Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BenQ będzie czwartym graczem na rynku

BenQ będzie czwartym graczem na rynku

WitekT 8 Czerwca 2005 11:53

0 0

BenQ poinformował, że dzięki przejęciu od Siemensa działu produkującego telefony komórkowe, jego roczne przychody osiągną 10 mld dolarów.

BenQ, który jest największym producentem telefonów na Tajwanie, po przejęciu komórek Siemensa stanie się czwartym graczem na światowym rynku pod względem ilości sprzedanych terminali. W tym roku oczekuje sprzedaży na poziomie 20 mln sztuk.

Tajwański producent nie zapłaci nic w gotówce za przejęcie działu Siemensa. Otrzyma 250 mln euro w gotówce oraz we wsparciu technicznym i marketingowym. Ta transakcja jest inna od typowych akwizycji i przejęć, gdyż Siemens będzie beneficjentem naszych zysków stając się strategicznym partnerem BenQ - powiedział K.Y. Lee, prezes BenQ.
Analitycy uważają, że przejęcie przez BenQ nie wpłynie dobrze na wyniki finansowe koncernu. Już w pierwszym kwartale dział komrokowy BenQ zanotował straty. Koncern jest jednak przygotowany na straty przez ten rok, jednak potem oczekiwane są oszczędności rzędu 300-500 mln euro wynikające z przejęcia.

Tajwański producent zapewnia, że jego ostatnia akwizycja nie wpłynie w żaden sposób na dotychczasowe kontakty z dostawcami i klientami, nie zniknie także marka BenQ.

Źródło tekstu: Dow Jones, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-127-179.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Play dotyczącą nielimitowanych połączeń na Ukrainę?

Nielimitowane połączenia na Ukrainę w Play na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet