Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bez komórek we francuskich szkołach?

Bez komórek we francuskich szkołach?

WitekT 27 Maja 2009 20:38

0 0

Francuski rząd zamierza wprowadzić zakaz używania telefonów w szkołach podstawowych. Z badań zamówionych przez rząd wynika, że promieniowanie wytwarzane przez komórkę i bezprzewodowe połączenia z Internetem może powodować bezsenność, bóle głowy, a nawet raka - pisze Rzeczpospolita.




Rząd postanowił chronić przed nim dzieci. Od pewnego czasu biblioteki w wielu miastach wyłączają hotspoty, a rodzice coraz głośniej domagają się, aby z okolic szkół usunięte zostały maszty telefonii komórkowej. Teraz rząd Francji zamierza się posunąć jeszcze dalej. Oprócz wprowadzenia zakazu używania telefonów komórkowych w szkołach, chce zmusić operatorów do sprzedaży aparatów wyłącznie z zestawami głośnomówiącymi.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    15. ~tymis  2009-05-27 23:40:03  host: 082139032195.radom.vectranet.pl

    Cytat podany przez *PiotrW pochodzi z artykułu w tygodniku Służba Zdrowia nr 88-89 z roku 2001. Wprawdzie to trochę stare ale może podam linka to zainteresowani przeczytają sobie całość http://mediweb.pl/diseases/wyswietl.php?id=610

  • 0

    16. ~jojo  2009-05-27 23:52:53  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    13 - i co KONKRETNEGO wynika z tego cytatu...?

  • 0

    17. ~Greg  2009-05-27 23:58:21  host: diw50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zakazać używania komórek przez dzieci jestem za.... Ale bez przesady na pewno nie są one tak szkodliwe jak choćby chipsy czy różnego rodzaje słodycze jaskrawego koloru....

  • 0

    18.  2009-05-28 00:14:05

    "Oprócz wprowadzenia zakazu używania telefonów komórkowych w szkołach, chce zmusić operatorów do sprzedaży aparatów wyłącznie z zestawami głośnomówiącymi." No no zero prywatności :)

  • 0

    19. ~mee  2009-05-28 08:14:50  host: 80.48.104.97

    Z jednej strony dobrze, bo dzieci w podstawowce na prawde nie potrzebuja komorek, znalezli wymowke, to lepiej niz bezpodstawnie, ale z drugiej strony najważniejszym problemem jest do czego ta francja zmierza? nie żeby mi ich było szkoda, ale chcą wprowadzać swoje pomysły w całej UE (np. odcinanie od internetu za p2p)

  • 0

    20.  2009-05-28 09:20:58

    adam45648 - nie udowodniono, że składniki Twojego dezodorantu nie powodują raka, ale dowodów zaprzeczających też nie ma... Dmuchaj na zimne ;-)

  • 0

    21. ~  2009-05-28 09:21:22  host: public-gprs8736.centertel.pl

    Francja ostatnio to przegiecie i przedsmak tego do czego zmierza EU ale jakis problem jest. Rozmawiam tylko na glosniku i myslalem ze to wystarczy bo natezenie spada z kwadratem odleglosci. W necie dodatkowo wysylane dane to tylko ok 1/10 odbieranych ale rzeczywiscie po dlugim korzystaniu z netu bywa ze moze nie boli ale lekko szumi w glowie czyli nie jest to obojetne. Moze nie tylko te wysylane dane sie licza ale szukanie/synchronizowanie sie z BTSem? Wie ktos jak to dokladnie dziala? Szkoda kurcze by bylo bo trudno mi sobie wyobrazic zebym sie ograniczal z netem w komie. Poza tym laptopow to tez chyba dotyczy?

  • 0

    22.  2009-05-28 09:26:36

    ~mee - też uważam, ze telefony dla dzieciaków to przesada. Ale tych najmłodszych. 10 lat to już wiek, w którym warto mieć telefon. A czy młodsze nie powinny mieć? Kiedyś - już dawno temu - issa jednym pytaniem nie związanym w sumie z telefonami komórkowymi mi podsunął problem do przemyślenia - wcale nie wydumany... Dzieci ostatnio giną, i to wcale nie są pojedyncze przypadki. Pomijam sprawy ucieczek, ale mówię o zaginięciach o różnych "podstawach". Czy komórka nie jest narzędziem, dzięki któremu można ułatwić poszukiwania? I nie mówię tu o bezpośrednim kontakcie z dzieckiem. Tak więc każdy problem ma dwie strony (jak kij?) ;-)

  • 0

    23.  2009-05-28 09:37:39

    W jakiejś telewizji oglądałem program o badaniach nad przesyłaniem bezprzewodowym energii... Fala EM to też energia, ale mówię o mikrofali do przesyłania energii do zasilania urządzeń... Już teraz są stosowane te technologire w praktyce (zresztą każdy kto uważał na fizyce wie, że radio nie musi mieć zewnętrznego zasilania, żeby działać ;-)). Co z tym? Bo mniej powszechne? Problem z napromieniowywaniem żywności (głównie dla wojska i na cele zabezpieczenia na wypadek potencjalnego konfliktu) - też nie istniał, dopóki nie zaczęto stosować do produktów przeznaczonych do sprzedaży powszechnej... Ja znam ludzi, którzy już 25 lat temu młode kartofle traktowali promieniowaniem gamma, żeby w piwnicy wytrzymały do następnego roku ;-) Żyją! Nie leczyli raka, czy innej białaczki ;-)

  • 0

    24.  2009-05-28 09:56:06

    Chcą likwidować maszty. Czy to przypadkiem nie przyniesie odwrotnego skutku ? Chyba największym zagrożeniem jest sam telefon, odległość od ciała i moc z jaką musi działać. Czym gorszy zasięg tym większa moc. Czyli wypadało by raczej dostawić nadajników. Ciekawe jak ma się sytuacja z domowymi nadajnikami WiFi. To może być za ścianą u sąsiada i siać dosyć daleko. Chyba właśnie FT ma liveboxa w ofercie u milionów klientów. U mnie po mieszkaniu chula z kilkanaście sieci WiFi komercyjnych i prywatnych plus ze 3 sieci UMTS. Czas się zacząć bać ;) ?

  • 0

    25. ~  2009-05-28 09:56:38  host: public-gprs8736.centertel.pl

    Moze kwestia zmeczenia po pracy na mobilnym necie to bardziej nie kwestia promieniowanych mocy a zaburzania ew. wrecz przeciwnie rezonansowego wzbudzania fal mozgowych? W koncu po ciezkiej mozgowej robocie tez leb potrafi napierdzielac. W sumie nie zdziwilbym sie gdyby uzaleznienie psychiczne od komorek mialo rowniez tego typu mechanizm natury fizycznej

  • 0

    26. ~  2009-05-28 10:13:32  host: public-gprs8736.centertel.pl

    @24 Trafiles w sedno. Dodatkowo zdaje sie najciszej jest pod masztem. A z tym wifi to rzeczywiscie ciekawy problem. Moze powinno byc jakies ustawowe ograniczenie mocy zeby starczalo na pare metrow zasiegu domowego i nie czestowac nim sasiadow?

  • 0

    27. ~ziomal  2009-05-28 10:27:26  host: apn-77-112-21-192.dynamic.gprs.plus.pl

    @24 Masz rację - w pobliżu stacji bazowej telefon pracuje z minimalną mocą.A stacje bazowe z tego co pamiętam pracują z maksymalną mocą 20W a z tego połowa jest tracona w kablu zanim dotrze do anteny, więc z anteny jest wypromieniowanych tylko 10W. Bardziej należy się bać telefonu przy głowie pracującego z pełną mocą przy kiepskim zasięgu....

  • 0

    28.  2009-05-28 10:33:45

    Jeden mój kolega narzekał na ból głowy od dłuższego czasu... Dużo korzysta z telefonu, z komputera. Firma wysłała go na badania okresowe. Okulista przebadał, zapisał szkła, kolega nosi okulary, nie cierpi już na ból głowy ;-)

  • 0

    29. ~  2009-05-28 11:11:36  host: public-gprs95395.centertel.pl

    Oj Wlo, Wlo to nieladnie byc madrzejszym od francuskiego rzadu. Powiedzialbym ze nawet nietakt :-) Sugerujesz ze sprawe rozwiazaloby pare wagonow okularow przeciwslonecznych?

  • 0

    30.  2009-05-28 12:03:11

    :)

  • 0

    31. ~Boro  2009-05-28 12:34:53  host: chello089076106064.chello.pl

    @26 Takie ograniczenie na efektywną izotropową moc wypromieniowaną (EIRP) naturalnie jest i wynosi S=100mW/m^2 (strefa ochronna 2 stopnia. Jest to moc, która jest bezpieczna dla człowieka zanurzonego w niej w sposób ciągły. EIRP to nie moc nadajnika, ale S=Pn*Gn gdzie Gn to zysk energetyczny anteny nadawczej. Dla przykładu dla zysku anteny równego 5dBi (częsta przy biurkowych access pointach wifi), maks. moc nadajnika Pn=31,6mW. Większość AP dysponuje mocą Pn na poziomie 17dBm=50mW, pozwalają zatem na przekroczenie normy S=100mW/m^2. Boro

  • 0

    32. ~  2009-05-28 13:40:03  host: public-gprs123522.centertel.pl

    No wiec skoro pozwalaja dlaczego sa dopuszczone do sprzedazy? Poza tym tak z praktycznego punktu widzenia... Dlaczego siedzac w McDonaldzie widze kilkanascie calkiem zwawych domowych wifi a najblizszy budynek ze 100m?

  • 0

    33. ~ziomek13  2009-05-28 17:04:47  host: brm5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to ze komórka moze powodowac bóle głowy czy raka to wiem od kilkunastu lat wiec rzad francuski wyrzuca pieniadze w błoto zamawiajac kolejne badania;ktos jest innego zdania?

  • 0

    34.  2009-05-28 18:13:20

    ~ziomek13 masz jakiś dowód na potwierdzenie swojej tezy?

Dodaj swoją opinię