Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie T-Mobile - ale nie wiadomo kiedy

Będzie T-Mobile - ale nie wiadomo kiedy

WitekT 7 Kwietnia 2005 10:58

0 0

T-Mobile w każdej chwili jest przygotowany na zmianę marki Era, należącej do Polskiej Telefonii Cyfrowej, na T-Mobile Poland. Takie sygnały dochodzą z centrali firmy z Bonn.

Nie tak dawno Niemcy zastąpili swoją marką czeski Eurotel i są bardzo zadowoleni ze zmiany. Jednak w przypadku Polski od deklaracji do wcielenia jej w życie mogą minąć lata. Wszystko z powodu konfliktu między udziałowcami PTC.
T-Mobile, posiadający 48% udziałów w PTC, nie ukrywa, że chciałby odkupić pozostały pakiet i wprowadzić własną markę do Polski. Tylko chyba nie bardzo już wie, z kim rozmawiać, stąd brak konkretnych deklaracji. Przede wszystkim dotyczy to ceny, jaką zaoferuje za udziały (Elektrim Telekomunikacja wycenia je np. na 2 mld euro). Nie wiadomo także, co ze zmianą marki Era. Nie będzie żadnego rebrandingu. Era pozostanie Erą, a PTC polską firmą - deklaruje stanowczo Philippe Hodouin, prezes Elektrim Telekomunikacja.

Na razie Niemcy tracą pierwszą dużą okazję na wprowadzenie nowej marki. PTC lada dzień uruchomi komercyjnie UMTS (mówi się o 11 kwietnia). Byłaby okazja do wejścia na rynek i przy okazji zaoszczędzenia środków na dodatkową promocję nowej marki (UMTS i tak trzeba zareklamować). Taki pomysł na wprowadzenie marki Orange do Polski ma np. Centertel.

Źródło tekstu: Parkiet, Bankier     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Tom  2005-04-07 12:25:00  host: host82-25.crowley.pl

  jestem abonentem ERY ale powoli zaczynam mieć dość tych ich przepychanek kto jest właścicielem itp. normalnie wstyd

 • 0

  2. ~xlord  2005-04-07 20:25:00  host: gprs5.idea.pl

  Wedlug mnie to chyba jakas kiszka z tym T-Mobile Poland. Zreszta nim sie dogadaja w sprawie zbycia udzialow i wprowadzenia zmian zdaze sie zestarzec.

 • 0

  3. ~Piryt  2005-04-07 21:04:00  host: tygrysek.marymont.pl

  Zastanawiam się, czy po zmianie marki z Era na T-Mobile, jadąc przykładowo z komórką do Niemiec i dzwoniąc z tamtąd do Polski (czy gdziekolwiek indziej), dalej była by to rozmowa przez roaming, czy nie. Logicznie rzecz biorąc, nadal byli byśmy w zasięgu tej samej sieci więc roamingu nie powinno być (teoretycznie nawet w USA gdzie T-Mobile też działa). Znając jednak życie dalej bedziemy pięknie dojeni...

 • 0

  4. ~WitekT  2005-04-07 21:15:00  host: witek.ds.pg.gda.pl

  Będzie T-Mobile PL, w Niemczech jest T-Mobile DE, a w USA - T-Mobile US. ;) Tak też się powinno zapewne pokazywać na wyświetlaczu. ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet