Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie taniej z TP na komórki

Będzie taniej z TP na komórki

WitekT 5 Kwietnia 2007 10:58

0 0

3. kwietnia Telekomunikacja Polska przedłożyła do akceptacji UKE cenniki usług dla klientów prywatnych i biznesowych, w których obniżono koszt połączeń na telefony komórkowe. UKE planuje zakończyć konsultacje w tej sprawie 12. kwietnia.

Obniżka ma nastąpić w związku z planowanym obniżeniem stawek interkonektowych z poziomu 40-44 groszy w zależności od pory dnia do 40 groszy bez podziału czasowego i wejdzie w życie w momencie faktycznego obniżenia interkonektu. Zmiana dokona się być może już od maja, za czym optują PTC i Polkomtel, zaś Centertel chciałby takiej obniżki od lipca. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Poprzednia obniżka stawek interkonektowych miała miejsce w listopadzie zeszłego roku, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Wtedy TP obniżki dla klientów detalicznych chciała wprowadzić od lutego, jednak pod naciskiem operatorów komórkowych uczyniła to wstecznie od 1. listopada.

Można założyć, że TP obniży stawki połączeń co najmniej do poziomu, jaki teraz jest w jej cenniku dla połączeń po godzinie 18 i w weekendy. Oznacza to, że minuta takiej rozmowy będzie kosztować od 62 do 81 groszy w zależności od planu taryfowego. Co ciekawe - w większości przypadków, nawet po uwzględnieniu opłaty za inicjację, będzie to taniej niż połączenia do innych sieci komórkowych dla użytkowników Orange Nowego Twojego Planu (75 groszy) czy usług prepaid Orange (80 groszy).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~Stefan  2007-04-05 12:45:40  host: agh230.internetdsl.tpnet.pl

    Polecam VoipDiscount. Minuta na polskie komorki to 20 gr. Na wszystkie stacjonarne w kraju do dowolnej sieci za darmo. Do polowy swiata na komorki i stacjonarne za darmo. Z czym do ludzi ?

  • 0

    18. ~jojo  2007-04-05 13:50:54  host: efu25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A w mniejszości przypadków (dla użytkowników TT, a już na pewno Play) wciąz drogo... :-)

  • 0

    19. ~Łysy  2007-04-05 14:24:35  host: bwx130.internetdsl.tpnet.pl

    Polecam VoipDiscount. Minuta na polskie komorki to 20 gr. Na wszystkie stacjonarne w kraju do dowolnej sieci za darmo. Do polowy swiata na komorki i stacjonarne za darmo. Ale opłata 10€O CO 120 DNI.MOŻNA ZESTAWIAĆ POŁĄCZENIA dwóch telefonów stacjonarnych lub stacjonarnego z komórką w ramach tych 10 Euro.

  • 0

    20. ~jojo  2007-04-05 17:14:37  host: egs233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ze środka miasta, czy drogi też można zadzwonić...? (pytanie retoryczne)

  • 0

    21. ~  2007-04-05 17:31:05  host: aayu46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak jest EDGE to czemu nie.

  • 0

    22. ~cromo  2007-04-05 19:26:55  host: klej.net

    Jasne :D I na odopowiedz rozmowcy bedziesz czekal 5 sekund, o ile w ogole ja uslyszysz.

  • 0

    23. ~T-Bag  2007-04-05 19:38:28  host: nat-mo2.aster.pl

    Brawo, przy drogo sobie liczyli, teraz moze sie to zmieni:) liczmy na to

  • 0

    24. ~T-Bag  2007-04-05 19:47:20  host: nat-mo2.aster.pl

    Po chwili zastanowienia dodam ze musieli to zrobic, bo Era zabierala im klientow, i w sumie bardzo dobrze, monopolisci, Era i tak jest tansza:)

  • 0

    25.  2007-04-05 20:10:49

    i tak bedzie drozej niz w play. kogo oni chca nabierac na te obnizki ;)

  • 0

    26. ~ukenamuniu  2007-04-05 22:43:30  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT. O opłacie za jaką inicjację napisałeś? Seksualną? To, że UKE i TP nie odróżniają inicjacji od inicjalizacji, nie dziwi mnie, bo ciągle coś p.., ale Pan Redaktor?

  • 0

    27.  2007-04-05 22:51:58

    ukenamuniu: ze słownika PWN: "inicjacja 2. zapoczątkowanie lub rozpoczęcie się czegoś"

  • 0

    28.  2007-04-05 22:53:50

    Ogólnie chciałem powiedzieć, że pole semantyczne tego wyrazu jest jak najbardziej zbieżne ze znaczeniem, w jakim go użyłem. I chyba się po prostu już przyjęło...

  • 0

    29. ~ukenamuniu  2007-04-05 22:56:36  host: nat-go2.aster.pl

    OK, ale luknij też w google. To był żart, przepraszam, chciałem sprawdzić, czy jesteś. Brakowało mi Twojej czujności.

  • 0

    30.  2007-04-05 22:58:09

    ukenamuniu: no nie mów, że się za mną stęskniłeś. :D

  • 0

    31. ~ukenamuniu  2007-04-05 23:02:45  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: to też, chociaż jesteś stronniczy, tak zresztą jak i ja. I to nas łączy.

  • 0

    32.  2007-04-05 23:07:37

    ukenamuniu: czy ja wiem... Nie podoba mi się, że UKE nie nałożyło kary na Netię, bo to, co wyrabiali, spokojnie się na to nadawało. ROZUMIEM jednak myślenie Urzędu, że to w sumie będzie pierwsze przewinienie Netii i dlatego się z karą wstrzymuje. Nie bornię UKE, a wręcz niedługo mam zamiar napisać felieton, że - UWAGA - działania Urzędu są w pewnych sferach szkodliwe. Ale do tematu podejdę z zupełnie innej strony niż się spodziewasz. ;) Zresztą już o UKE felieton też wysmażyłem, gdzie się z decyzjami nie zgadzałem i głośno to powiedziałem (kiedy chodziło o podwojenie prędkości neo, która w końcu nie doszła do skutku). Więc gdzie tu stronniczość. ;)

  • 0

    33. ~ukenamuniu  2007-04-05 23:31:56  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: A jednak się przyznałeś. Napisałem, że jesteś stronniczy a Ty, że nie bronisz UKE. Chłopie, myślałem, że ja za UKE a Ty za TP. Wydało się, że jest odwrotnie. Powaga: TP podwoiła 128k, tam gdzie to było możliwe. Słupek w KE będzie wyższy. Problem (?): "nowi" z 256k mają stary abonament 128(niższy niż "starzy" 256). Prośba: w felietonie jak najwięcej szczegółów, niech będzie szeroki jak space opera (trochę SF nie zaszkodzi). Życzę Ci Zdrowych i Spokojnych Świąt. Wyłącz serwer i daj sobie luz.

  • 0

    34.  2007-04-05 23:37:23

    ukenamuniu: myślę, że moje słowa zrozumiesz dopiero po przeczytaniu tego felietonu - albo ja zrozumiem wtedy Twój komentarz. ;) Co do komentarzy - tu jestem zwykłym czytelnikiem i mówię to, co myślę. Często dobitnie. Prawda nigdy nie leży pośrodku, tak samo jak opinie. ;)

  • 0

    35.  2007-04-05 23:38:10

    A - no i również życzę Wesołych Świąt. ;) A serwer będzie banglał 24/7 ;)

  • 0

    36. ~jojo  2007-04-06 01:30:44  host: edz92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21 - niestety... ;-)

Dodaj swoją opinię