Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BenQ przestaje finansować niemieckie BenQ Mobile

BenQ przestaje finansować niemieckie BenQ Mobile

sirmark 28 Września 2006 17:28

0 0
Firma BenQ poinformowała w Tajpej, że zaprzestanie wspomagania finansowego firmy BenQ Mobile GmbH & Co OHG. Planowane wyniki finansowe BenQ Mobile w szczególnie ważnym kwartale obejmującym okres Bożego Narodzenia lokują się poniżej oczekiwań zarówno pod względem przychodów, jak i marży zysku.Podjęta przez spółkę macierzystą BenQ decyzja o zaprzestaniu dalszego finansowania spowoduje brak płynności finansowej i w konsekwencji zakłócenie działalności niemieckiej firmy BenQ Mobile. Dlatego firma ta złoży w ciągu najbliższych kilku dni w lokalnym sądzie w Monachium wniosek o ogłoszenie niewypłacalności. Dotyczyć to będzie centrali BenQ Mobile w Monachium oraz zakładów w Kamp-Lintfort i Bocholt w Nadrenii Północnej-Westfalii, zatrudniających łącznie około 3 tys. pracowników (1400 w Monachium i 1600 w Nadrenii Północnej-Westfalii).

Władze BenQ Mobile z siedzibą w Monachium podjęły natychmiastowe działania w celu zabezpieczenia ciągłości swojej działalności. Ewentualny wpływ zaistniałej sytuacji na inne zakłady BenQ Mobile i firmy regionalne będzie przedmiotem analizy.

BenQ planuje kontynuować działalność pionu telefonów komórkowych w skali światowej pod marką BenQ-Siemens, a także korzystać z zakładów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych związanych z tą działalnością, ze swojej centrali w Azji.

Źródło tekstu: BenQ     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~blom  2006-09-28 21:16:10  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

  bo juz przeginaja jak marke wykupili to o co je przechrzcili? juz SE jest teraz BS a moze bedzie kiedys BmFiat (bmw fiat) albo AudoSkod (audi skoda) ????? MARKA A NIE !!! Siemens sie napracowal wypracowal a nagle won ! benqSiemens :( SE sie udalo ale poczatki takie "se" byly...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~gelu  2006-09-28 21:33:16  host: prosie23.aster.pl

  Co oni po roku już by kokosy chcieli.
  Ile czasu SE czekał na Sukcesy.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2006-09-28 21:37:34

  ~blom: Audi i Skoda są w jednym koncernie :D

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~  2006-09-29 16:25:22  host: nat6.gress.com.pl

  [*][*][*] :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~blom  2006-09-29 18:32:16  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

  ~osk92 tak wiem ale nie na masce jeszcze puty co mozna kupic skode i audi a nie AudoSkoda choc kto wie czy sruba tu sruba tam nie ta sam...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-160-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet