Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BEREC krytycznie o propozycjach telekomunikacyjnych KE

BEREC krytycznie o propozycjach telekomunikacyjnych KE

WitekT 18 Września 2013 18:50

3 4

BEREC - grupa regulatorów rynku telekomunikacyjnego z krajów Unii Europejskiej - twierdzi, że najnowsze propozycje Komisjie Europejskiej dotyczce jednolitego rynku telekomunikacyjnego nie zostały z nim konsultowane. Sam projekt mocno krytykuje twierdząc, że zabiera władzę lokalnym regulatorom i może wprowadzić niepewność otoczenia prawnego.

BEREC jest zaniepokojony, że proponowane rozporządzenie jest przepychane w szybkim tempie przez proces legislacyjny, bez odpowiedniego wyjaśnienia i pełnego wyjaśnienia potencjalnych konsekwencji - napisano w oświadczeniu dodając, że może to zagrozić aktualnej integralności regulacyjnej nakierowanej na wzrost konkurencyjności i korzyści dla konsumentów.

BEREC podkreśla, że proponowane rozwiązania w istotny sposób przesuwają uprawnienia lokalnych regulatorów do Brukseli.
Te propozycje mogą naruszyć zdolność krajowych organów regulacyjnych, czy to działając indywidualnie czy zbiorowo, w podejmowaniu odpowiednich i proporcjonalnych działań regulacyjnych na wszystkich rynkach regulowanych - napisano w oświadczeniu.

Grupa regulacyjna nie przedstawiła alternatywnej propozycji, ale przypomniała, że od momentu swojego powstania w 2009 roku jest zobowiązana do zapewnienia, że inwestycje, konkurencja i korzyści dla konsumentów nie są czasem podważane przez reformy legislacyjne.

BEREC pełni funkcje doradcze lokalnym regulatorom rynku oraz Komisji Europejskiej.

Źródło tekstu: Total Telecom, wł     

Dodaj do:

Tagi: berec | komisja europejska

w sumie: 6
 • 0

  2. ~bieniujol  2013-09-19 07:42:57  host: user-31-175-180-199.play-internet.pl

  "jednolity rynek telekomunikacyjny" - szklane domy! Jednolity - niezróżnicowany pod względem budowy, składu; tworzący zharmonizowaną całość. Drodzy Państwo, gdzie sens gdzie logika?

 • 1

  3. ~  2013-09-19 09:03:30  host: public90954.xdsl.centertel.pl

  Wzięli by się w końcu w Brukseli za jednolity rynek pracy w Europie, tak aby zarobki w UE były takie same :)

 • 0

  4.  2013-09-19 10:30:42

  Pomysły KE nie dotyczą niestety przeregulowania rynków telekomunikacyjnych, jedynie przeniesienia władzy regulacyjnej z rynków lokalnych do Brukseli. "Ujednolicenie" jako żywo kojarzy się z promowaniem oligopoli globalnych, a to powinno nas niepokoić. Czebole poradzą sobie i bez dodatkowych ukłonów ze strony europejskich urzędników, wystarczą im uprzejme decyzje lokalnych regulatorów.

 • 1

  5. ~KDT  2013-09-19 11:23:43  host: 89-74-168-35.dynamic.chello.pl

  Jeszcze trochę i europolitycy zaproponują plany pięcioletnie i nagrody za przekroczenie norm :>

 • 0

  6. ~maciuś  2013-09-19 12:00:19  host: acpp14.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @1 a w macedonii też niemiaszki dały kapuchę za lokalnego opa i macie tam różowo

 • 1

  7. ~Irek  2013-09-19 17:09:11  host: 62-148-77-0.ip.netia.com.pl

  Praca w UKE (i jego odpowiednikach w innych krajach UE) jest zapewne przyjemna i dobrze płatna. Nie dziwię się że walczą o swoje stołki...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet