Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bez komórek na przejściach w Nowym Jorku

Bez komórek na przejściach w Nowym Jorku

WitekT 9 Lutego 2007 14:10

0 0
W stanie Nowy Jork prawdopodobnie niedługo nie będzie można korzystać z telefonów komórkowych i odtwarzaczy muzyki przy przechodzeniu przez ulice. Zakaz taki ma związek ze wzrostem ilości wypadków spowodowanych brakiem koncentracji na drodze.

W samym Brooklynie od września zginęło trzech przechodniów, którzy nie zwracali uwagi nawet na ostrzegawcze krzyki świadków zdarzenia. Przyłapani na gorącym uczynku, czyli w tym przypadku na słuchaniu muzyki, czy prowadzeniu rozmowy przez komórkę, będą płacić po 100 dolarów kary.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~Lukas1850  2007-02-09 18:18:49  host: cnet-u-250-126.petrus.pl

    14: Chyba nie byłeś w NY. Ja przez 3 miesiące mieszkałem w tym mieście, często jeździłem metrem, codziennie na rowerze, przejeżdżałem na czerwonym, nie zatrzymywałem się na STOPie, jeździłem po chodnikach i ulicach, czasami pod nosem policji, raz na deptaku zatrzymali mnie i... zwrócili uwagę, że nie powinienem tędy jechać, tylko prowadzić rower. Także nie zauważyłem tego łatania dziury budżetowej mandatami.

  • 0

    20.  2007-02-09 19:07:32

    Proponje, tak by było sprawiedliwie, by rozmaiwanie przez telefon na przejściach było dozwolone tylko przy pomocy zestawu słuchawkowego.

  • 0

    21.  2007-02-09 19:35:02

    Latanie dziur budzetowej to absurd w NY nie o to chodzi musza pilnowac jako takiego porzadku bo by kazdy drugiemu po glowie chodzil i oddawal kal na ulicy nie mowiac o przestepczosci,ostatnio jakis malolat rabnal bejzbolem w twarz gliniarzowi na ulicy i ten walczy o zycie im wiecej ludu i tloku tym wiecej frustracji

  • 0

    22. ~dt  2007-02-09 19:56:15  host: wap.plusgsm.pl

    I bardzo dobrze! Idzie chodnikiem to prosze bardzo, ale jak przechodzi przez ulice niech sie rozejrzy co i jak a nie slepo wpada na przejscie pochloniety rozmowa. Dlaczego tylko kierowca ma uwazac? Przechodzien to swieta krowa?

  • 0

    23.  2007-02-09 21:06:10

    Abstrahując od mentalności i "stylu życia" Amerykanów (nie lubię tej nacji), co racja to racja. Sam byłem świadkiem, że gdyby nie dziewczyna, jej koleżanka po prostu ulegaby wypadkowi na... parkingu. Po prostu lazła nie zwracając uwagi na cofającą ciężarówkę (nie tira - w stylu dużego auta dostawczego) i nie słyszała krzyków koleżanki - dopiero tamta podbiegła i ją zatrzymała... Pewnie Doda jakiś nowy przebój akurat lansowała i dziewczę sobie na empetrójkę ściągnęło ;-D

  • 0

    24. ~jojo  2007-02-09 21:29:27  host: efa169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzisz "wlo" - jednak są tematy w których się ze sobą zgadzamy. Ludziska nie denerwujcie się tak. Przecież tu nie chodzi o zakazywanie wszystkiego. Tu chodzi o zdrowy rozsądek pieszych korzystających z komórki. Czy nie można np. przed wejściem na pasy zakończyć rozmowę, albo odebrać dopiero po przejsciu? Przecież to chyba nie taki wielki problem. Koniecznie trzeba na okrągło trzymać telefon przy łbie! Fajnie, że niektórzy z Was uważają. Ale masa osób tego nie robi. To staje się plagą. W moim małym miasteczku co chwila widzę takich agentów "w transie". Żeby to jeszcze wyszedł na pasach, a zdarza się, że nagle wyjdzie prosto pod koła samochodu. Ale gdzie tam rozmowa jest ważniejsza niż własne zdrowie lub życie.

  • 0

    25. ~Cary  2007-02-09 21:45:44  host: abds146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie dajcie takich njusów bo i u nas to wprowadzą, wiadomo, że Polacy są ślepo zapatrzeni na Hamerykę.

  • 0

    26. ~przerażony  2007-02-09 21:58:28  host: cnm192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie! czy dla was naprawdę nic nie znaczy słowo 'wolność'?? Dajcie żyć. Kto głupi, niech się da przejechać. Będzie to z korzyścią dla reszty, bo skoro był taki nieostrożny, to równie dobrze mógł zabić kogoś np. prowadząc samochód albo obsługując kombajn zbożowy. Nie widzicie, że ilość obowiązujących zakazów i nakazów już dawno przekroczyła wszelkie granice? Ja, niekolektywny

  • 0

    27. ~jojo  2007-02-09 22:02:06  host: efa169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzisz "przerażony" coraz więcej zakazówi nakazów, a ludzie coraz mniej je przestrzegają... Czemu?

  • 0

    28. ~  2007-02-09 22:45:33  host: ool-4574139a.dyn.optonline.net

    cary- na hameryke chorzy sa ci ktorzy tu nigdy nie byli i nie widzieli jak naprawde wyglada to 'najwieksze imperium gospodarcze swiata' prawda jest zgola odmienna ....nie warto sie tu nawt na ten temat rozwodzic bo to temat morze. Daj Panie Boze sily tym co nie musza tu przyjezdzac i wylewac pot ku potedze Izraela

  • 0

    29. ~r  2007-02-10 09:17:37  host: chello087206151164.chello.pl

    #28: jak ci tam źle to po h. żeś tam pojechał? Wracaj do nas. Kaczogród czeka aż wrócisz :D

  • 0

    30. ~  2007-02-10 09:26:39  host: p05-16.opera-mini.net

    japan

  • 0

    31.  2007-02-10 16:12:31

    Ja chciałbym dorzucić swoje 0,03 PLN, że coś jest na rzeczy. Moja żona - nauczycielka w liceum - zetknęła się kilka lat temu z następującym przypadkiem wypadku swojej uczennicy. Otóż dziewczę, nie mające żadnych wad wzroku, za to ze słuchawkami od walkmana na uszach wlazło na jezdnię (w dodatku nie na przejściu tylko na rondzie!) wprost pod nadjeżdżajacy samochód. Skończyło się złamanej ręce i ogólnym poobijaniu, ale mogło być gorzej... Gdzieś czytałem, że zbytnie zaangażowanie jednego zmysłu może osłabiać pozostałe (kto nie słyszy nic oprócz głosnej muzy, ten i niewiele widzi).

  • 0

    32. ~dt  2007-02-10 18:10:50  host: wap.plusgsm.pl

    Ograniczanie wolnosci? Bez przesady. Proponuje inne spojrzenie. Nie chcecie zeby ktos myslal o bezpieczenstwie przechodniow? Ok. To ja to widze jako ochrona kierowcow przed glupota gadatliwych. Bo to traci sie czas, nerwy, lakieru szkoda i jeszcze jakies wyrzuty sumienia sie pojawia ze kogos potracilem. Po co mi to? :)

  • 0

    33. ~osłabiony  2007-02-10 20:04:26  host: cpw231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolektywizm w myśleniu to straszna choroba. Dlaczego dzielisz ludzi na kierowców i przechodniów? Takie grupy nie istnieją. Nie chcę żeby żaden 'ktoś' mówił mi co mam robić.

  • 0

    34. ~jojo  2007-02-10 20:43:41  host: ehc25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A - więc mam rozumieć "osłabiony", że przepisów drogowych też nie przestrzegasz (obowiązują zarówno pieszych jak i kierowców). No bo po co ktoś ma Ci coś nakazać, lub czegoś zabronić...?

  • 0

    35. ~dt  2007-02-10 22:29:45  host: wap.plusgsm.pl

    Nikt Ci nie mowi co masz robic tylko to czego nie powinienes dla dobra wszystkich. Taka definicja bardziej Ci odpowiada? :)

  • 0

    36.  2007-02-10 23:02:53

    Wolność... Ciekawe czemu mamusia i reszta rodziny i całe społeczeństwo nawet po wyladku paniusi nieuważającej przy przechodzeniu przez ulicę narzekają na dziadowską i niedofinansowaną ochronę zdrowia? Przecież jak jest woplnośc - to K..wa - wolno płacić w prywatnej klinice za super lecenie i operacje, a potem 3 lata rehabilitację, czy nie?

  • 0

    37.  2007-02-10 23:05:20

    Jak jest wolność, to dlaczego ja jestem zmuszany (!!!) mimo, że w życiu nie skorzystałem z tego co płacę już wiele lat na "zdrowie" a innymn ciągle mało?

  • 0

    38.  2007-02-10 23:05:57

    Zwróćcie tylko uwagę na fakt jak się czują ludzie, którzy potrącają takich nieuważnych... Na przejściu, w sumie niełatwo się wybronić potem z tego.

Dodaj swoją opinię