog.net.pl

    Albo Buuu tylko w połączeniach z UKE (dla klientów TP)?

  • 0

    6. ~zibi  2007-01-26 21:51:21  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    A ja się dziwię, że: A) Telepolis pisze o taki "przełomowych" wydarzeniach w dziejach telekomunikacji w Polsce, B) ludzie komentują takie "wiadomości". Miłego łykendu ;-)

  • 0

    7. ~noname  2007-01-26 22:47:49  host: edr19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sygnał po "zerze" był przydatny. Miało się pewność, że wybieranie jest poprawne, szczególnie dla osób starszych. Ale najlepiej żeby nie było sygnału po "zerze" a także zwykłego 400 Hz, żeby nie było niczego! Kononowicz.

  • 0

    8. ~Kononowicz K.  2007-01-26 23:00:19  host: boq131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co się stało się? To już mi Pani Ania sygnał po zerze zlikwidowała? Już myślałem, że to tylko ja się nadaje się do likwidowania. Ale za to mam plany na dalsze likwidacje w Telekomunikacji, pierwszą zlikwiduję TP SA, mam plany - zlikwiduje TP SA, powtarzam: zlikwiduję TP SA. Nie będzie mi tutaj UKE likwidowała sygnałów po zerze. Oni są od regulowania cenników i regulaminów. Od tego oni są. Od tego są oni. Zobaczycie! A na wiosnę ruszymy z budową........nadajników dla P4 :D

  • 0

    9. ~  2007-01-26 23:11:39  host: w3cache.dialog.net.pl

    A może zamiast Buuu po zerze - granie na czekanie? Jeśli muzyczka będzie teges, można zrezygnować z dalszego wybierania numeru, obniżając skutecznie swoje ARPU.

  • 0

    10.  2007-01-27 08:39:55

    To chyba TP sobie strzelila w stopę. Zrobić to co należało z dnia na dzień, ale bez kampanii informacyjnej to samobójstwo. Przecież 90% gospodyń domowych z Gdańska będzie zdezorientowanych. Już widzę te miliony zapytań do BL, zgłoszeń awarii itd.

  • 0

    11. ~w  2007-01-27 09:54:20  host: hakone.magma-net.pl

    do 2 i 8,zapis likwidacji drugiego sygnału zgłoszenia jest w PNK-05-tf,a więc SPRZED urzedowania A.Streżyńskiej

  • 0

    12.  2007-01-27 10:47:23

    do TELESFOR o to mozesz miec pretensje do UKE....znowu myślisz ze TP sobie to wymysliła...następny bezdet

  • 0

    13.  2007-01-27 11:02:36

    HUG: gosciu, jakie nudy Ani ? widzisz date wydania pisma ? 2005 rok a o ile mi wiadomo jej jeszcze tam nie bylo wiec nie wal kitu

  • 0

    14. ~Klub Wielbicieli Anny S.  2007-01-27 11:46:20  host: w3cache.dialog.net.pl

    Wara od Urzędu. Bo sprwdzimy, czy wszystkie oświadczenia złożyliście w terminie!!!!

  • 0

    15.  2007-01-27 13:02:44

    dobry kawał heh

  • 0

    16.  2007-01-27 13:12:52

    do amadeo: UKE tutaj (prawie) nic nie miesza. Usunięcie sygnału wynika z PNK z 2005 roku. UKE zgodzil się jedynie na przesunięcie terminu o rok do 31 marca 2007. TP podjeła suwerenną decyzje, że obowiazujace prawo wdroży na swoim terenie dokładnie 28 stycznia 2007 i ... nie poinformowala o tym zaintersowanych czyli 10 mln swoich klientów. Ponieważ kilentami w 90% są "zwykli obywatele" a do nich trzeba łopatologicznie - kłopoty TP sa murowane.

  • 0

    17. ~blom  2007-01-27 13:33:02  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    to jak juz mozna sobie wybrac to moze wersja dla pana: po kazdej cyferce bedzie pani wzdychać a jak pani dzwoni to pan bedzie wzdychać?

  • 0

    18. ~dt  2007-01-27 16:53:51  host: wap.plusgsm.pl

    Ale macie problem. Nie UKE to wymyslilo tylko URTIP po to zeby bylo jak w calej Europie a wy tu chcecie skansen zostawic. Eh. Pomyslcie 2x zanim cos napiszecie.

  • 0

    19. ~  2007-01-27 18:45:09  host: wap.mobile.project4.pl

    to dobra wiadomość generalnie rzecz biorąc

  • 0

    20. ~getITright  2007-01-28 13:31:40  host: chello087206213042.chello.pl

    dziwie się że ludzie wykorzystują takiego niusa do przyczepienia się do UKE, @Hug - no ja myślę żebyś ty się wziął za naukę a nie komentowanie numerów komUrkowych :D pozatym to nie 'Pani Ania' wydała tą decyzję ! @amadeo - kolejny mistrzu kltóry nie wie co się dzieje, o co chodzi, ale mimo wszystko jest to dla niego okazja do krytakanctwa w kierunku UKE, może zanim zabierzesz głos zorientuj się przynajmniej o czym mówisz :D A swoją drogą to TP jak zwykle spóźniona, ostatnia i na szarym końcu :/

  • 0

    21. ~  2007-01-28 13:36:59  host: chello087206213042.chello.pl

    "Kononowicz K." wydaje ci się że jesteś zabawny ?! nie pojmuje takich MATOŁÓW którzy sobie robią beke z człowieka nie do końca normalnego... żałosne... a zarabia na tym pier...ny faszysta który z Kononowicza robi pajaca

  • 0

    22. ~wiwan  2007-01-28 17:34:01  host: hakone.magma-net.pl

    sprawdziłem dzisiaj.centrala Wrocław-Północ,artyści z TP zdjęli drugi sygnał zgłoszenia,ale przy okazji tak namieszali w oprogramowaniu,że mam inny sygnał zgłoszenia ,który pojawia się po...pierwszej cyfrze numeru krajowego dla numeracji A=1,3,6,8,9,po drugiej dla numeracji A=2,5,7 !!!!. prawidłowo jest tylko dla numeracji A=4 i dla połączeń międzynarodowych tj. 00. I to dopiero musi wprowadzać niepokój wśród abonentów.Nowy sygnał,na moje ucho innej częstotliwości niż dotychczasowy drugi sygnał,i to pojawiający się w innym momencie wybierania numeru.i to nie każdego.REWELACJA.

  • 0

    23. ~arek  2007-01-28 20:51:52  host: bss175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo podobny news na Telepolis czytałem w okolicach 1 kwietnia ub.roku ;)

Dodaj swoją opinię