Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BenQ przestaje finansować niemieckie BenQ Mobile

BenQ przestaje finansować niemieckie BenQ Mobile

sirmark 28 Września 2006 17:28

0 0

Firma BenQ poinformowała w Tajpej, że zaprzestanie wspomagania finansowego firmy BenQ Mobile GmbH & Co OHG. Planowane wyniki finansowe BenQ Mobile w szczególnie ważnym kwartale obejmującym okres Bożego Narodzenia lokują się poniżej oczekiwań zarówno pod względem przychodów, jak i marży zysku.

Podjęta przez spółkę macierzystą BenQ decyzja o zaprzestaniu dalszego finansowania spowoduje brak płynności finansowej i w konsekwencji zakłócenie działalności niemieckiej firmy BenQ Mobile. Dlatego firma ta złoży w ciągu najbliższych kilku dni w lokalnym sądzie w Monachium wniosek o ogłoszenie niewypłacalności. Dotyczyć to będzie centrali BenQ Mobile w Monachium oraz zakładów w Kamp-Lintfort i Bocholt w Nadrenii Północnej-Westfalii, zatrudniających łącznie około 3 tys. pracowników (1400 w Monachium i 1600 w Nadrenii Północnej-Westfalii).
Władze BenQ Mobile z siedzibą w Monachium podjęły natychmiastowe działania w celu zabezpieczenia ciągłości swojej działalności. Ewentualny wpływ zaistniałej sytuacji na inne zakłady BenQ Mobile i firmy regionalne będzie przedmiotem analizy.

BenQ planuje kontynuować działalność pionu telefonów komórkowych w skali światowej pod marką BenQ-Siemens, a także korzystać z zakładów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych związanych z tą działalnością, ze swojej centrali w Azji.

Źródło tekstu: BenQ     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~blom  2006-09-28 21:16:10  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

  bo juz przeginaja jak marke wykupili to o co je przechrzcili? juz SE jest teraz BS a moze bedzie kiedys BmFiat (bmw fiat) albo AudoSkod (audi skoda) ????? MARKA A NIE !!! Siemens sie napracowal wypracowal a nagle won ! benqSiemens :( SE sie udalo ale poczatki takie "se" byly...

 • 0

  2. ~gelu  2006-09-28 21:33:16  host: prosie23.aster.pl

  Co oni po roku już by kokosy chcieli.
  Ile czasu SE czekał na Sukcesy.

 • 0

  3.  2006-09-28 21:37:34

  ~blom: Audi i Skoda są w jednym koncernie :D

 • 0

  4. ~  2006-09-29 16:25:22  host: nat6.gress.com.pl

  [*][*][*] :)

 • 0

  5. ~blom  2006-09-29 18:32:16  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

  ~osk92 tak wiem ale nie na masce jeszcze puty co mozna kupic skode i audi a nie AudoSkoda choc kto wie czy sruba tu sruba tam nie ta sam...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet