Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bez konkurencji w Europie

Bez konkurencji w Europie

WitekT 2 Marca 2006 11:41

0 0

W Europie mogłoby być 20 mln więcej użytkowników Internetu, gdyby na rynku dostawców łącz szerokopasmowych panowała konkurencja - wynika z raportu brytyjskiego instytutu badawczego SPC Network.

Z raportu wynika, że za każdym razem, gdy koncentracja na rynku dostawców Internetu zmniejsza się o 1%, to o 1,66% zwiększa się liczba klientów.
Opublikowany w środę raport przywołuje dane z 21 krajów UE, ale nie obejmuje Polski. Jednak kilkanaście dni temu Komisja Europejska przedstawiła dane, z których wynika, że Polska jest na przedostatnim miejscu, jeśli chodzi o odsetek osób korzystających z łącz szerokopasmowych (2%). Komisja Europejska doliczyła się 657 293 szerokopasmowych linii (dane z października 2005), przy czym niekwestionowaną pozycję lidera zajmuje Telekomunikacja Polska, mając 63% udziałów w tym segmencie rynku.

Najgorzej pod względem posiadanych łącz szerokopasmowych w UE wypadła Grecja (1%). Rekord należy do Holandii, gdzie szerokopasmowy Internet ma 24% mieszkańców.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~volkano  2006-03-02 13:35:33  host: remote130-113.home.uni-freiburg.de

    Zgadzam sie.Niezaleznie z jakiego operatora korzystam, to i tak w rzeczywistosci wszystko przechodzi przez lacza TP. I to ona stawia warunku.Ciekawe kiedy sie to zmieni. W Niemczech potrafiono rozbic monopol DT,a w Polsce...?

  • 0

    2.  2006-03-02 15:19:36

    przynajmniej nie jestesmy najgorsi....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet