Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BETA TELEPOLIS.PL - pomóżcie nam być lepszymi!

BETA TELEPOLIS.PL - pomóżcie nam być lepszymi!

WitekT 20 Stycznia 2013 10:33

35 5

Ruszyło nowe TELEPOLIS.PL. Niestety, nie obyło się bez problemów i błędów, które w dużej części zostały już poprawione. Serwisowi przybiliśmy pieczątkę BETA i rozpoczynamy z Wami dyskusję na temat potrzebnych zmian.

To, co zostanie zmienione, to na pewno kafelki, które zostaną pomniejszone. Prosimy jednak, żebyście nie krytykowali ich w ciemno, bo one mają potencjał. Zastępują one Newsy Dnia, bo nie będzie już wiadomości na stałe przypiętych do góry ciągu wiadomości. Potrzeba nam była większa niż dwie liczba promowanych wiadomości, bo nierzadko zdarzało się, że musieliśmy czekać z publikacją testów, bo po prostu nie było miejsca. Teraz będziemy mogli robić to bardziej na bieżąco.

Do zmiany idzie też czcionka. Postaramy się ją zwiększyć, a także zamiast szarej dać czarną. Powinno poprawić to czytelność. Popracujemy też nad szerokością kolumny z treścią wiadomości czy artykułu, bo zgadzamy się z postulatami, że jest ona za szeroka. Cały przyszły tydzień będziemy z grafikiem testować na makiecie różne rozwiązania.

Wszyscy, którzy mówią, że na stronie jest chaos pragniemy zwrócić uwagę, że układ treści i boksów tylko w niewielkim stopniu zmienił się w porównaniu ze starym serwisem. Strona główna zawsze musi prezentować jak najwięcej rodzajów treści dostępnych w serwisie. Jeżeli ktoś przychodzi do nas tylko dla newsów, to proponujemy mu wchodzenie od razu w zakładkę WIADOMOŚCI, gdzie można sobie wybrać dwa rodzaje sortowania informacji.

Na pewno popracujemy nad modułem komentarzy. Chcielibyśmy wprowadzić możliwość formatowania poprzez łamanie linii, kotwicę odpowiednie linki do ładowania wszystkich komentarzy na górze i na dole.




Przez ponad 8 lat nie zmieniliśmy praktycznie nic w układzie strony. Każda, nawet najdrobniejsza zmiana wydaje się w takim momencie rewolucją. Stary wygląd nie może, niestety, powrócić, bo nie tylko on się zmienił, ale także dużo "pod maską". Niedługo ruszy strona mobilna i nowe forum, więc na razie rozmawiajmy tylko o "dużym" serwisie, a te dwa tematy zostawmy na boku.

Prosimy, aby dyskusja pod tą wiadomością odbyła z szacunkiem i wzajemnym poszanowaniem. Prosimy o merytoryczne uwagi typu: to trzeba przesunąć tu, a to tam; to powiększyć, to zmniejszyć, to wyróżnić, a temu zmienić kolor, bo to, to i to. Ze względu na to, że bardzo poważnie traktujemy Wasze uwagi, komentarze w stylu coście zrobili, wszystko zepsuliście, wyrzucam was z ulubionych! będą kasowane, żeby nie zaciemniać dyskusji i nie spychać jej na boczne tory.

Czekamy na konstruktywne wnioski, najlepiej suche i pozbawione emocji. A przede wszystkim przemyślane. Prosimy także o plusowanie i minusowanie komentarzy - ale w tym wątku na zasadzie tego, czy dany postulat się popiera, czy nie. Pomoże nam to ocenić co jest dla Was naprawdę ważne.

Pomożecie? :-)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 611
  • -1

    607.  2013-02-16 23:01:19

    Miesiąc minął, wygasło mi konto premium, zmian żadnych nie widać... Na razie premiuma nie przedłużam, taki mały szantaż :P

  • -1

    608.  2013-02-17 10:09:19

    Mnie też premka wygasła i też się wstrzymam z zakupem nadal nie ma na dłuższe terminy i zmian niet! Cholernie długo to trwa!

  • 1

    609.  2013-02-22 14:53:44

    Panowie, jeszcze chwilę musi to potrwać... Uwierzcie, że to bardzo skomplikowana praca, a w międzyczasie mamy też inne rzeczy do roboty, jak artykuły czy newsy. Strasznie mi przykro, że podchodzicie do tego bez zrozumienia i jeszcze mówicie o jakiś "małych formach "szantażu". To trochę nie fair, bo czujemy się przez to jak Wasi słudzy, od których można tylko wymagać...

  • 1

    610.  2013-02-22 14:54:48

    Xavi: a jeżeli chodzi o pasek - nie, nie można go było przekopiować, bo nie bedziemy poświęcać czasu na rzeczy, które i tak zostaną zmienione. A przeprojektowywany jest cały moduł komentarzy. Nie będziemy się bawić w dziubdzianie, będziemy wdrażać całe pakiety zmian.

  • 0

    611.  2013-03-11 18:44:36

    6 kafelków jest super ;D

  • 0

    612.  2013-03-13 09:35:03

    Pomarańczowa konkurencja też zaszalała z layoutem... już nie jest taka pomarańczowa ;) I mają coś co przebija Telepolis- Blog. a tutaj dodatkowych treści dla użytkowników premium ciągle nie widać...

  • 0

    613.  2013-03-13 12:02:15

    eelbe: dodatkowych treści dla użytkowników premium nie będzie - będą dodatkowe narzędzia ułatwiające korzystanie z nich. Nie widać, ale prace trwają - zapewniam Cię. A to wszystko nie jest takie proste i hop siup... Tu potrzebne są czas i pieniądze - niestety...

  • 1

    614.  2013-03-14 17:02:23

    Co uważacie o nowej czcionce w SAMEJ treści newsa/artykułu?

  • 0

    615. ~.  2013-06-03 11:06:39  host: 91.224.192.123

    Dostaję newsletter na BB. Chcąc odczytać pełną treść artykułu link przenosi do pełnej strony www gdzier nie mogę nic odczytać przez banery reklamowe. Wchodzę ręcznie na m.telepolis, szukam artykułu a gdy wybieram "wczytaj więcej komentarzy" przenosi mnie ponownie na pełną stronę i znowu nie można nic odczytać przez reklamy. czy to się zmieni ?

  • 0

    616.  2013-06-27 09:05:06

    hej. co z możliwościa wykupienia premium na kilka miesiecy??

  • 0

    617.  2013-06-27 09:05:20

    kiedy pojawi się nowa wersja mobilna? :)

  • 0

    618.  2013-06-27 09:05:46

    czy płatność sms za konto premium musi być tak bardzo droższa?

  • 0

    619.  2013-06-27 09:14:55

    10zł, czyli pół dla Was (Telepolis), a drugie pół dla tamtych darmozjadów ? :-(

  • 0

    620.  2013-06-27 09:24:49

    nawet nie, 1/3 dla operatora a 1/3 dla firmy obsługujacej płatności :/ No i nie 10 zł, tylko 11,07

  • 0

    621.  2013-07-07 15:15:57

    Co ze zmianami?

  • 0

    622.  2013-07-21 22:28:31

    Witku - kiedy nowa wersja mobilna? Kiedy możliwośc płacenia za 3 miesiące z góry? Dłuższy abonament to chyba nie jest aż tak wielka zmiana.n Nowy portal ruszył... wow... pól roku temu. Ależ to szybko zleciało. I od tego czasu obiecywaliście wprowadzenie dłuższego okresu abonamentu

  • 0

    623.  2013-07-22 08:14:46

    wiklef: mieliśmy problemy finansowe, prace trwają, ale bardzo powoli.

  • 0

    624.  2013-09-14 22:20:39

    @623 - rozumiem :( tak bywa, trzymam kciuki i mam nadzieje że niedługo to ruszy, chętniej wykupię dłuższy pakiet

  • 0

    625.  2013-09-14 22:21:14

    tak przy okazji - w panelu jako sieć używana nie mam możliwości dodania Klucz Mobile, poprawcie proszę w wolnej chwili ;)

  • 0

    626.  2013-09-16 15:19:26

    w wersji obecnej mobilnej czasami mam tak ze jak kliknę na artykuły, to mnie przekierowuje na stronę w pełnej wersji.

Dodaj swoją opinię