Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BenQ Mobile rozpoczyna działalność

BenQ Mobile rozpoczyna działalność

sirmark 4 Października 2005 18:23

0 0

BenQ Mobile — nowa grupa biznesowa należąca do BenQ Corporation, zajmująca się wyłącznie komunikacją bezprzewodową — rozpoczęła działalność. Zgodnie z planem i czerwcowym komunikatem o przejęciu Siemens Mobile Devices przez BenQ, nowa firma ruszyła 1 października 2005 r. Jej łączny udział w rynku światowym jest szacowany na 5,2 %. Firma plasuje się na szóstym miejscu w międzynarodowym rankingu producentów telefonów komórkowych i będzie dążyć do objęcia jednej z czołowych pozycji na rynku urządzeń bezprzewodowych (na podstawie danych z połowy 2005 r., źródło: Gartner Dataquest).

Funkcję dyrektora generalnego BenQ Mobile będzie pełnił Clemens J. Joos, a stanowisko prezesa obejmie Jerry Wang, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w BenQ Corpration. "Cieszymy się ze współpracy, która łącząc mocne strony naszych dwóch firm pozwoli nam wspólnie osiągać korzyści" — powiedział Clemens Joos, dyrektor generalny BenQ Mobile. "Zatrudniamy ponad 7 000 pracowników, którzy chcą jak najszybciej zacząć tworzyć wspaniałą firmę i już w nadchodzącym roku wprowadzać na rynek eleganckie, a przy tym nowatorskie produkty".

Powołana w 2005 r. firma BenQ Mobile oferuje swoim klientom dodatkową wartość, jej celem jest spełnianie potrzeb i wymagań konsumentów z całego świata. Siedziba firmy znajduje się w Monachium, a ponad 7 000 osób zatrudnionych w różnych miejscach globu zajmuje się takimi aspektami jej działalności jak: prace badawczo-rozwojowe, stylistyka produktów, sprzedaż, marketing, obsługa dostaw i obsługa klienta.
Przejęcie działu telefonów komórkowych firmy Siemens umożliwia BenQ połączenie ukształtowanej pozycji na rynku elektroniki powszechnego użytku i wizerunku czołowego, wciąż rozwijającego się producenta produktów cyfrowych przystosowanych do pracy w sieci, takich jak telewizory LCD, odtwarzacze MP3, aparaty cyfrowe, projektory i pamięci optyczne, z doświadczeniem i wiedzą techniczną nt. urządzeń bezprzewodowych firmy Siemens. Firma Siemens w branży telefonów komórkowych znana jest z wysokiej jakości produktów, ciekawej stylistyki produktów oraz możliwości dostosowywania aparatów telefonicznych do wymogów poszczególnych operatorów. Jej czołowa pozycja na najważniejszych rynkach europejskich, a także na rozwijających się rynkach krajów Ameryki Łacińskiej uzupełnia wyjątkowe możliwości BenQ w Azji i otwiera BenQ Mobile drogę do miana marki globalnej. Partnerstwo umocni zatem pozycję BenQ jako jednej z najbardziej nowatorskich firm w trzech głównych obszarach: komunikacji, elektroniki powszechnego użytku oraz systemów komputerowych. Pogłębiona integracja jest podstawą dostarczania rozwiązań mogących sprostać wymaganiom nowej, cyfrowej ery.

Umowa licencyjna zezwala firmie BenQ Mobile na korzystanie z marki Siemens przez 18 miesięcy, a także na używanie jej jako części wspólnej marki przez okres przejściowy do pięciu lat, poczynając od 1 października 2005 r. Obie marki będą istniały równolegle do 2006 r. Nowa, wspólna marka zostanie wprowadzona na rynek na wiosnę 2006 r.

Źródło tekstu: BenQ     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~zofia  2005-10-07 19:50:51  host: gate.malnet.pl

    Nie ma to jak strzelić sobie samobója...banzai!:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet