Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BenQ Poland zwalnia pracowników

BenQ Poland zwalnia pracowników

sirmark 5 Października 2006 17:57

0 0

170 pracowników Centrum Rozwoju Oprogramowania BenQ Poland we Wrocławiu odejdzie z pracy. Zwolnienia mają związek z kłopotami finansowymi centrali firmy w Monachium.

BenQ Poland w specjalnym oświadczeniu poinformował, że decyzja o zaprzestaniu finansowania niemieckiej firmy BenQ Mobile GmbH & Co OHG przez koncern BenQ nie wpływa na prowadzoną przez BenQ Poland sprzedaż telefonów komórkowych.

"Prowadzona w ramach koncernu restrukturyzacja wpływa jedynie na funkcjonowanie wrocławskiego oddziału firmy, który w dużym zakresie realizował projekty dla niemieckiej spółki BenQ Mobile"
Spółka BenQ Poland zdecydowała o konieczności czasowego zawieszenia współpracy z nieetatowymi kooperantami wrocławskiej placówki. "Jednocześnie, BenQ Poland zapewnia, że firma dokona wszelkich starań, aby wraz z ustabilizowaniem sytuacji ponownie rozpocząć z nimi współpracę" - napisała Anna Celery z BenQ Poland w komunikacie.

Szef wrocławskiego ośrodka Siemensa dodał, że rozmawiał z dyrektorem centrum oprogramowania BenQ Poland i jest gotów przyjąć do swojej firmy kilkadziesiąt zwolnionych pracowników. Na początek może to być 40 - 60 osób.

We Wrocławiu od 2000 r. istnieje Centrum Rozwoju Oprogramowania stworzone przez Siemensa. Zajmuje się m.in. tworzeniem oprogramowania na potrzeby sieci telefonii komórkowych, oraz projektowaniem stacji nadawczych dla telefonii UMTS.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2006-10-05 18:17:45

    Jesli byli dobrzy to siemens powinien sie nimi zainteresowac...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet