Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bez simlocka również w Plusie

Bez simlocka również w Plusie

LuiN 24 Marca 2009 12:53

0 0
Według informacji TELEPOLIS.PL, Polkomtel, operator sieci Plus, przygotowuje się do dystrybucji telefonów bez blokady simlock. Odblokowane urządzenia już pojawiły się w magazynie centralnym operatora.

Nowa polityka operatora dotycząca dystrybucji telefonów nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona. Aktualnie zdjęcie blokady simlock z telefonów sieci Plus kosztuje 75 zł. Jako pierwsza wszystkie telefony bez simlocka zaczęła sprzedawać Era, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Następnie do Ery dołączył Play. Zarówno Era jak i Play oferują też bezpłatne usunięcie blokady simlock z wcześniej zakupionych telefonów.

Klienci sieci Orange mogą zdjąć blokadę za 77 zł.

Źródło tekstu: wł     


Dodaj do:
w sumie: 51
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~Pu94  2009-03-24 17:32:06  host: inet20908ng-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    A co ma byc z play i era ? Sciagaja loki dopiero z fonow zakupionych po dniu w ktorym oglosila ten komununikat. Nikt nie sciagnie wam loka z fonow zakupionych wczesniej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~dzetex  2009-03-24 17:32:40  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    @30 Pozowle sie podlaczyc, wydaje mi sie ze dopiec Play moze nie, sadze ze bardziej uatrakcyjnic swoja oferte. W Play i moze sa troche tansze ale te tzw perelki sa prawie w ogole nie osiagalne i uwazam ze jest to wlasnie tak specjalnie podciagniete pod marketing. Reklamuja ze maja super telefony za super cene ale od razu z zaznaczeniem ze sa na zyczenie:) Jak to bedzie z Orange i Plus zobaczymy. Widze ze Plus juz zaczal dzialac jeszcze zobaczymy na kroki Orange. Era jednak namieszala opom:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34.  2009-03-24 17:53:52

    32: i tu się mylisz. Play sciągnął mi simlocka z fona kupionego rok temu:) Szybko, sprawnie i w miłej atmosferze

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~  2009-03-24 17:56:20  host: adlg133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @33 a co moze zrobic Orange? Nic nie zrobia, beda palic jana i tyle. W koncu im z badan wyszlo ze klienci wola silmlocki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36.  2009-03-24 18:17:29

    Orange jak zwykle na końcu. Jak na czarną owieczkę przystało :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~Gormar  2009-03-24 18:20:12  host: 217.96.62.235

    @35. Nie wiem co miałeś na myśli mówiąc o "paleniu jana", ale to na końcu to ci nieźle wyszło ;).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~Mikas  2009-03-24 18:22:39  host: aaeu146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do Orange to znów obudzi się z ręką w nocniku. W mojej okolicy ze wszystkim byli ostatni np 3G wybudowali po 4 mies. po PLAY i po 3 mies. po innych op. @35 Klienci wolą simlocki bo telefony są tańsze. Np. W niemczech za LG KP100 w O2 z simlockiem płacisz 7Euro z czego 5 jest do wydzwonienia. A w Polsce za ten sam tel. (TuBiedronka) bez simlock'a zapłacisz 99zł czyli ok. 22 Euro w przeliczeniu 1E = 4,5 Zł. Aha i 7 zł masz do wydzwonienia.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39.  2009-03-24 18:33:34

    angelo masz rację.Co do Orange.Każdy telefon bez simkocka{niebrandowany}działa lepiej.Szczególnie "dobrze działają" te z orange menu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40.  2009-03-24 18:44:17

    Nie sądzę, żeby telefony z simlockiem byly tańsze. Ale ciekawy jestem co na to wszystko odpowie Orange. Era zdjęła simlocki ponad 2 miesiące temu...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41. ~sceptic  2009-03-24 18:50:37  host: chello089077042082.chello.pl

    Chyba tymi simlockami to nie za bardzo się kto interesuje. Oprócz ych wchodzących na fora branżowe. Bo jak zapytałem ostatnio o to szwagra, to powiedział że go nie wie o co chodzi i tyle. W UK większośc opów sprzedaje telefony z blokadami, wszyscy są happy nie słyszałem aby ktoś miał z tym problem. zaraz odezwą się krytyczne głosy, że bez simlocka lepiej, taniej, że można łatwiej operatora zmienić, na allegro łatwiej sprzedac ta. i co jeszcze? Pozdrawiam

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42.  2009-03-24 18:56:48

    Oczywiście, że telefony z simlockami nie sa tańsze, a są nawet droższe (vide Orange - tam wszystko jest najdroższe). Oczywiście sobie żartujemy, że Orange taką ściemę ludziom sprzedaje - dorabia wygodną dla siebie ideologię. Nie wiem jak są zakładane te simlocki, ale raczej to musi zajmować trochę czasu, bo przecież jest to robione na podstawie numeru IMEI. Automatem to robią przy wgrywaniu oprogramowania?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~:))  2009-03-24 20:03:23  host: chello089075045027.chello.pl

    Nie wiem jak jest w UK, ale w wielu krajach simlocków NIE ma - dla przykłądu w Niemczech - na 2 telefony mojej siostry, nabyte w abonamencie u 2 różnych operatorów nie trzeba było ściągać simlocka gdy była w Polsce i wkłądała polskie karty...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~Łukasz_W  2009-03-24 20:23:46  host: 94.254.173.100

    A w prestiżowej sieci nadal będziemy mieli prestiżowego simlocka ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45. ~XYZ  2009-03-24 20:56:28  host: public-gprs102728.centertel.pl

    Orangutan jak zawsze odkąd pamiętam ze wszystkim był ostatni .

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46. ~klimass  2009-03-24 23:51:26  host: 94.254.145.186

    Brawo, lepiej przedostatni niz wcale :) A francuskie pomarancze niech dalej sprzedaja super telefony ktore w innych sieciach pojawiaja sie rok wczesniej za 1zl. respect!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~J  2009-03-25 12:20:07  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Orange oficjalnie przyznaje się do kłamstw i nabijania ludzi w butelkę. W reklamie przedstawiają się jako (Pinokio) potomek lalkarza, czyli Gepetta. Jak wiadomo Pinokio, gdy kłamał, rósł mu nos. Im rośnie samozadowolenie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~  2009-03-25 12:59:37  host: t04-01.opera-mini.net

    co lepsze z tanich fonów lg kp100 czy jednak nokia 1208