Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie większy iPad?

Będzie większy iPad?

LuiN 27 Sierpnia 2014 10:43

1 5

Według doniesień Bloomberga, na początku przyszłego roku Apple zaprezentuje nowego iPada ze znacznie większym niż do tej pory, 12,9-calowym ekranem.



To już nie pierwsze doniesienia na temat kolejnego po mini wariantu gabarytowego iPadów (maxi?). Obecnie w ofercie amerykańskiego producenta są tablety o przekątnych ekranów wynoszących 7,9 i 9,7 cala. 12,9-calowy iPad do sprzedaży trafi podobno wiosną przyszłego roku.

Przekątna 12,9 cala wyraźnie odbiłaby się na szerokości tabletu. Warto przypomnieć, że w przeciwieństwie do większości urządzeń z Androidem, w iPadach stosowane są proporcje ekranu 4:3, zamiast panoramicznego 16:9 lub 16:10. W zawiązku z tym każdy wzrost przekątnej przyniesie większą zmianę powierzchni, niż w analogicznych urządzeniach z Androidem.




Możliwe, że nowy tablet stanowić ma pomost pomiędzy iPadami i ultrabookami MacBook Air, szczególnie, że Microsoft bezpośrednio porównuje swój biznesowy tablet Surface Pro 3 do komputerów Apple'a:

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Samsung ma już swojego Galaxy Note Pro 12.2 o masie 750 gramów i wymiarach 295,6 x 203,9 x 8 mm. Metalowy iPad z 12,9-calowym ekranem były prawdopodobnie jeszcze cięższy, szerszy i mniej poręczny. Już panoramiczny Samsung jest "zwierzęciem" zdecydowanie kanapowym i trzymanie go jedną ręką nie wchodzi w grę na dłuższą metę. Zapewne znajdą się jednak i tacy, którzy wielkim iPadem będą namiętnie robić zdjęcia :-).

Zobacz: Test tabletu Samsung Galaxy NotePro 12.2

Źródło tekstu: Bloomberg, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | ipad | maxi

w sumie: 13
  • 0

    1.  2014-08-27 11:04:02

    No ale jak to? 9.7" do tabletu jest przecież idealne. Ewentualnie 7.9" ale to dopiero od niedawna.

  • 4

    2. ~Opinia  2014-08-27 11:23:18  host: rev-077079210222.atman.pl

    Ludzie są zjeba.i, kupują coraz większe tablety, jarają się wszystkimi tymi nowościami technologicznymi, biegają po mieście robiąc zdjęcia 13" tabletami jak małe *** niedorozwoje a producenci wymyślają coraz więcej tych zjebanyc.h urządzeń. Ludzie są ogłupiani, inwigilowani, zbiera się o nich coraz to więcej informacji dzięki tym super urządzeniom. Mimo że sami już jesteśmy robotami tego systemu, większość czasu spędzamy przed ekranikami smartphonów, tabletów, bo przecież tak jest fajnie i na topie. Ludzie nie realizują marzeń, nie żyją prawdziwym życiem bo przecież ich życie polega na gapieniu się 24h w ekraniki tych ogłupiających urządzeń. Pomału sami stajemy się robocikami które pomału zaczną za nas myśleć, będziemy mieli buty, zegarki, okulary, ubrania podłączone do internetu i będziemy się z tego cieszyć mimo że ktoś będzie wszystko o nas wiedział, gdzie jesteśmy, co robimy, ale co tam kogo to interesuje, skoro mam najnowszego tableta i jestem ubrany w elektroniczne ciuchy. Świat nie idzie w dobrą stronę od bardzo dawna, mając teraz tak głupie społeczeństwo, tworzymy jeszcze głupsze, dziecko na komunie musi otrzymać tablet i smartfon nie rower, nie może się męczyć, do szkoły musi nosić tablet nie książki bo za ciężkie, przez to wszystko ludzie są zniewieściali, nie ma prawdziwych facetów, prawdziwych kobiet, bo nikt już tak swoich dzieci nie wychowuje.

  • 1

    3.  2014-08-27 11:37:29

    stosowane sa proporcje 4:3 co nie oznczac ze w nowym modelu beda zachowane

  • 2

    4.  2014-08-27 11:39:41

    @2 wiesz, pierwsze teksty o upadku społeczeństwa powstawały już kilka tysięcy lat temu.

  • -4

    5. ~azx  2014-08-27 11:50:41  host: user-94-254-198-179.play-internet.pl

    @4 o czym ty bredzisz??? Gdzie te niby teksty o upadku spoleczenstwa sprzed kilku tys lat wyczytales? Z hieroglifow czy moze pisma klinowego Sumerow? Kilka tysiecy lat temu byl jeden ustroj spoleczny oparty o klasach tym ludziom nie snilo sie cos takiego jak demokracja... ba w wielu krajach kilkadziesiat lat temu nie snilo sie ze kobiety moga miec prawo glosu takze co ty za brednie wypisujesz??? Wiedze czerpiesz chyba z d... bo twoja wypowiedz ni jak sie ma do stanu faktycznego. Ppzatym nr@2 mowi racje i ja sie z nim zgadzam

  • 1

    6.  2014-08-27 11:54:55

    @5 sio trollu, nawet dzieci wiedzą, że demokracja ma 2600 lat. Chcesz się pojedynkować twoje urojenia vs rzeczywistość? To baw się z kimś innym.

  • -4

    7. ~azx  2014-08-27 12:35:04  host: user-94-254-198-179.play-internet.pl

    @6 myslisz ze nazwiesz mnie trolem to pokonasz moje argumenty? Dalej pytam w ktorym konkretnie dziele takie rzeczy wyczytales... uprzedze cie ze nawet w grecji w ktorej powstalo cos na zasadzie demokracji(bo jednak pewne klasy spoleczne glosu nie mialy) za krytykowanie cara grozila smierc.
    Pozatym wspomniani grecy uwazali swoj ustroj za najwspanialszy wiec za bardzo nie bylo powodu zeby go krytykowac(reszte uwazali za dzikusow ale znowu ciezko zeby pisali o "upadku spoleczdnstwa przez pryzmat dzikusow gdyz w ich opini oni byli najdoskonalsYm tworem) takze na przyszlosc nie wyrazaj pogladow celem zablysniecia jezeli nie maja one zadnego oparcia w histori bo jak ktos cie zgasi to zostanoe ci tylko nazwanie go trolem

  • 0

    8.  2014-08-27 12:43:23

    @7 Zdajesz sobie sprawę, że to portal telekomunikacyjny a nie historyczny prawda :] ?

    Cywilizacja nie musi mieć ustroju demokratycznego by móc pisać o jej upadku, choć Maniek ma rację, iż demokracja (w takiej czy innej formie) istniała jeszcze przed naszą erą. Zresztą tak się składa, ze już jeden "upadek" zaliczyliśmy i się cywilizacja musiała podnosić z klęczek po ciemnych wiekach średnioweicza... Wtedy człowiek padał na twarz przed klerykiem sprzedajacym klucze do nieba na odpuście, dziś też pozwalamy mysleć za siebie, więc moze się i szykuje powtórka z rozrywki :)

  • 0

    9.  2014-08-27 12:45:23

    Aha.... czyli ja odpowiadam za twoją ignorancję? No ale dobra: weźmy takiego Cycerona i jego słynne "O tempora! O mores!"

  • 5

    10.  2014-08-27 12:46:46

    A i tak właściwie skąd ci się carat wziął w starożytnej Grecji?!

  • 0

    11. ~Nick  2014-08-27 12:53:48  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    9,7 calowy iPad i tak jest zbyt duży, dlatego nie rozumiem tego podniecania się coraz to większymi ekranami, ale jak komuś się spodoba niech kupuje.

  • 1

    12.  2014-08-27 12:55:39

    11, Nick - największym paradoksem Samsunga Galaxy Note Pro 12.2 był fakt, że robi genialnej jakości zdjęcia ;-)

  • 0

    13. ~Staszi  2014-08-27 14:21:12  host: ptcnat.t-mobile.pl

    To już netbook? Czy prawie-laptop?

Dodaj swoją opinię